№ 13 (21690) четвер 11 лютого 2016 року

Переглядів: 6321

Літні мрії про зимові траси

Спокійний лапатий сніг, відсутність вітру, 10 градусів нижче нуля, привітні посмішки місцевих — так зимові Карпати зустрічають гостей. Туристів тут люблять, охоче відповідають на всі питання.

Перше, що дізнаюся: у Карпатах змінився клімат. Тепер снігу випадає значно менше. Розвинуті гірськолижні курорти мають систему штучного осніження, тому відпочинок на лижах гарантується. Але погодні умови впливають на одну зі складових дозвілля — насолоду краєвидами. Припорошені снігом ялинки, величезні білі кучугури, що скриплять під ногами, піднімають настрій, зачаровують.

Переглядів: 1385

Льонотерапія

За 70 років життя через кишечник людини проходить 100 тонн їжі і 40 тисяч літрів рідини. Підсумок: у кишечнику накопичується більше 15 кілограмів калових каменів, токсичних відходів життєдіяльності, які отруюють кров і завдають непоправної шкоди нашому організму.

Про те, що кишечник забруднений, свідчать часті запори, порушення обміну речовин, цукровий діабет, алергії, надлишкова або недостатня вага, хвороби фільтруючих органів нирок і печінки, хвороби слуху і зору, шкіри, волосся, нігтів, системні захворювання, починаючи від артриту та закінчуючи онкологією.

Переглядів: 530

Лабораторна печінка

Міжнародна дослідницька група під керівництвом фахівців Єврейського університету винайшла технологію вирощування людських гепатоцитів (клітин печінки) в лабораторії.

Очікується, що інноваційна розробка може підвищити ефективність випробувань препаратів та біотрансплантатів для пацієнтів, що стоять у черзі на пересадку. Печінка на 85 відсотків складається з гепатоцитів, які використовуються у фармацевтичній промисловості для вивчення гепатотоксичності, кліренсу препарату та лікарських взаємодій. Досі ці клітини неможливо було виростити в лабораторії без втрати їхньої метаболічної функції.

Переглядів: 544

Антиатеросклерозна подушка

Дотепер найефективнішим методом лікування ішемічної хвороби серця, що розвилася в результаті атеросклерозу, були кардіохірургічні операції. Нині ж одна компанія з Канади пропонує лікувати небезпечне захворювання за допомогою віброподушки.

Коли відкладення холестерину у стінках артерій, що живлять кров’ю серце, перекривають просвіт судин, серцевий м’яз починає відчувати кисневе голодування. Без лікування рано чи пізно недостатність кисню може призвести до інфаркту міокарда — смертельно небезпечного захворювання, яке розвивається стрімко. Існують консервативні методи лікування атеросклерозу, але у важких випадках для відновлення кровопостачання серцевого м’яза лікарям доводиться виконувати операцію аортокоронарного шунтування.

Переглядів: 527

Час для сніданку

У рамках Національного тижня сніданку, що недавно пройшов у Великобританії, тамтешні науковці вирішили з’ясувати, який час найбільше підходить для ранкової трапези, пише Independent.

За словами Хлої Майлз, прес-секретаря Британської дієтичної асоціації, яка й проводила дослі-дження, снідати слід через годину після підйому, адже після сну рівень цукру в крові вкрай низький.

Переглядів: 469

І сердечникам потрібен рух

Постійна невелика фізична активність корисна навіть при захворюваннях серця, вважають учені з Університету Оттави.\

Науковці довели, що люди із серцево-судинними хворобами, які проводять на стільці або в ліжку практично весь час, почуваються набагато гірше від тих, хто намагається рухатися. Дані були встановлені при обстеженні 278 літніх людей з ішемічною хворобою серця, яких розділили на три групи: низької, середньої та високої активності. Виявилося, що найкращі показники здоров’я у тих, хто намагається не сидіти на місці, а робити якусь роботу кожні 30—60 хвилин. Достатньо невеликого фізичного навантаження, щоб активувати серцево-судинну систему, вважають фахівці.

Переглядів: 509

У злих людей маленький мозок

Американські науковці виявили залежність прояву агресії у людей від кількості сірої речовини в їхньому мозку.

Науковці з дослідницького Університету Чикаго дійшли висновку, що у значної частини злих людей маленький мозок.

Переглядів: 487

Оптична ілюзія «володаря кілець»

Учені НАСА з’ясували, що масивність кілець Сатурна — оптична ілюзія і насправді вони містять втричі менше матерії, ніж вважалося раніше.

Як повідомив журнал Icarus, науковці Корнельського університету в Ітаці (США), вивчаючи дані, зібрані зондом «Кассіні» під час прольотів через кільця Сатурна та його атмосферу, вперше точно «зважили» кільця планети-гіганта і з’ясували, що його центральне і, як здавалося, найважче кільце містить набагато менше газу та пилу, ніж припускали.

Переглядів: 481

Енергоресурси Місяця

Професор Інституту робототехніки та технічної кібернетики Володимир Заборовський (Росія) переконаний, що неосяжні ресурси Місяця допоможуть врятувати екологію Землі.

Учений пояснює, що Місяць має масу ресурсів та корисних копалин. Через особливості обертання одна частина супутника нашої планети холодна, а друга — тепла, відтак там можна встановити термопару для вироблення електрики. Це допоможе Місяцеві стати майданчиком для технологічних дослі-джень та обробки будь-яких матеріалів. Науковець вважає, що у перспективі Місяць може стати джерелом електроенергії для Землі, бо на супутнику є і величезна кількість гелію-2, який відіграє істотну роль у термоядерній енергетиці.

Переглядів: 606

У світі зірок і книжок

Найдавнішу людину дивували своєю періодичністю сходи і заходи сонця, зміни пір року, лякали грози і пожежі, жахали землетруси й виверження вулканів, вражали невимовною красою небо й зірки, луки й ліси, ріки й моря. Людина спостерігала безліч процесів і явищ, які в її уявленні були не пов’язаними між собою й нічим не зумовленими. Вона не розуміла їхньої суті, але відчувала їхню міць. Як правило, ці процеси та явища були набагато сильнішими за людину. Відтак їй здавалося, що за кожним об’єктом стояла могутня істота (бог). Боги, як і люди, мали різні характери. Людина здогадувалася, що земля, вода, сонце — основа життя. Боги цих стихій були добрими, допомагали людині вижити. Ті ж, що керували стихіями, які призводили до нещасть, були злими.

Поступово людство накопичувало досвід. Виявляло й фіксувало певні закономірності у плинності природних процесів. Людина намагалася осмислити їх. На зміну трактуванню явищ як таких, що їх викликають божественні істоти, приходило розуміння, засноване на чуттєвому сприйнятті й умовиводах. Так зріло філософське пояснення явищ природи. Філософія природи (або натуральна філософія) — це і є природознавство. Воно почало поставати ще в Стародавньому Єгипті, а розквітло в античній Греції.

Переглядів: 1416

Сім вечорів французького кіно

Колекція кращих французьких прем’єр сезону буде представлена у новій програмі щорічного фестивалю «Вечори французького кіно», який пройде в Україні вже в одинадцяте. В Одесі покази триватимуть з 11 по 17 лютого у кінотеатрі «Родина».

Перші вечори фестивалю (11 та 12 лютого) пройдуть під знаком безсмертного жанру французької комедії. Буде показана стрічка «Ані хвилини спокою» Патріса Леконта. У головній ролі — Крістіан Клав’є, знайомий українським глядачам за картинами «Наполеон», «Прибульці» і «Божевільне весілля». Його герой намагається відпочити у свій єдиний вихідний, насолодившись платівкою улюбленого композитора. Але у вервечки родичів, найманих працівників, дружин і коханок на нього свої плани...

Переглядів: 448

«Рубікон» Кравченків

Учора у виставковій залі Одеського художнього музею (вул. Софіївська, 5а) відкрилася виставка Анатолія та Галини Кравченків «Рубікон», яка триватиме тут до 29 лютого.

Ця виставка відомих у галузі графіки та монументального мистецтва майстрів, за-служених художників присвячена 60-річчю Анатолія Григоровича та 35-літтю спільної творчої діяльності подружньої пари.

Вихованці Одеського художнього училища ім. М.Б. Грекова та Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова (Львів) ще в юності визначили свій життєвий вектор, вибравши непередбачувано-романтичний шлях художника-творця, який всіма фібрами своєї душі відгукується на чуттєве багатство природи.

Переглядів: 548

Очна ставка у... бібліотеці

Студенти одеських професійно-технічних училищ влаштували допит патрульним поліцейським. Очна ставка проходила в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Михайла Грушевського в рамках реалізації проекту «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи національної поліції».

Студенти прийшли прямо з пари. Від можливості влаштувати допит інспекторам поліції ніхто не відмовився. За словами хлопців і дівчат, це перший захід, на який йшли не в примусовому поряд-ку, а з власної ініціативи. На зустріч з молоддю прийшло троє інспекторів на чолі з прес-секретарем відомства Аллою Марченко. Для більшої зручності студенти поділилися на імпровізовані команди, аби встигнути поспілкуватися з кожним полісменом.

Переглядів: 581

Минувшина від діда Свирида

Цікаву книжку вдалося прочитати. Поки що — рідкісну: в широкому продажу її нема, розповсюджується, переважно, через інтернет. Ошатно оформлена. Великого формату. Наклад — 7000 примірників (як для сучасного українського книговидання — надвагомо). Підписана до друку 11 грудня 2015 року. Досить недешева.

Інтригуюча вже сама назва — «Історія України від діда Свирида». Хто він, той «дід Свирид»? Не називається. З контексту — український блогер, відомий під ім’ям «Свирид Опанасович», який «у буремний час політичних і воєнних катаклізмів, коли широкими народними масами прокочувалися потужні хвилі паніки та істерики», обрав добровільно «роль сільського спостерігача за світовими подіями». Відчувається, людина розвинена, розумна і відверто патріотична. Його щирі вислови, як-от «українці — народ зрілий і сильний», «українці — великі господарники», землероби, занадто хлібосольні тощо, дають можливість пишатися собою, державою, своєю історією.

Переглядів: 558

Книжкове піратство

Падіння книжкового виробництва обумовлене паперовим піратством та незаконним ввезенням книг з РФ, сказав в ефірі телеканалу «112 Україна» видавець, гендиректор та основний власник харківського видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

«Маємо падіння виробництва. За даними Книжкової палати, вдвічі. Падіння ввезення книг, за даними митниці, — вчетверо. Є кілька причин. Перша — це те, що відновилося книжкове паперове піратство. Піратство в українських друкарнях, коли друкуються російські книги піратами і продаються тут... Хтось повинен боротися, повинні бути якісь інструменти цієї боротьби», — зазначає Олександр Красовицький.

Переглядів: 742

Українці Буджака

Останнім часом історія і культура українців Одеси й Одещини приваблює дедалі більше науковців, краєзнавців, що є ознакою підвищення інтересу до нашої спадщини, посилення тенденції накопичення фактологічного матеріалу, необхідного для формування максимально повного уявлення про культуру українців як варіативного феномену української етнічної культури на півдні України й Одещини зокрема. Та, на жаль, таких досліджень замало, хоча й маємо розвідки різних років, у яких прямо чи опосередковано розглядаються питання традиційної культури українців Буджацького краю.

Одним з народознавчих видань 2015 року, яке привернуло увагу низкою викладених на його сторінках цікавих, насамперед етнографічних, матеріалів, є книга «Буджацький слід» Матвія Деревенчі, кандидата економічних наук. Він народився у 1935 році, виріс у селі Кебабча (нині Широке Білгород-Дністровського району) і більшу частину свого життя працював у сільському середовищі — 44 роки обіймав посаду голови в різних колгоспах Буджака.

Переглядів: 528

Гірше за фашистів

Російські найманці вирізали фермеру серце за воду для українських військових

Фермери Людмила Миколаївна Сокіл і Микола Миколайович Ясинський проживали з молодшим сином у селі Комуна біля Дебальцевого. Все, чим вони «завинили», — до їхнього будинку на краю села приїжджали по воду українські військові, які дислокувалися неподалік. Після переходу міста під контроль «ДНР» Людмилу і Миколу викрали серед білого дня, а їхнього 27-річного сина після тривалих тортур — по-садистськи стратили за підтримку України.

— Сашу вбили показово, — вважає сестра покійного Наталія Сокіл. А причиною доносів на родину фермерів стала людська заздрість. — Мої батьки вставали о четвертій ранку, працювали, як бджілки, і лягали пізно. У сім’ї ніхто не пив. У нас багато своєї землі. Саша сам сіяв і збирав врожай, своїми руками все ремонтував...

Переглядів: 549

«ДНР»: крах ілюзій

Одеський класичний анекдот. Сидить на лавочці Абрам і читає антисемітські газети. Підходить Ізя:
— Що це ви, сусіде, таку гидоту читаєте?
— А що ж мені читати, Ізю?
— Наші газети й читайте!
— Е-е, в наших газетах лишень про негаразди та безлад в Ізраїлі, антисемітизм, вічно невдоволених підступних арабів, погроми. А тут — краса! Євреї контролюють банки. Євреї контролюють політику. Євреї увесь світ загарбали. Душа співає...

Упродовж тижня довелося мені вдома з грипом поборотися. Окрім того, «що доктор прописав», було, звісно, переглядання стрічок українських новин. Це безрадісно-кепське заняття не додавало доброго настрою. Усе виглядало таким же похмуро-депресивним, як одеська погода на початку лютого. Від аналітики також хотілося сховатися під ковдру з головою. І згадав я отого анекдота про Абрама. Для підвищення імунітету інколи добре дізнатися, що там у наших воріженьків коїться.

Переглядів: 554

Непроста юність бабусі Ганнусі

Ганні Романівні Клименко наприкінці минулого року сповнився 91. За її плечима — велике насичене життя, яке, особливо у юності, не було легким і безхмарним.

Народилася Ганна (у дівоцтві — Капелюха), в селі Вербоватівка Дніпропетровської області. Коли до села увійшли німецькі війська, дівчині було 17. Разом з іншими молодими односельцями її відправили на роботу до Німеччини. Працювати довелося в місті Маннінген на ракетній фабриці «Ніколаус» чорноробочою. Ганна Романівна згадує, що робота була не складною, але досить небезпечною — наповнювати ракети порохом.

Переглядів: 488

Великокопанські близнюки

Закарпатська Велика Копаня потрапила до Книги рекордів України за найбільшу кількість близнюків, що проживають в одному селі — 122, повідомляє телеканал «24».

«Особливий бум припав на 2004-й. Відтоді й до сьогодні щороку народжується по дві—три пари близнят», — розповідає працівник сільради Мар’яна Савко.

Переглядів: 488

Кілька аргументів на захист води

Якість водопровідної води в Одесі відповідає встановленим в Україні нормам і стандартам. Для її очищення використовують цілком безпечні для життя людини речовини. У цьому запевнили спеціалісти «Інфоксводоканалу» під час «круглого столу» «Якість води у наших кранах і з інших питних джерел».

За словами хіміків і біологів, якість води в Україні оцінюють за п’ятибальною шкалою. У найкращої — перший клас. Вода із Дністра за цією системою відповідає другому-третьому класам. У період паводків і цвітіння води ситуація погіршується. Для спеціалістів одеського підприємства водозабезпечення і водовідведення роботи тоді більшає. «Проектна потужність очищувальної станції — 920 тисяч кубометрів на добу. Сьогодні реальна продуктивність цієї станції — 300—350 тисяч кубів. Маю на увазі, що в ці особливі періоди часу в нас є запасна потужність і ми можемо знизити швид-кість фільтрації для кращого очищення. Також додатково використати реагенти, за-провадити первинне обеззараження», — розповів Анатолій Поліщук, завідуючий лабораторією філіалу «Інфоксводоканалу», кандидат хімічних наук.

Переглядів: 479

Тільки й хати, що стіни

Купив стару хату, а на другий день вона завалилася. Хто в цьому винуватий? Я, новий господар, чи продавець?..

Така ж ситуація склалася в нашому Ананьївському районі. 16 грудня 2015 року підписана постанова Кабінету Міністрів України №1055 про реорганізацію Пенсійного фонду, а постановою №1092 реорганізується ветеринарна служба (до речі, без будь-яких попереджень громадськості та місцевої влади).

Переглядів: 538

Акценти від громади

У Комінтернівської селищної громади є всі шанси чи не першою в Україні мати власний комітет реформ – своєрід-ний мозковий центр, спроможний оперативно та ефективно реагувати на виклики часу, орієнтуючись на план розвитку територій і спираючись у своїй роботі на підтримку місцевих депутатів та громадськості.

Отримана завдяки децентралізації самостійність, хоча наразі й досить відносна, змушує людей уже сьогодні ду-мати, як і за які кошти вони житимуть завтра, тим паче — об’єднаною громадою, адже Комінтернівське може скоро прийняти до гурту села Вовківське, Зоринове, Шевченка та Шевченкове-Кут, де проблем накопичилося ще більше.

Переглядів: 543

Любашівка - з головою. Ще й якою!

Розпорядженням Президента України від 9 лютого головою Люба-шівської районної державної адміністрації призначено Тетяну Анато-ліївну Скапровську.

Широкий загал жителів Одещини (та й далеко за межами нашої області) цю молоду енергійну жінку знають як волонтера Далію Северин. Зробивши силу-силенну добрих справ на волонтерській ниві, переживши не одне серйозне ви-пробування в часи, коли Одеса була в епіцентрі зазіхань «носітєлєй русского міра», нині Далія-Тетяна переходить на не менш відповідальну державну роботу.

Переглядів: 520

Тристоронній формат

Реалізація проекту створення міжнародної економічної зони «Рені—Джурджулешти—Галац» дозволить Україні, Молдові та Румунії перейти від конкуренції до об’єднання потенціалу портів. Таку думку висловив посол України в Молдові Іван Гнатишин під час «круглого столу» у Кишиневі за участю українських та молдовських бізнесменів, повідомляє «Укрінформ».

«Основна ідея реалізації проекту зі створення міжнародної економічної зони «Рені—Джурджулешти—Галац» — перехід від конкуренції до об’єднання потенціалу портів трьох країн. Це сприятиме не тільки відновленню обсягів перевезень по Дунаю, але й соціально-економічному відродженню відповідних регіонів України, Молдови та Румунії», — зазначив дипломат. За його словами, настав час повернутися до тристороннього формату економічного співробітництва між Києвом, Кишиневом та Бухарестом.

Переглядів: 517

Щоб окупований Донбас почув Україну

На Луганщині встановлять нову 135-метрову телевежу для забезпечення мовлення українських теле- та радіоканалів на окуповану частину області.

Заступник міністра інформаційної полі-тики Тетяна Попова розповіла на прес-конференції, що телевежу надали в безкоштовне користування закордонні партнери. Приблизно через місяць її доставлять в Україну. «Я не можу поки що точно вказати вам місце, де буде встановлено телевежу, бо ми ще не визначилися», — додала вона.

Переглядів: 560

Особливі потреби - особливий і підхід

У Клінічному санаторії ім. М.І. Пирогова («Куяльник») почали реконструкцію, яка зробить його комфортнішим для людей з особливими потребами. Для цього закладу таке облаштування має неабияке значення, адже нині тут мешкають вимушені переселенці з окупованих територій Донбасу і Криму, більшість з яких — люди з обмеженими можливостями, зокрема візочники.

Цими днями у санаторії побував голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, щоб з’ясувати, вирішення яких проблем поселенці вважають найнагальнішими, ознайомитися з перебігом реконструкції.

Переглядів: 593

Церковна кон’юнктура

Ватикан і Москва повідомили, що 12 лютого на Кубі відбудеться зустріч між римським папою Франциском і московським патріархом Кирилом. Ясно, що велика частина католицького і православного світів, і не лише українського, приголомшена цією вісткою. Але чому? Чи Ватикан радився, чи бодай повідомляв Українську греко-католицьку церкву про цю непересічну подію? Це відоме, мабуть, дуже малому колу осіб. Одначе така зустріч не повинна бути зовсім несподіваною.

Хоч би беручи під увагу минулу зустріч цього ж папи з президентом Росії Володимиром Путіним, деталі — про що говорили — здебільшого невідомі. Преса підозрювала, що святіший отець промовчав справу суверенності України. А також беручи під увагу політичну ідеологію соціалізму, яку папа відкрито сповідує, та відомий лібералізм у політичних відносинах, що є характерним для єзуїтського чину, до якого папа Франциск причетний.

Переглядів: 620

Володимир ПАНЧЕНКО: «Мінські угоди - диверсія проти України»

У вівторок, 2 лютого, відкрилася нова, четверта, сесія Верховної Ради. Український парламент так і не взявся до розгляду конституційних змін з «особливостями місцевого самоврядування» Донбасу та децентралізацією. За «мирних» обставин це означало б, що проект провалився, політреформу скасовано, адже Верховна Рада не встигла проголосувати за конституційні зміни на двох чергових сесіях поспіль. Та українська влада вирішила врятувати становище, внісши до законодавства вельми сум-нівну норму, котра дозволяє повернутися до питання змін до Конституції на будь-якій із наступних сесій.

Напередодні цієї непевної дати, що її Україна після 31 серпня чекала з острахом, ініціативна група «Першого грудня» виступила зі зверненням, у якому висловила занепокоєння змістом конституцій-них змін, а також способом їх ухвалення. «Влада має твердо стояти на сторожі національних інтересів України, що є найвищою цінністю, відкидаючи мову ультиматумів і ведучи, разом із тим, діалог у пошуках компромісу, заснованого на мандаті народної довіри», — закликала група українських інтелектуалів.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua