Переглядів: 611

Блідошкірий жираф

Блідошкіра самка жирафа на ім’я Омо, що мешкає у Тарангіре, національному парку Танзанії, вперше була помічена співробітниками заповідника в минулому році.

Науковці стверджують, що цей жираф настільки рідкісний, що, найімовірніше, сьогодні є єдиним представником цього виду. Цікаво, що ім’я унікальній мешканці парку дав місцевий гід за аналогією з назвою марки засобів для чищення.

Як розповів еколог і засновник Інституту дикої природи (WNI) Дерек Чи, Омо успішно пережила свій перший рік, будучи дитиною. Цей період вважається найнебезпечнішим для жирафа, оскільки молоді тварини є легкою здобиччю для хижаків — левів, леопардів та гієн. Щоправда, Омо ще не виходила за межі лісу. За словами вченого, у рідкісного жирафа є всі шанси дожити до повноліття. Однак, на жаль, дорослі особини часто стають об’єктом незаконного полювання, а незвичайне забарвлення може зробити Омо помітною мішенню для браконьєрів.

У квітні минулого року WNI опублікував у своєму блозі повідомлення, в якому зазначалося, що Омо не альбінос, а її забарвлення — наслідок лейкізму. Головна відмінність альбіносів від тварин із проявом лейкізму полягає в тому, що у перших меланін в організмі повністю відсутній, навіть в очах, через що зіниці набувають червоного кольору від видимих кровоносних судин, а при лейкізмі клітини-меланоцити у тварини є, але не здатні виробляти пігмент.

У Тарангірі раніше мешкали й інші тварини із лейкізмом: страус, африканська антилопа Waterbuck та африканський буйвол Cape buffalo.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net