Переглядів: 6374

Літні мрії про зимові траси

Спокійний лапатий сніг, відсутність вітру, 10 градусів нижче нуля, привітні посмішки місцевих — так зимові Карпати зустрічають гостей. Туристів тут люблять, охоче відповідають на всі питання.

Перше, що дізнаюся: у Карпатах змінився клімат. Тепер снігу випадає значно менше. Розвинуті гірськолижні курорти мають систему штучного осніження, тому відпочинок на лижах гарантується. Але погодні умови впливають на одну зі складових дозвілля — насолоду краєвидами. Припорошені снігом ялинки, величезні білі кучугури, що скриплять під ногами, піднімають настрій, зачаровують.

Затишно, мороз відпускає — неперевершені відчуття, особливо, коли стоїш на горі, готуєшся до спуску. Пейзаж, який відкривається з вершин, — ще один аргумент на користь освоєння лиж чи сноуборду.

Останнім часом зимовий туризм у Карпатах розвивається активно. З’являється багато гірськолижних курортів, які можуть змагатися із закордонними. Ось відкривається панорама комплексу «Плай». Від побаченого захоплює подих. Працює система освіження. Через це гора наче затуманена. Від контрасту білого й зеленого ріже очі, хоч небо і затягнуте хмарами.

Понеділок, 11-та ранку, людей багато. Втім, у вихідні десь утричі більше, тож доводиться стояти в чергах. Відтак, якщо є змога, відпочинок краще планувати так, щоб він припадав на будні.

Гірськолижний комплекс «Плай» — у Сколівському районі Львівської області. Тут є п’ять трас, як для досвідчених лижників, так і для новачків. А ще є окрема траса для дітей (безкоштовна). Ціни помірні. Прокат спорядження — від 130 до 200 гривень у день. Абонемент на підйомник — 500 гривень (необмежена кількість підйомів на всіх можливих витягах). Єдине, що «кусається», — їжа.

Перший спуск. Траса цікава, чудової якості. Снігу багато, він гарно утрамбований. Чимало перепадів зі складними елементами. Задоволення від катання — гарантоване.

Під вечір сонячні промені все ж пробиваються крізь хмари. Мороз тримається. Піднімається вітер. Оскільки траси тут не освітлені, після 17.00 лижі та сноуборди лягають відпочивати.

…Уже через тиждень Карпати постають у зовсім іншому вигляді. Плюсова температура, яскраве сонце, від снігу — ні сліду. Наче весна. Єдине, що нагадує про мету візиту, — лижі на плечах. Втім, у теплій погоді є свій шарм: можна весь день перебувати на свіжому повітрі і почуватися комфортно.

Гірськолижно-туристичний комплекс «Мигове» розташований у Чернівецькій області в однойменному селі. Тут дві траси середньої складності протяжністю 1100 та 1300 метрів. Є ще окрема для новачків (100 метрів) та сноутюбінгу (150 метрів). «Мигове» навряд чи може зацікавити досвідчених лижників, але для навчання та закріплення навичок — це чудове місце. До того ж на території є каток, де можна кататися вечорами. Ціни прийнятні, на порядок нижчі, ніж у «Плаї». Зі слів обслуговуючого персоналу «Мигового», туристів з одеського регіону трохи менше, ніж з Києва, який на першому місці.

У другій половині дня траса починає трохи танути, але ситуація не критична. Коли на дворі плюс 7, снігові гармати не зарадять — вони працюють від 5 градусів нижче нуля.

Напевно, існує якийсь негласний кодекс лижників, бо коли впадеш (а таке трапляється), до тебе поспішає чи не кожен із питанням про самопочуття та пропозицією допомогти. Інструктори ж, мабуть, давали «клятву Гіппо-крата», бо, побачивши новачка, який старанно намагається пізнати ази лижного спорту, безкоштовно проведуть коротенький інструктаж, вкажуть на помилки.

Чоловік з Києва розповідає, що об’їздив багато гірськолижних курортів, був навіть у Словаччині, але в «Буковелі» йому найкраще. У «Мигове» приїхав, бо тут краще навчатися дітям. Трохи прогадав з погодою, але загалом відпочинком задоволений.

Пізно ввечері, знявши п’ятикілограмові лижні черевики, можна розслабитися у сауні чи в чані. Такі послуги також надаються на території комплексу «Мигове». Це гарне доповнення до активного заняття спортом упродовж дня.

Карпати досить непередбачувані. З погодою має пощастити. І якщо вдасться побачити їх у всій зимовій красі, ви гарантовано будете марити лижними трасами, лежачи влітку на морському пляжі.

Місцеві діляться таємницею: Україна стає популярним осередком гірськолижного туризму серед іноземців. З кожним роком рівень такого відпочинку у нашій країні зростає. Для іноземних гостей ціни залишаються сміхотворними. А от для українців, на жаль, він не надто доступний. Відпочинок у зимових Карпатах, особливо для сім’ї, обійдеться в копієчку. Але ті, хто хоч раз спробував, в один голос запевняють: він того вартий.

Олена КЛЮЧНИКОВА,
студентка факультету журналістики
ОНУ ім. І.І. Мечникова.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua