№ 26 (21703) субота 19 березня 2016 року

Переглядів: 683

Як виграти другу холодну війну

На початку тижня Путін віддав наказ про згортання військової операції в Сирії і часткове виведення російських військ з цієї країни. Наказ російського президента для багатьох був несподіваним, тому що суттєвих зрушень у воєнному протистоянні урядових військ та опозиції в Сирії не сталося. Громадянська війна там іде як і раніше зі змінним успіхом. Недарма телефонна розмова двох диктаторів закінчилася побажанням господаря Кремля «Тримайся, Башаре!»

Вибори юбер аллес

Поставки новітнього озброєння і російські бомбардування справді дали Асаду можливість триматися. Але триматися за невелику частину території країни в підвішеному стані. Цей стан тепер предмет для переговорів, які наступного тижня проведе в Москві державний секретар США Джон Керрі.

Переглядів: 1239

Роздуми про політичну кризу

Думаю, що нинішня політична криза непокоїть багатьох українців, які вболівають за долю держави. Хотів би і я поділитися своїми міркуваннями на цю болючу тему з читачами нашої «Чорноморки».

На мою думку, нинішня парламентсько-урядова криза, яка досягла свого апогею 16 лютого під час голосування у Верховній Раді після звіту прем’єр-міністра А. Яценюка, визрівала давно, чи не з самого початку формування парламентської коаліції та обрання Кабміну 27 листопада 2014 року. Не будемо перелічувати основні акти та сцени цього недолугого й руй-нівного спектаклю, що тривав упродовж останніх місяців, — вони всім добре відомі.

Переглядів: 767

Те, що не має ціни

У четвер в Одеській облдержадміністрації відбулася церемонія передачі представникам церкви й археологічного музею вилучених на митниці культурних та історичних цінностей.

Ікону «Різдво Пресвятої Богородиці», імовірно другої половини ХІХ століття, написану в манері старообрядницької школи півдня Бесарабії прийняли єпископ Одесько-Балтської єпархії УПЦ Київського патріархату Марк та секретар єпархіального управління архімандрит Микита. Дві римські монети, викарбувані приблизно в І—ІІ століттях нашої ери, були передані завідувачеві відділом нумізматики і торевтики Одеського археологічного музею Євгенії Редіній. Подія відбулася за рішенням експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених і конфіскованих культурних цінностей.

Переглядів: 1584

Мазепа як метафора

23 березня о 17.00 в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Пастера, 13) відбудеться зустріч з Адріаном Каратницьким, відомим американським політологом, який говоритиме про роль українського національно-визвольного руху часів Мазепи та козацьких повстань у формуванні перших проявів «русского мира» і як цей концепт досі впливає на українсько-російські відносини.

Адріан Каратницький — старший науковий співро-бітник Атлантичної ради США та керівник програми «Українсько-північноамериканський діалог». У 1993—2004 роках обіймав посаду президента Freedom House. За час свого керівництва розробив програми надання допомоги демократичним і правозахисним рухам у Білорусі, Сербії, Росії й Україні та низку довгострокових порівняльних аналітичних досліджень у галузі демократичних процесів та політичних реформ. Упродовж 12 років керував рейтинговим дослідженням «Свобода у світі» та був співредактором щорічного видання Nationsin Transit («Країни перехідного періоду»), присвяченого вивченню реформ у посткомуністичному світі.

Переглядів: 1563

Із «човнярів»-«мамаївців»

25 березня у галереї сучасного мистецтва Nt-Art (Лідерсовський бульвар, 5) о 17.00 відкриється виставка робіт, скульптура та живопис, знаного українського митця Ігоря Божка.

Ігор Божко — яскраво окреслений представник одеської школи нонконформізму. У 1966 році закінчив

Художнє училище ім. М.Б. Грекова. З кінця 1960-х — на початку 1970-х брав участь у неформальних (квартирних) виставках. У 1990-у обраний першим головою ТОХа (Творче об’єднання художників), чиї виставки у Будинку вчених, Будівельному інституті та в «Пале-роялі» мали великий успіх у публіки та викликали ажіотаж у пресі.

Переглядів: 588

Глибока, мов Чорне море

Галина Олександрівна живе у невеликому районному центрі Ківерці на Волині. Серед правічних дубів та синьооких озер минуло її повоєнне дитинство, пройшло доросле життя. Нині вона — пенсіонерка. Дуже любить приїздити до Одеси: тут живе молодша парость її родини — донька, онучки, правнучка.

Буває в нашому місті досить часто — раз на кілька місяців. Любить погуляти морським берегом від Ланжерона до Аркадії, пройтися по Привозу, щоб купити для своїх волинських подруг подаруночки, сходити до оперного театру на чергову прем’єру. А ще в одеському домі на Галину Олександрівну завжди чекає добірка «Чорноморських новин», яку спеціально складають турботливі онучки, «щоб наша бабуся почитала одеську газету».

Переглядів: 581

Олег Ляшко провідав маму Надії Савченко Марію Іванівну

78-річна Марія Савченко зустріла Олега Ляшкаі його соратників гарячим чаєм та обіймами.

Свято 8 Березня було лише приводом провідати цю сильну жінку і подякувати за те, що виховала таку доньку, якою пишається вся країна — справжню Героїню Надію Савченко.

Переглядів: 594

Гжегож ГАЙДА: Житлова реформа хворіє на популізм

Чи повинна держава ремонтувати будинки в приватній власності? Відповідь на таке запитання може одразу визначити суспільні настрої сприйняття житлової реформи. Не секрет, що багато українців досі вважають, що ремонт будинку — справа надто дорога, власних грошей у гаманцях миттєво не відшукати і якщо держава не посприяє, житловий фонд скоро зовсім занепаде.

А от європейцям подібне запитання видасться дивним: якщо в багатоповерхівці всі квартири перебувають у приватній власності, чому її повинні ремонтувати державним коштом?

Переглядів: 571

Управитель чи старший по будинку?

Чинне законодавство України вимагає до 1 липня 2016 року включно всіх співвласників багатоквартирних будинків чітко визначитися з формою управління своїм нерухомим майном — через призначеного управителя або шляхом створення об’єд-нання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Цими днями в Одеській міськраді презентували програму стимулювання створення ОСББ на 2016—2018 роки, яку буде винесено на розгляд чергової сесії. Проект містить  перелік переваг ОСББ, у тому числі й можливості для їх фінансової підтримки.

Переглядів: 509

На всіх — один відсоток

Дехто кепкує: «Чому це нашу планету названо Земля, якщо 70 відсотків її поверхні вкриті водою? Логічніше було б наректи її планетою Вода чи Океан».

Справді, води багато, але якої? 97,5 відсотка від усього об’єму — солона. Відповідно, прісної залишається лише 2,5 відсотка. Але більше половини її перебуває в замерзлому стані — у крижаних шапках та льодовиках. І тільки один — замисліться — тільки один відсоток від загального обсягу вважається питною водою.

Переглядів: 583

Вільна книга вільної людини

У Hub Вітальні (вул. Грецька, 1а) презентували видання українського режисера, сценариста та письменника, цьогорічного лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Олега Сенцова «Купіть книгу — вона смішна». Модераторами презентації були поет та перекладач Борис Херсонський і телеведучий, журналіст та письменник Данило Яневський.

Як відомо з подій останнього року, авторові цієї книги з оптимістичною назвою довелося стати жертвою російської пропаганди та опинитися в епіцентрі резонансного скандалу. Несправедливо засуджений путінським режимом до двадцятирічного ув’язнення, Олег Сенцов не втратив обличчя і став взірцем громадянської мужності, незламності та людської гідності. Всесвітньо відомі письменники та режисери даремно зверталися до представників російського кінемато-графа з проханням посприяти звільненню українського митця.

Переглядів: 547

«Сторожова застава»: і в Європі, і в Азії

Фільм за книгою одесита Володимира Ртуківського побачать в Індії, В’єтнамі та Малайзії, не кажучи про Францію та Німеччину.

Представники FILM.UA Distribution уклали угоду про продаж усіх прав на повнометражне українське фентезі «Сторожова застава» з дистрибуторською компанією Veera Film&Distribution на територію Індії, а також з дистрибутором Visicom Surya Gemilang — на територію В’єтнаму і Малайзії. Домовленості про продаж було досягнуто в рамках найбільшого міжнародного ринку кіно- і телевізійного контенту в азійському регіоні — FILMART, який проходив в Гонконгу з 14 по 17 березня.

Переглядів: 649

Римське минуле Одещини

Такою була тема зустрічі, яка відбулася 15 березня у Hub Вітальні (вул. Грецька, 1а) з кандидатом історичних наук, викладачем Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Артемом Папакіним, художником та істориком одягу Сергієм Шаменковим та членами військово-історичного клубу «Вексиляція римських військ Нижньої Мезії».

Незвичність, на перший погляд, прив’язки історії нашого краю й усього Північного Причорномор’я до Стародавнього Риму має цілковите пояснення. Імперське мислення дореволюційної Росії, повністю продовжене в СРСР, намагалося подати ці території, як якесь дике, позаісторичне поле, біографія якого почалася тільки після захоплення його Російською імперією.

Переглядів: 622

Кінець ери тютюну

10 березня, напередодні 10-ї річниці ратифікації Україною Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров’я із боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ), у Києві відбулася прес-конференція, на якій відомі лікарі, громадські активісти та митці представили Маніфест за майбутнє без тютюну.

Слід зауважити, що РКБТ ВООЗ — це перший зобов’язуючий міжнародний договір у сфері громадського здоров’я, сторонами якого є 179 держав світу. Впродовж останніх 10 років Україна, реалізовуючи стратегії ВООЗ із боротьби проти тютюну, перемістилися із четвертого місця у світі за поширеністю куріння у третій десяток. У рік ратифікації РКБТ ВООЗ (2006) більше 37% українців були щоденними курцями, останні ж дослі-дження говорять про 24% курців серед дорослого населення.

Переглядів: 818

Пам’ять

Учора в Чорноморську провели в останню путь великого патріота України, журналіста і громадського діяча Володимира Івановича ГОРБА.

Підступна хвороба обірвала життя великого оптиміста і незламного борця за європейську Україну. Він був засновником і незмінним редактором газети «Європейський час». Він пройшов гарт Помаранчевої революції та горнило Революції Гідності. Він та його євромобіль — один із незмінних учасників, ба навіть символів Одеського Євромайдану... Життя Володимира Івановича добігло до обрію, але справа його житиме і боротьба триватиме до перемоги ідеалів, які він відстоював.

Вічна пам’ять, колего, побратиме!

Переглядів: 562

Озеленення Красних Окон

Жителі Красних Окон закупили і висадили у своєму селищі понад 250 саджанців різних порід дерев. Треба зауважити, без будь-яких витрат з бюджету громади.

Ініціативу у проведенні такої акції виявили красноокнянці Володимир Седлачек та Ігор Барабаш. Вони звернулися до земляків з пропозицією самим зібрати кошти, на які закупити саджанці, а потім самим і висадити їх. Люди відгукнулися схвально. Відтак за короткий термін зібрали 10 тисяч гривень, на які придбали саджанці калини, клена сріблястого, платана, липи, катальпи, черемхи, верби декоративної та інших порід.

Переглядів: 530

Снігу не чекали?

У ніч на неділю на більшій частині Одещини можливі заморозки, місцями до мінус 40С, а по Україні загалом — морози і сніг.

Наступний тиждень таких жорстких випробувань, скажімо для абрикосів, які подекуди вже й розпустили цвіт, не обіцяє, але й на тепло щедрим не буде. Вночі очікується від нуля до плюс 30С, вдень 7—120С. У північних районах області у понеділок—вівторок можливий дощ, навіть зі снігом, у південних дощ очікується у середу—четвер.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net