Переглядів: 723

За мовною окупацією йде військова

В ефірі національних телерадіоканалів стрімко падає відсоток вживання української мови. Держкомтелерадіо, на «гарячу» телефонну лінію якого надходять численні звернення громадян з цього приводу, стурбований такою ситуацією. Тенденцію до зменшення вживання української мови, з приводу чого висловлюють занепокоєння люди, підтвердив і моніторинг ефіру десяти найбільших загальноукраїнських комерційних телеканалів, проведений громадянським рухом «Відсіч».

Як повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо, за результатами моніторингу, частка української мови у вітчизняному телевізійному ефірі 7.11.2015 (день проведення моніторингу) становила 23 відсотки, тоді як у червні вона складала 28 відсотків. Тобто за 5 місяців ця частка зменшилася на 5 відсотків.

«Українська мова зникає з телеефіру зі швидкістю 1 відсоток на місяць», — зазначають громадські активісти та вимагають не використовувати телебачення для подальшої русифікації України.

Історія знає багато прикладів, коли легковажне ставлення до рідної мови призводило до занепаду культури, укорінення комплексу національної меншовартості і як результат — втрати державної незалежності. Но-вітня історія України, на жаль, дає нам приклад того, що за мовною окупацією настає військова.

Засоби масової інформації, особливо телебачення і радіо, є сьогодні одним з найдієвіших важелів державної мовної політики. Зменшуючи українську мову в ефірі, працівники телебачення і радіо свідомо або несвідомо демонструють суспільству легковажне ставлення до державної мови як одного з найважливіших чинників національної самобутності Українського народу, гарантії його національно-державної суверенності.

Свою національну гідність, право на існування України і свободу українці відстояли під час революційних подій 2013—2014 років. Забути про це — означає забути героїв Небесної Сотні, зрадити пам’ять полеглих захисників Української незалежності на сході нашої держави.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net