До повної деокупації Криму
У четвер депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, якою рішуче засудили безпрецедентний рівень порушень прав людини, скоєних проти жителів Криму, насамперед проти татар — корінного народу півострова. Європарламентарі засудили жорсткі обмеження свобод вираження, об’єднань і мирних зібрань на півострові, а також закликали зберегти всі санкції проти РФ, допоки Крим не повернеться під українську юрисдикцію.
Євродепутати нагадали Росії, що вона як окупаційна влада несе відповідальність за безпеку всього населення півострова. А відтак повинна разом з де-факто місцевою владою провести ефективне, неупереджене і прозоре розслідування всіх випадків зникнення, катувань і порушень прав людини полі-цією та воєнізованими угрупуваннями, що діють у Криму від лютого 2014 року.
У резолюції Європарламент вкотре рішуче засудив незаконну анексію Криму Росією. У документі йдеться про те, що відновлення українського контролю над півостровом є однією з умов, необхідних для «встановлення співпраці з Росією, у тому числі призупинення відповідних санкцій».
Крім того, парламентарі ЄС за-кликали Російську Федерацію негайно звільнити Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких засудили в РФ, і гарантувати їх безпечне повернення в Україну.
У резолюції висловлена підтримка української ініціативи зі створення міжнародного переговорного механізму щодо відновлення українського суверенітету над Кримом у форматі «Женева плюс», який повинен включати в себе безпосередню взаємодію з ЄС. «Закликаємо Росію почати переговори з Україною та іншими сторонами щодо питання деокупації Криму, для відновлення торгівлі та скасування ембарго і надзвичайного стану в Криму», — йдеться в документі.
Євродепутати заявили про свою підтримку рішення ЄС заборонити імпорт продукції з Криму, якщо вона не супроводжується сертифікатом походження від української влади, та запровадити обмежувальні заходи щодо експорту певних товарів і технологій, інвестицій, торгівлі та сфери послуг у Криму. А ще закликали Раду Європи і надалі керуватися цими санкціями аж до завершення повної реінтеграції Криму до законодавства України.
Міністерство закордонних справ України подякувало європейським парламентарям за ухвалену резолюцію. У коментарі зовнішньополітичного відомства, зокрема, йдеться:
«Підтверджуємо викладені у резолюції факти та поділяємо глибоке занепокоєння Європейського парламенту щодо безпрецедентно критичної ситуації з дотриманням прав людини на півострові, системних атак російської окупаційної влади на основоположні права і свободи усіх не згодних з її політикою, у першу чергу кримських татар та етнічних українців, придушенням будь-яких демократичних проявів і свобод у Криму...
Особливою загрозою у цьому контексті вбачаються насильницьке нав’язування російського громадянства на території окупованого Криму та політично вмотивовані кримінальні переслідування лідерів кримськотатарського народу та українських активістів...
Ми вдячні депутатам Європейського парламенту за підтримку за-клику України до держави-окупанта забезпечити безперешкодний доступ до окупованого Криму міжнародних інституцій і незалежних експертів ОБСЄ, ООН, Ради Європи та неурядових організацій і медіа для вивчення ними ситуації у сфері прав людини.
Важливим сигналом є підтвер-дження відданості ЄС та його держав-членів політиці невизнання анексії Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Європарламент нагадав, що лише відновлення повного контролю державної влади України на півострові стане однією з передумов відновлення співпраці з РФ, включаючи відміну пов’язаних із цим санкцій.
Європейський парламент приєднався до рішучих вимог України та усієї міжнародної спільноти до Російської Федерації вивести усі російські війська з Криму та Донбасу, а також засудив триваючу мілітаризацію Кримського півострова. Наміри Росії розмістити на території Криму ядерну зброю становлять загрозу регіональній та глобальній безпеці...»
У свою чергу голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи рішення Європарламенту, назвав три фактори, які здатні наблизити деокупацію Криму. «Нема жодної людини, яка могла б назвати якісь конкретні строки. Але є три фактори, котрі повинні наблизити деокупацію: посилення санкцій, зміцнення обороноздатності України — надання нам летальної зброї, а також наведення порядку, проведення реформ у своїй країні. Чим швидше запрацює останній фактор, тем швидше ми наблизимося до деокупації Криму», — сказав він в ефірі одного з центральних телеканалів.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206