Переглядів: 1674

Галина Пономарьова: Луганськ здався не «ЛНР», Луганськ поборола корупція

/_f/2015/102.jpg Новина про те, що в конкурсі на заміщення посади директора департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації перемогла переселенка із Луганська Галина Пономарьова, розлетілася по Фейсбуку раніше, аніж сама переможниця дізналася про свій успіх. Громадські активісти вітали одне одного, не без підстав вважаючи відкриті конкурси на заміщення посад однією з перемог нової команди Міхеіла Саакашвілі. Адже таким чином до влади приходять нові люди, які можуть дати нове дихання всій системі державної служби.

Галина Пономарьова — кандидат економічних наук, доцент і волонтерка. Із 1996-го й дотепер викладала в Інституті економіки та управління Східноукраїнського державного університету ім. Володимира Даля (Луганськ), евакуйованого до Сєверодонецька, останнім часом — дистанційно. Впродовж 12 років очолювала кафедру міжнародної економіки. У червні 2014-го, коли залишатися в Луганську стало небезпечним для життя, взявши сина-підлітка, переїхала до Одеси.

— 16 червня був останнім робочим днем у Луганському університеті. Так звані ополченці зайняли гуртожитки, а кілька днів по тому почалися авіаційні нальоти. По ночах місто обстрілювали. Час було виїжджати, — розповідає Галина.

До Одеси запросила подруга, з якою разом навчалася. Так луганчанка стала одеситкою.

Галина зізнається, що у буремні часи не була активісткою Євромайдану — ні в столиці, ні в Луганську. Але як людина, що знається на економіці, розуміла рівень брехні колишньої влади, коли Янукович за кілька днів до підписання Договору про асоціацію з ЄС відмовився від заявленого курсу. За її словами, населення Луганська, загалом, досить пасивне. Переважна більшість підтримувала Майдан чи «Антимайдан», сидячи на дивані перед телевізором. Активно за єдину Україну виступали лише молодь та інтелігенція, які виходили на мітинги. Коли ж у місто ввійшли росіяни, люди, обдурені пропагандою та обіцянками, що їм піднімуть зарплати й пенсії, підтримали так звану «ЛНР». За 23 роки незалежності у Луганську в промисловості нічого не модернізували. Заводи продавалися росіянам або ж розкрадалися, знищувалися.

Своє нове життя в Одесі Галина Пономарьова почала з того, що стала членом волонтерської групи «Корпорація Монстрів». За цей час зроблено чимало. Група постійно допомагає дитячим закладам — будинкам, інтернатам. Саме в цій роботі, каже Галина, з’явилася внутрішня потреба у запровадженні змін в освітній галузі. За рік вона остаточно сформувалася у певну позицію.

В Одесі Галина Пономарьова веде активне громадське життя. Підтримана друзями-волонтерами, стала учасницею проекту «Ідеаліст», який започаткувала партія «Демократичний альянс» з метою залучення нових людей до місцевої  влади. Взяла участь у виборах до Одеської міськради і хоча депутатом не стала, підготувала проект під назвою «Антикорупційна освіта в місті Одесі на період 2016 — 2018 років», який має всі шанси стати програмою міської ради — за умови, що ця ініціатива набере п’ять тисяч голосів городян. Підготовка такого проекту свідчить про глибоке розуміння предмету і про бажання змінити систему.

— Луганськ здався не якійсь там «ЛНР» — Луганськ поборола корупція, — вважає Галина Олександрівна, тому робить усе можливе, щоб зупинити поширення цієї хвороби в Одесі. Вона — член антикорупційного комітету при голові Одеської облдержадміністрації, із задоволенням проводить антикорупційні тренінги. Навіть на фестивалі «Планета довгожителів», де зібралися пенсіонери, Галина Пономарьова вела «Прозору школу антикорупції», причому це була не лекція, а саме тренінг із практикою: як поводитися, коли у вас вимагають хабара. Адже в корупційній схемі завжди є дві сторони: той, хто бере, і той, хто дає. Галина не без підстав вважає, що варто працювати саме з тими, хто «дає на лапу». Для боротьби з корупцією в системі освіти при ОДА створено громадський батьківський комітет, до якого може увійти кожен, хто має намір раз і назавжди покласти край хабарам у школах та вишах.

— Головне — не давайте хабарів. У мене також син навчається в одеській школі. Просто не давайте. Інакше ми ніколи не поборемо корупцію. Борімося з цим злом разом, — закликає очільниця департаменту осві-ти та науки ОДА.

На зустрічі з новими керівниками департаментів освіти та охорони здоров’я, що проходила в ХАБі за участі радників голови облдержадміністрації Марії Гайдар та Соломії Бобровської, у залі був аншлаг.

Галина представила амбітний проект комплексного вирішення проблем у системі шкільної освіти. Активісти, що прийшли на зустріч, ставили незручні чи й провокаційні питання, критикували та висловлювали свої претензії. Але такі зустрічі — можливість для початку справжнього конструктивного діалогу. Заради нормальної освіти. Заради дітей. Заради майбутнього.

Катерина Ножевникова, керівник волонтерської групи, в якій більше року працювала Галина Пономарьова, вважає, що вона витримає випробування системою влади:

— Ми пишаємося, що наша волонтерка стала директором департаменту. Зараз дуже складно працювати в цій системі, але Галина, переконана, не підведе. Це чудова людина, працездатна, з правильною життєвою та громадянською позицією.

Хочеться побажати Галині Олександрівні наснаги. Вона — справжній боєць, сильна, мудра і відкрита до людей.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net