Переглядів: 662

Гіоргі ЛОРТКІПАНІДЗЕ: Разом проти корупційного синдикату

У ці дні в Одесі співробітники міліції проходять професійні та психологічні тести, які мають ви-значити їх спроможність  виконувати службові обов’язки на посадах в апараті чи органах Національної поліції України. По завершенню тестування проясниться ситуація щодо штатного наповнення правоохоронної структури, де нині відчувається кадрова нестача.

Про ці та інші актуальні питання функціонування відомства, а також про поточну оперативну ситуацію на Одещині йшлося на нещодавній прес-конференції очільника обласної поліції Гіоргі Лорткіпанідзе.

Поки що, за його словами, особового складу патрульної поліції недостатньо, аби повністю охопити місто. Щоб під належним контролем була вся територія, розглядаються варіанти залучення співробітників спецбатальйону, а також громадських активістів. «Я не проти, щоб до охорони громадського порядку долучалися громадські організації, але спочатку потрібно, аби відбулася переатестація в наших лавах, яка розпочалася 19 лютого, і ми зрозуміли, скільки людей у нас в гарнізоні і з ким ми будемо працювати», — зауважив Гіоргі Гурамович.

Недокомплект особового складу головний поліцейський Одещини пояснив приблизно такими словами: до його приходу в області працювало 10500 міліціонерів, зараз — 7000 (хтось пішов у відставку, хтось — на пенсію, а хтось і на хабарі погорів).

У зверненні Гіоргі Лорткіпанідзе, поширеному прес-службою головного управління Нацполіції в Одеській області вже після прес-конференції, не тільки уточнюються цифри, а й називаються деякі причини: «...Незважаючи на те, що ми зіткнулися з грандіозним опором чинного корупційного, злочинного синдикату, нам вдалося повністю змінити правила гри всередині ГУ НП, зламати злочинну схему, за якою раніше ГУ МВС було головним учасником у «кришуванні» контрабанди, незаконних казино, цен-трів незаконного обміну валют. Сьогодні навряд чи можна знайти людину, яка могла б сказати, що в моєму кабінеті триває збір поліцейського «общака» для керівників. За сім місяців роботи ми звільнили 535 колишніх міліціонерів, запобігли 13 фактам корупції у своїх лавах, а також затримали десятки чиновників. Уперше за роки незалежності в українського поліцейського з’явилося матеріально-технічне забезпечення, яке раніше треба було купувати за власні кошти...»

На самій прес-конференції очільник поліції Одещини також наголошував, що його метою на нинішній посаді є, зокрема, створення для підлеглих нормальних умов служби і повернення довіри людей. «Раніше громадяни боялися йти в міліцію. Зараз довіри більше. У співробітників поліції є всі необхідні технічні засоби, обмундирування, бензин. Найбільша проблема — слідство. Потрібно, щоб одесити теж змушували їх працювати — писали заяви, якщо щось відбувається. Не можна, щоб вони сиділи і нічого не робили. Я вже домігся, що ми реєструємо всі злочини, які є в місті», — сказав Гіоргі Лорткіпанідзе. А від себе додамо, що писати заяви за фактом правопорушення замало, потрібно бути ще й наполегливими у встановленні винних і домаганні справедливого покарання для них.

Чому сьогодні у суспільстві зберігається відчуття непокараності винних і беззахисності кожного з «пересічних» громадян? Причина, за словами головного поліцейського Одещини, в «грандіозному опорі чинного корупційного синдикату з різних представників судів та окремих представників політичної еліти, для яких діяльність нової поліції стала загрозою особистого збагачення і ведення бізнесу за звичними корупційними схемами».

 

У вже згаданій заяві Гіоргі Лорткіпанідзе говорить і про протидію з боку вищого керівництва у Києві, яке «не побажало втратити контроль над головними розсадниками корупції». Як приклади наводяться виведення з прямого підпорядкування начальника ГУ НП кількох ключових підрозділів — центру надання послуг з реєстрації транспортних засобів, управління захисту економіки і боротьби з нарко-злочинністю (МРЕВ, БЕП, БНОН), а також ситуацію з начальником поліції ринку «7-й кілометр», якого, «незважаючи на неодноразові спроби, так і не вдалося звільнити».

«Для мене нема нічого гіршого, ніж не виправдати сподівання людей, котрі повірили в нашу команду і в те, що ми зможемо втілити в життя ті реформи, яких українці так довго чекають. Я продовжу боротьбу проти злочинного корупційного синдикату на всіх рівнях за однієї умови: припинення саботажу з боку інших органів і концентрації уваги не на доходах політичних еліт, а на турботі про благо народу України», — заявив Гіоргі Лорткіпанідзе та додав, що зможе забезпечити правопорядок у регіоні і безпеку жителям Одещини, але за підтримки самих громадян. І тоді, спільними зусиллями, запевнив він, зможемо обрізати «щупальця злочинного синдикату».

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net