№ 16 (21693) четвер 18 лютого 2016 року

Переглядів: 695

Криза довіри без «недовіри»

Зміни в лавах уряду відбудуться, але вони не зачеплять прем’єра й частину ключових міністрів — стверджують політологи та частина депутатів від коаліції після того, як 16 лютого парламент оцінив роботу Кабміну як незадовільну, але голосів за недовіру уряду забракло, зазначає «Радіо «Свобода» (www.radiosvoboda.org).

Раніше президент Петро Порошенко закликав генпрокурора Віктора Шокіна піти з посади, а прем’єра Яценюка — провести глибоке оновлення Кабінету Міністрів. І представники коаліції, й експерти вважають економічні реформи уряду в цілому неефективними. Частина ж депутатів вбачають у невдалій спробі Верховної Ради відправити уряд у відставку дії представників великого бізнесу та збільшення їхнього впливу на Кабмін. Частина заявляє, що їхні голоси не враховані, і вимагає повторного голосування за недовіру уряду.

Переглядів: 629

Про урядового короля і пішаків із Ради

У вівторок в Одесі, як і в багатьох обласних центрах України, перед адмінбудівлею на проспекті Шевченка пройшла акція «Прем’єра-мародера — під трибунал!». Опоненти нинішнього уряду, передусім активісти ВО «Свобода» та «Сили людей», вимагали відправити Яценюка у відставку за те, що всі заявлені реформи провалено, а корупційні скандали навколо Кабміну не вщухають ні на мить.

Пікетувальники, зокрема, вимагали відмовитися від урядового наміру приватизувати Одеський припортовий завод. За словами лідера обласної організації «Свободи», народного депутата шостого скликання Павла Кириленка, продаж стратегічно важливих для країни об’єктів під час війни — це злочин і свідчення безпорадної економічної політики, якою намагаються латати діри в бюджеті. «Замість запровадження воєнного податку для олігархів, стимулювання розвитку середнього і малого бізнесу, уряд не знайшов нічого кращого для наповнення бюджету, ніж продаж стратегічного прибуткового підприємства. І це ухвалює команда, яку зовсім нещодавно небез-підставно звинувачували у зловживанні на суму понад 7,5 мільярда гривень!» — зазначив Павло Кириленко.

Таким же злочинним учасники акції назвали й рішення уряду про припинення державного фінансування професійно-технічних навчальних закладів і перекладення цієї функції на місцеві бюджети. Висловити своє обурення з цього приводу під стінами ОДА разом з маніфестантами зібралися директори профтехучилищ з

Переглядів: 668

У двох паралельних світах

Зустріч папи римського Франциска і патріарха московського Кирила завершилася підписанням cпільної декларації, яка викликала не-однозначні реакції з боку громадськості та представників церков України.

Своїми враженнями про зустріч загалом і сам документ зокрема поділився глава Україн-ської греко-католицької церкви блаженніший Святослав, повідомляє сайт ugcc.ua.

Переглядів: 692

Олександр РУСИЙ. Про окопних солдатів та штабних генералів

Сидять у окопах голодні солдати,
у декого — діти, у кожного — мати.
Холодні окопи залиті водою,
в воді по коліна забуті герої.

Попереду — ворог, в тилу — генерали,
що армію нашу ущент розікрали.
Затишні і теплі у них кабінети,
зірки заробляють собі на паркеті.

Звітують бадьоро, що все у порядку
(навчились писати красиво і гладко!).
Блищать їх погони і золотом сяють,
а фронт голодує, а фронт замерзає.
Ті ж самі окопи, залиті водою,
в окопах ті ж самі солдати-герої.
Та пишуть штабісти, що все у порядку,
що зброї та їжі — всього у достатку.

Що служба солдатська і тепла, і сита,
лишається тільки служити й радіти.
Що тяжким зусиллям (і це не промови)
створили солдатам курортні умови.

Збираю посилку герою-солдату
і дуже кортить генералів спитати:
«Якщо у окопах, немов на курорті,
чому вас солдати не бачать на фронті?»

Переглядів: 659

Свідомо неправдиве звинувачення

Печерський районний суд м. Києва оголосив рішення у справі за позовом голови ВО «Свобода» Олега Тягнибока до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та МВС. Суд задовольнив позовні вимоги та зобов’язав відповідача спростувати наклеп щодо подій 31 серпня, поширений під час брифінгу в міліційному відомстві.

Відповідно, неправдивими ви-знано слова, якими Арсен Аваков прямо звинуватив Олега Тягнибока і ВО «Свобода» у наслідках подій біля Верховної Ради і зазначив, що націоналіст привів до парламенту «бандитів».

Переглядів: 609

На чатах нашої Гідності

У суботу, 20 лютого, Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні. Саме у ці дні — з 18 по 20 лютого — два роки тому засліплена жадобою влади і грошей банда «регіоналів», що всілася у найвищих кріслах державного управління, як у столиці так і на місцях, озброївши «тітушок» та поставивши в авангард вишколених «беркутівців» та інші загони спецпризначення, дала команду на знищення Євромайдану.

Щонайменше 111 осіб загинули від рук холуїв Януковича, який, боячись за свою шкуру, накивав п’ятами до свого захисника — кремлівського фюрера.

Переглядів: 703

«Бо хто матір забуває...»

Рідну мову людина освоює все своє життя. З її допомогою вона не лише пізнає світ, спілкується з іншими людьми і з самим собою, а й переживає, саморефлексує перебіг свого повсякдення. Саме завдяки мові індивід входить у суспільне життя, самостверджує своє Я, долучається до всього великого й вічного. Мова — ДНК нації. Для нас, українців, вона є нашим компасом, нашою душею, нашою піснею, якій світ дав найвищу оцінку.

Наша рідна українська мова, що пробилася крізь терни імперських цензур та заборон, витримала проскрипції брехливої та жорстокої радянщини й ледь оговталася вже за новітньої доби української незалежності, сьогодні, за цілковитого збайдужіння до неї відірваних від свого національного коріння правителів, — наша прекрасна, здавен віків збережена рідна мова знову у небезпеці. Після Революції Гідності та російської інтервенції на східні регіони нашої держави українська мова відчутно здала свої позиції у владних структурах. Якщо слово — зброя, то відмова від рідної мови — це ніж у спину своїй нації. Українська мова та культура — та база, без якої відбувається розвал країни.

Переглядів: 708

На черзі - деімперіалізація

Відбулося перше нинішнього року засідання оргкомітету громадської організації «Одесі — 600», на якому розглянуто низку пропозицій щодо подальшої популяризації ідеї 600-ліття першої писемної згадки порту Коцюбіїв — попередника Хаджибея-Одеси, яке відзначалося торік, дбайливого ставлення до історії та культури міста, зокрема археологічних прошарків.

Щодо відзначення дат, то акцент робиться на доімперській історії міста (до 1794 року), яка потребує подальшого поглибленого вивчення і постійного моні-торингу, донесення відповідної інформації до органів міської та обласної влади. Наприклад, у квітні сповниться 500 років першого козацького походу на Аккерман та 400 років походу гетьмана Сагайдачного на Кафу. Щодо першої дати, то є ідея встановити пам’ятний знак у Білгороді-Дністровському, для чого необхід-но підготувати звернення до місцевих органів влади.

Переглядів: 613

«Ми віримо в духовну місію України»

Завдання об’єднання команд ВО «Батьківщина» та громадської організації «Антикорупційний рух» — повернення України на ефективний шлях розвитку. Про це під час спілкування в Києві з представниками центральних і регіональних засобів масової інформації заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко. Захід проходив під гаслом «Ми в силах змінити все!»

«Цілі об’єднання викладені в заклику до суспільства. Це об’єднання наших команд і спільна робота однією командою в політиці, з громадянським сус-пільством, у напрямках, спрямованих на те, щоб повернути Україну на логічний, зрозумілий, гармонійний та ефективний шлях розвитку», — наголосила вона.

Переглядів: 611

Біда - у гонитві за рейтингами

«Готовий стати прем’єр-міністром!» — так відповів на запитання про те, кого бачить на місці очільника уряду голова координаційної ради партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко на зустрічі з журналістами, яка відбулася 13 лютого у прес-центрі «Paritet».

Свій візит в Одесу екс-міністр оборони пояснив не підготовкою до дострокових виборів у Верховну Раду, які, на його думку, не потрібні, та й чи відбудуться, а плановою роботою «Громадянської позиції», де постійний контакт з активом на місцях — нормальний і природний стан.

Переглядів: 748

Мавпа

Продовження. Початок у номері за 13 лютого.

Президентська рать: перехід через міст над прірвою

Яценюк. Турчинов. Гройсман. Аваков. Тенюх. Березовський. Гелетей. Полторак. Литвин. Махніцький. Ярема. Шокін. Кубів. Гонтарева. Муженко. Ложкін. Клімкін. Луценко (Юрій). Петренко. Яресько. Бурбак. Кононенко. Мартиненко. Бойко. Зубко. Філатов (Олексій). Демчишин. Коболев. Бондар. І так далі…

Не часто в історії трапляється, що новообраний президент приймає разом із символами влади і такий тягар проблем, який випав Петрові Порошенку. Не часто, але бувало. Нам не бракувало патріотів у старій і новій історії, одні лишили в ній огненний слід, інші спалахнули і згасли в темряві часу.

Переглядів: 625

Відчуття України

Вийшов друком четвертий том фундаментального видання «Науковці України — еліта держави», в якому вміщено досить обширний матеріал про відомого вченого, доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри українознавства Одеського державного університету внутрішніх справ Семена Антоновича Цвілюка, який 15 лютого відзначив свій 85-річний ювілей.

Він народився на Поділлі в родині Антона Васильовича та Ірини Юхимівни Цвілюків. Сім’я, як і попередні покоління пращурів, працювала на своїй землі, вирощуючи хліб. Серед сімох дітей Семен Цвілюк був третім.

Переглядів: 658

Українознавчий обшир професора Цвілюка

Вчена рада та весь колектив Одеського державного університету внутрішніх справ від щирого серця вітають завідувача кафедри українознавства нашого ВНЗ, доктора історичних наук, професора Семена Антоновича Цвілюка із 85-літнім ювілеєм.

С.А. Цвілюк — визнаний фундаментальною академічною й університетською наукою історик, українознавець, авторитетний дослідник і — одночасно — творець історично-соціальної, історично-буттєвої семіосфери України ХХ—ХХІ століть. Він — знаний в Україні й світі історик, культуролог, теоретичні праці якого є невичерпним джерелом знань та ідей як для багатьох поважних вчених, так і для молодих науковців та студентів.

Переглядів: 614

Світлоносність тандему Кравченків

На виставці під багатозначною назвою «Рубікон», що триває в Одеському художньому музеї, представлені роботи відомих у царині графіки та монументального мистецтва майстрів, заслужених художників України Галини та Анатолія Кравченків (на знімку). Ця виставка ювілейна — присвячена 60-річчю від дня народження Анатолія Григоровича і 35-літ-тю спільної творчої діяльності подружжя.

Так, колись жереб було кинуто, і настав час, у пору зрілості, оглянутися на зроблене, щоб, вдихнувши на повні груди, в новій якості далі слідувати шляхом мистецтва, яке стало їхньою долею. Рубікон перейдено.

Переглядів: 721

На перетині думки й побаченого

Антон Логов — сучасний український художник-абстракціоніст, представник концептуального мистецтва. Наш земляк — народився у Роздільній. Зараз живе і працює в Києві. Митець створює неперевершені просторові арт-об’єкти, збагачуючи цим українське мистецтво, провокуючи його крокувати в ногу з часом. Його роботи дедалі частіше виходять за межі України, з’являються за кордоном (у Грузії, Литві, Великобританії тощо). Творчість Антона цікава, вона захоплює, спонукає до роздумів…

— Коли ви зрозуміли, маючи класичну художню освіту, зрозуміли, що ваше покликання — абстрактний живопис?

— У моїй голові завжди було прагнення до відстороненого мислення. Навіть коли я навчався в училищі в Одесі, в академії у Києві, були експерименти, що ведуть у цей бік. Я зрозумів, що виставляти такі роботи, перебуваючи в навчальному процесі, трохи безглуздо. Звичайно, намагався це робити, але з боку навчальних закладів така діяльність не особливо віталася.

Переглядів: 733

Живіть у любові

Я пишу для тих, хто шукає чистих соків життя, чий дух не стомився, хто хоче прожити свій вік в коханні й любові

Мить, яка змінила уявлення про подружнє життя

Не раз був свідком скандалів, непорозумінь у сім’ї, в якій жінка попихає своїм чоловіком, а він задовольняє її примхи. При нагоді не стерпів і запитав його: «Зізнайся, чи був у тебе хоча б один день, коли ти себе відчував по-справжньому щасливим?» Він відповів: «Було, але тільки до одруження». Щось подібне доводилося чути від багатьох чоловіків. І справді, в Україні щороку реєструють у середньому триста тисяч шлюбів і більше половини з них розпадаються, точніше — 57 відсотків. Якщо порівняти статистику розлучень у 90-х роках минулого століття із сьогоденням, то їх кількість зросла майже вдвічі, а в південних і східних областях сягає 70 відсотків.

Переглядів: 533

Пенсійна статистика

Про підсумки діяльності органів Пенсійного фонду України за 2015 рік і про актуальні питання пенсійного забезпечення говорили на прес-конференції начальник головного управ-ління ПФУ в Одеській області Олександр Буряченко та його заступниця Тетяна Яворська.

Ось деякі з озвучених ними цифр. Станом на 1 січня 2016-го на обліку в органах ПФУ Одещини перебувають 642,6 тисячі пенсіонерів, з них 41,4 тисячі отримують пенсії відпо-відно до закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Переглядів: 527

Податок на автівку

Транспортний податок платитимуть власники легкових автомобілів вартістю понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати. Такі зміни внесені в Податковий кодекс України законом №909-VIII від 24.12.2015 року, повідомляє прес-служба головного управління ДФС в Одеській області.

Об’єктом оподаткування транспортним податком є, зокрема, легкові автомобілі, з часу випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) і середньоринкова вар-тість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Переглядів: 682

Подвійно корисна справа

Майже кожен із нас зіштовхувався з проблемою забруднення: майданчики, парки, сквери, узбережжя, пляжі нерідко «прикрашають» залишені пляшки, поліетиленові пакети, пластиковий посуд та інший непотріб. Чи замислювалися ви, чим це може обернутися для міста? Навіть для вас особисто?

Скажімо, пластик дуже стійкий до розпаду і майже не піддається впливу навколишнього середовища: період його розкладу становить від 100 до 200 років. Шкідливі хімічні речовини, які при цьому виділяються, отруюють ґрунт, просочуються крізь нього і потрапляють у водоносні горизонти, а відтак завдають шкоди всім, хто споживає вирощене на забруднених територіях чи п’є «збагачену» у такий спосіб воду.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net