Демократизуймо Україну!
4. Місце «Закону про iмпічмент» у державі
«Закон про імпічмент» лідера або президента — це демократичний засіб утримувати виборну особу від правопорушень.
Особливої ваги цей закон набирає у всуціль корумпованій країні, де корупція не чужа й виборним особам, серед них і президентам.
Тому в таких країнах для «Закону про імпічмент» має бути особливе місце у розбудові держави. До таких держав належить і Україна.
- Передусім, імпічмент у корумпованій країні має бути легко досяжний, чого нема у західніх зразках такого закону. Тому, під цим оглядом, не можна копіювати саме цей закон з доробку Заходу. «Закон про імпічмент» в Україні має бути цілком свій, український. Він має бути чинником стримування нездорових помислів високої особи.
- Присяга президента при вступі на посаду у країні, де релігію дискредитовано, і нема певности, що заприсяженець — вірянин, мусить відбуватися не на Біблії, а на тексті Конституції України та на «Законі про імпічмент». Ці два документи символізують межі, яких не може переступати президент. І ці межі слід підкреслити саме на інавгурації.
- Мало того. У кабінеті новообраного президента, у Кабінеті Міністрів, у кулуарах Верховної Ради поруч із Конституцією має бути місце і для «Закону про (легко досяжний) імпічмент».
Якби такі заходи практиковано за всіх часів незалежности України, то порушень під час каденцій президентів було б менше.
Згадаймо, якими шляхами злочинець Янукович доскочив найвищого становища в державі, і хто з наших президентів незаконно сприяв його просуванню на цей пост.
Згадаймо й инші факти, які призвели до звинувачень особи президента у найтяжчих злочинах.
Цих прикрих фактів можна було б уникнути, надавши «Закону про імпічмент» належну позицію в державі, з реальною можливістю його застосувати.
Держава має виховувати своїх громадян від найнижчих шарів суспільства до найвищих членів державної еліти. І це навпростець стосується до молодих держав, що встали з колін колоніялізму.
«Закон про імпічмент» може ніколи не бути застосований, але він виконує свою виховну роль у державному житті, і йому треба забезпечити належне місце у розбудові держави.
Святослав КАРАВАНСЬКИЙ.
(Правопис автора збережено).
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206