Переглядів: 720

День, коли зустрілися дві епохи

Духовне значення найдавнішого християнського свята Стрітення Господнього, за твердженням церкви, полягає у довгоочікуваній і рятівній зустрічі всього людського роду — віч-на-віч — з початковим Джерелом усякого добра і справжнього блага — з живим Богом, який втілився в Месії. Саме цього дня, на переконання християн, і проходить межа в історії всіх віруючих — коли зустрілися дві епохи, ознаменовані двома Заповітами Бога і людини — Старим і Новим. Слово «стрітення» в перекладі зі старослов’янської означає «зустріч».

Християни відзначають його на сороковий день після Різдва Христового (православні східних церков та греко-католики — 15 лютого, а католики і православні західних церков — 2 лютого).

Історія цього свята така. На 40-й день після наро-дження Ісуса принесли в Єрусалимський храм — центр релігійного життя єврейського народу. За законом Мойсея, жінці, що народила дитину чоловічої статі, після 40 днів належало відвідати храм разом із немовлям та принести Господу подячну й очисну жертву. Пресвята Діва Марія, покірна владі Божій, підкорилася приписам закону.

У стародавньому Ізраїлі багато чоловіків і жінок, вивчаючи книги пророків, жили вірою в майбутнього Спасителя світу і перебували в очікуванні пришестя Месії. У той час у Єрусалимі жив праведний старець Симеон, якому було одкровення послане з небес, що він не помре, поки на власні очі не побачить Месію. Як мовить про це переказ, жив старець дуже довго — майже три століття. Свого часу він був у числі сімдесяти перекладачів Біблії з єврейської на грецьку мову, і коли дійшов до пророцтва Ісаї «Ось Діва в утробі зачне, і народить сина», спочатку засумнівався й прийняв ці слова за помилку, адже за людськими поняттями діва народити ніяк не може. Він хотів виправити текст, але в цей момент був зупинений Ангелом. І тоді йому було сповіщено, що він своїми очима побачить і цю Діву, і це Немовля.

Минули роки. Всі близькі та друзі Симеона померли, а він усе залишався на цій землі, відчуваючи самотність. Переживши всіх дорогих йому людей, обтяжений старістю, він бажав скоріше відійти в інший світ. Й ось, нарешті, Дух Святий привів старця в храм, де він побачив прекрасне Дитя та благословив Його. У цьому Немовляті Симеону дано було побачити і спасіння всіх народів, і майбутню просвіту язичників, і славу істинного Ізраїлю.

У храмі також перебувала 84-річна вдова Анна — пророчиця, дочка Фануїлова, «що не відлучалась від храму, служачи Богові вдень і вночі постами й молитвами. І години тієї вона Бога славила та говорила про Нього всім, хто визволення Єрусалима чекав».

Праведний Симеон і Анна-пророчиця (останні праведники Старого Заповіту) першими побачили в прекрасній дитині, в Ісусові Христові, прийдешнього Месію — носія Нового Заповіту. Тому у свято Стрітення Господнього вони особливо шануються і згадуються церквою.

Згідно з християнським віровченням Адам і Єва, згрішивши в Едемському саду і відпавши від Божественної Правди, самі спорудили між собою і Богом непереборну стіну відчуження. Відтоді люди довго, але безуспішно шукали нової зустрічі, нового єднання зі своїм Творцем. Але тільки Сам Бог, що послав у цей світ Сина Свого, дарував шлях духовного порятунку і подолання цієї стіни зсередини — через духовне єднання з Ісусом Христом — Спасителем людства.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net