Свято Тараса Шевченка у Тулчі
Традиційно в кінці березня українці повіту Тулча відзначають день народження Тараса Шевченка. Також традиційно на заходах українців присутні мер Тулчі Констянтин Ходжа, представник посольства України в Румунії — цього разу радник-посланник посольства Теофіл Рендюк, перший заступник голови Союзу українців Румунії Богдан Мойсей.
До нетрадиційного — і це безсумнівний позитив — слід віднести новинки, що з’являються щороку. Йдеться, насамперед, про участь представників з України. Ми намагаємося підтримати наших побратимів у Румунії, щоправда, поки що на основі приватних ініціатив. Цього разу український режисер-документаліст Валентин Сперкач завітав до Тулчі з Києва разом з молодим талановитим бандуристом Ярославом Джусем. Українські пісні зі свого репертуару подарувала присутнім студентка історичного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова Анастасія Гладенька. Активісти української громади отримали від одеситів подарункові примірники Кобзаря. Але чи не найбільше враження від зазначеної події — розголос у соціальних мережах в Україні. Інформація про захід поширювалася у Facebook і швидко тиражувалася, супроводжуючись численними коментарями і враженнями. Не буде перебільшенням твердження, що саме цього року про українську громаду в пониззі Дунаю в Румунії у нашій країні дізналося значно більше людей, ніж у попередні.
Варто відзначити і зростаючий інтерес у Тулчі до української культури, особливо серед дітей та молоді. Свідченням цього є активна творча діяльність учасників художніх колективів різних вікових груп — від школярів молодшого віку до учасників хорових колективів зі стажем. За керівництва Тулчинською філією Союзу українців Румунії Дмитра Черненка ця діяльність помітно активізувалася.
Ще одним важливим результатом таких заходів є можливість обмінятися думками щодо оцінки ситуації, обговорити перспективи майбутніх культурологічних програм і проектів. Ось і цього разу йшлося про реалізацію намірів створення історико-етнографічного комплексу «Дунавецька Січ», про подальшу освітню і просвітницьку роботу із залученням студентів історичного факультету ОНУ. Ми цю роботу вже провадимо, започаткувавши конкурс імені Ананія Коло-мійця, виконанням обряду «Маланки» розраховуємо на продовження вивчення і реконструкцію обрядів календарного та родинного циклів. Спілкуючись, звірили наші реальні можливості для об’єднання зусиль, поглиблення роботи і популяризації багатства культури української діаспори у Нижньому Подунав’ї. Є всі підстави сподіватися на продовження співпраці.
В’ячеслав КУШНІР.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206