Саботаж та імітація
Час, відведений для Одеської міської ради (як й інших населених пунктів) на перейменування вулиць, сплив 21 лютого. Відтепер зміна назв об’єктів топоніміки згідно із законом про декомунізацію має здійснюватися розпорядженням очільника облдержадміністрації з урахуванням пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.
Голова обласної організації ВО «Свобода» Павло Кириленко, коментуючи результати нещодавніх громадських слухань, що були організовані Одеською міськрадою, зауважив: та від самого початку саботувала цей процес, але, зрозумівши неминучість декомунізації, почала її імітацію, порушуючи закон.
Громадські слухання щодо перейменування вулиць, які відбулися 9 березня в кінозалі міської ради, «свободівець» назвав проплаченим політичним збіговиськом. «Основна маса зібраних осіб на тому заході, висловлюючись сучасним сленгом, була «ватниками». Тому учасники, які пропонували увічнити у топоніміці міста українських героїв, одразу наштовхнулися на вереск, у тому числі й з боку членів історико-топонімічної комісії. Останні, до слова, давно відомі своїми російсько-імперськими поглядами. Як наслідок — серед переліку назв вулиць, винесених на громадські слухання, не було жодної, яка б уособлювала державницький зміст. Більше того, деякі вулиці, названі на честь осіб, чия діяльність підпадає під норми законів про декомунізацію, члени комісії відмовляються перейменовувати. Серед них — Жукова, який відзначився численними наказами про розстріли червоноармійців, мародерством на окупованих територіях Німеччини та брав участь у придушенні Угорської революції 1956 року; Терешкової, яка брала участь у подіях окупації Криму у 2014-у; Петровського — одного з ініціаторів створення ВЧК та організації Голодомору 1932—1933; Галана — автора пропагандистських фальсифікаторських публікацій, у яких цькувався український визвольний рух та звеличувався сталінський режим; комуністичних діячів Чапаєва, Щорса... Загалом, за підрахунками істориків, таких об’єктів топоніміки — 67. У списку ж міської ради — лише 17», — зазначив Павло Кириленко.
Він також нагадав, що 1 березня одеська «Свобода» подала голові обласної державної адміністрації Міхеілу Саакашвілі пропозиції щодо нових назв вулиць, розроблених групою у складі істориків, крає-знавців, громадських та політичних активістів. Серед запропонованих найменувань — вулиці Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича, Івана та Юрія Лип, гетьмана Мазепи, Івана Луценка, князя Святослава, Січових стрільців, Героїв Крут, Максима Чайки, де Волана, повідомляє прес-служба Одеської облорганізації ВО «Свобода».

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206