Переглядів: 1582

Повернення східного мистецтва

У понеділок, 8 лютого, Одеський музей західного та східного мистецтва запрошує на відкриття відділу східного мистецтва, який був закритий впродовж останніх п’яти років.

У трьох залах буде представлено 340 зразків мистецтва з Китаю, Японії, Монголії, Індії, Ірану та інших країн Азії. Серед експонатів — китайський фарфор, японський посуд для чайних церемоній, різьблені вироби з дерева, напівкоштовного каміння та слонової кістки, а також бронзові та дерев’яні скульптури богів даоського, синтоїстського та індуїстського культів.

В останні роки колекція поповнилася 60 експонатами. Переважно, це подарунки від меценатів та жителів міста. Так, звичайна одеська родина подарувала індонезійську скульптуру небесної танцівниці Апсару вишуканої краси, меценат Віталій Оплачко — кілька скульптур, голова опікунської ради музею Юрій Маслов — дві вази.

Одна з новинок — колекція традиційного індійського одягу сарі. Цю колекцію доповнюватиме статуетка із слонової кістки чотирирукої Лакшмі — богині щастя, краси, багатства, відданої дружини бога Вішну.

Традиційне японське мистецтво представлятиме ціла колекція нецке — різьблених мініатюр з кістки, каменю, дерева, прикрас національного костюма. Серед японських статуеток — Дайкоку — один із семи японських богів щастя. Він сидить на мішках з рисом, за плечима у нього — торба, у якій багатства: терпіння, мудрість і рис.

Гордість музею — колекція японських гравюр на дереві, присвячена жіночій красі, під назвою «Натяк на 24 години на день» художника Тойохара Кунітіка (1835—1900). Красуні на гравюрах зображені по порядку в кожну годину доби.

Вперше в музеї будуть представлені туркменські срібні прикраси до національного костюма, які займають особливе місце за своїми художніми якостями та технікою виконання серед народів Сходу.

Коментарі до експонатів стали змістовнішими і сучаснішими, до кожного залу зроблені експлікації у сучасному форматі — з QR-кодами (що буде приємним сюрпризом для молоді та іноземців, які відвідують музей).

— Власне кажучи, оновлення залів не можна назвати ремонтом, — вважає заступник директора музею Катерина Михейцева. — Робили, що в наших силах, аби приховати жахливий вигляд залів. Наша будівля — пам’ятка архітектури, і за законом ми не маємо права власноруч проводити реставраційні роботи. Стіни обтягнуті габардином кольору «мокрий асфальт», стеля — тканиною, підлога поцикльована і покрита хорошим лаком, зроблене підсвічування, відновлені вітрини — одне слово, такі-ось невеликі рішення дозволили нам освіжити вигляд залів.

— Роботи щодо оновлення екc-позиції проводилися силами наших співробітників, — розповідає в.о. директора музею Ігор Пороник. — І ми справилися з цим завданням. Відкриття відділу Сходу — визначна подія для всієї Одеси, тому що наша колекція предметів культури Ірану, Індії, Індонезії, Монголії, Тибету, Китаю — одна з найкращих в Україні.

За словами Ігоря Пороника, на завершення усіх ремонтно-реставраційних робіт у музеї необхідно 15 мільйонів гривень. Ця сума включає весь комплекс робіт з обладнання цього закладу культури, в тому числі, професійне освітлення, клімат-контроль, сучасну сигналізацію. На останній сесії обласної ради на ремонт музею виділили 638 тисяч гривень, яких вистачить на впорядкування однієї зали.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net