Година темряви заради світла надії
19 березня о 19.30 за київським часом на всіх континентах планети згасне світло, точніше, його вимкнуть усі, хто приєднається до цьогорічної акції «Години Землі».
Всесвітній фонд природи (WWF), який, власне, і є натхненником наймасштабнішої природоохоронної ініціативи, закликає приєднатися до тих двох мільярдів землян із 172 країни світу, котрі взяли участь в цій акції рік тому й заради майбутнього планети на годину відмовилися від електроприладів.
«Година Землі» — не про те, скільки енергії зберігається впродовж 60 хвилин. Швидше, це шанс звернути увагу громадськості на питання, що стоять перед планетою, і надихнути мільйони людей по всьому світу, щоб жити більш екологічно», — наголошують у WWF.
Нагадаємо, наприкінці березня 2007 року Всесвітній фонд природи спільно з австралійським виданням «The Sydney Morning Herald» вперше зорганізували показову екологічну акцію: близько 2100 фірм і компаній Сіднея та понад 2,2 мільйона його жителів вимкнули освітлення на одну годину. За цей час енергоспоживання міста було скорочено більш як на 10%, що, в свою чергу, посприяло і зменшенню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За підрахунками фахівців, ефект від акції був такий, що його можна було порівняти зі зникненням з вулиць міста 48 тисяч автомобілів. Звісно, не обійшлося і без критики та скептицизму щодо акції. І все ж ідея сподобалася багатьом і за короткий час знайшла прихильників на всіх континентах.
Із 2009 року до «Години Землі» почали долучатися й українські міста та містечка. Одеса — одне з них. Торік, зокрема, синхронно з десятками тисяч вулиць та архітектурних пам’яток на планеті у пітьму поринув і центр Одеси — Міський сад, Приморський бульвар, Думська площа та мерія, Катерининська і Митна площі, Військовий узвіз, Дерибасівська, Пушкінська, Ланжеронівська, Гаванна та інші центральні вулиці. Згасло світло й у багатьох квартирах небайдужих городян.
От і цього року всі, хто вболіває за майбутнє планети, озброївшись гаслом «Натхнення однієї години для тривалих змін», може долучитися до всесвітнього природоохоронного руху — добровільно на 60 хвилин відмовитися від використання електроструму. Погодьтеся, 60 хвилин у темряві заради того, щоб прийдешні покоління мали світло надії, — не така й велика пожертва.
При бажанні, можна стати й офіційним учасником акції (як індивідуальним, так і колективним). Для цього слід зареєструватися на сайті фонду природи: http://wwf.panda.org/uk.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206