Переглядів: 685

Примусове обстеження?

За кількістю онкохворих Одеса в першій десятці серед міст України. Але бити на сполох ще зарано, заспокоює новий головний лікар обласного онкодиспансеру Олег Лук’янчук. Статистика, вважає, дещо штучно завищена, й одне з перших завдань, які він перед собою ставить, — впорядкувати списки хворих. А ще на меті у лікаря — добитися примусового профі-лактичного обстеження всіх без винятку жителів Одещини на предмет виявлення онкологічних хвороб.

Олег Лук’янчук пригадує: раніше всі без винятку проходили профілактичні обстеження на можливі онкологічні захворювання. За все платила держава, а для візиту до лікаря навіть спеціальні дні в робочому графіку виділялися. Це дозволяло на ранніх стадіях діагностувати рак і вчасно займатися лікуванням. Зараз подібне державою не передбачено. «Десь половина пацієнтів онкодиспансеру приходять до нас уже на етапі запущеної форми раку. А все через те, що в Україні нема законодавчої бази, яка змушувала б людей опікуватися своїм здоров’ям», — зауважив головний лікар Одеського обласного онкодиспансеру.

Є певний перелік обов’язкових обстежень, які рекомендовано проходити кожному хоча б раз на рік. «У жінок це скринінг, ультразвукове дослідження молочних залоз. У чоловіків — огляди прямої кишки, передміхурової залози», — підкреслив Лук’янчук.

Найпоширеніша форма онкохвороб в одеситів — рак шкіри і рак молочних залоз у жінок. «Причина цього криється у способі життя наших земляків —захоплення сонячною засмагою. Щодо раку молочних залоз у жінок, ми вже зараз можемо сказати, що на це впливає і відсутність пологів, і небажання молодих мам годувати своїх малят грудьми», — застеріг головлікар.

Змусити дбати про своє здоров’я лікар юридично нікого не може. Це особиста справа кожної людини. Дещо вплинути на ситуацію в цьому питанні може держава — зміною законодавчої бази і пропагандою здорового способу життя. А також виділенням більших коштів на оснащення онкодиспансерів, придбання сучасної медтехніки. Сьогодні з цим ситуація складна. Техніка застаріла, деяку треба було замінити ще 30 років тому. А на харчування онкохворого в день сьогодні закладено лише п’ять гривень. «Гадаєте, дрібниця? Але вдумайтеся: п’ять гривень на день! Що нам, склянкою гарячої води пацієнта нагодувати?» — розвів руками Олег Лук’янчук.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net