Переглядів: 566

Славні джури-соколята

Завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Юнаки та дівчата Одещини — переможці районного етапу змагань (загалом 23 команди) — упродовж п’яти днів на мальовничому березі Тилігульського лиману демонстрували свої вміння, знання та навички у змаганнях і конкурсах військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування, тематичних майстер-класах. Був тут і огляд стройової підготовки, і вправування у стрільбі з пневматичної зброї, і силова гра «Лава на лаву», і долання смуги перешкод, і завдання з першої долікарської допомоги, що включали елементи рятувальних робіт та тактичної медицини, і командна інтелектуально-екстремальна гра «Пластун» та змагання з історії України «Відун», і рейд-похід з виживання, і творчий конкурс «Слава Героям!». Важливу роль в оцінюванні учасників грало облаштування, побут та чистота табору команд.

У підсумку найкраще проявили себе школярі із Березівки. Саме тамтешня команда «Гопак» посіла перше місце. Другий результат показала команда Одеського навчально-виховного комплексу №13. Третє місце завоювали школярі з Южного.

Для тих, хто, може, ще не знає, зауважимо, що Всеукраїнська гра «Сокіл» («Джура») — це своєрідна загальнодержавна система патріотичного виховання, яка охоплює навчально-виховний процес упродовж усього навчального року, а також участь шкільних команд у змаганнях (міських, районних, обласних та всеукраїнському). Фізичне, емоційне, розумове і духовне виховання української молоді проходить на основі козацьких духовно-світоглядних цінностей. Формуються основи здорового способу життя за допомогою туризму, спорту, військово-патріотичного виховання. Популяризуються серед молоді військово-прикладні види спорту, активні способи дозвілля, історія визвольних змагань, козацька культурна спадщина і українська військова традиція.

Як зазначають у Міністерстві оборони України, а військовослужбовці часто є тренерами, консультантами й помічниками організаторів змагань, «в Україні джурами завжди називали молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідчених козаків. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби, пройшовши певні випробування — як фізичні, так і моральні. Інститут джур був досить поширеним і авторитетним, тому існував упродовж усієї історії козацтва».

В урочистому закритті змагань, що відбулися на базі дитячого табору «Чайка», взяли участь голова облради Анатолій Урбанський, заступник голови облдержадміністрації Соломія Бобровська, координатор обласного штабу гри «Сокіл» Тетяна Козланюк, голова обласної організації «Пласт» Раїса Краєва, депутати різних рівнів, представники громадських та військово-патріотичних формувань.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net