Переглядів: 1108

Реверанс перед агресором. Третій

У середу, 16 грудня, відбулася чергова сесія нещодавно обраної Одеської міської ради. І хоч депутатський корпус дещо оновився, стратегічна лінія поведінки і політичні пріоритети більшості залишилися старими.

Нинішні обранці, як і їхні попередники, не включили до порядку денного засідання питання про визнання Російської Федерації державою-агресором, а також відмовилися розглядати питання про відзначення 600-річчя з часу першої письмової згадки про наше місто.

Вже після сесії міський голова Геннадій Труханов на брифінгу заявив, що питання про підтримку постанови-звернення Верховної Ради до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, парламентських асамблей Ради Європи, НАТО, ОБСЄ, ГУАМ та національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації країною-агресором був «сирим», потребував «серйозного доопрацювання» і «виник якось несподівано (?!), що не було часу на серйозне обговорення», а відтак його зняли ще на стадії розгляду погоджувальною радою. За словами мера, цей проект після доопрацювання погоджувальна рада розгляне знову, й додав, мовляв, таке зволікання зумовлене тим, що муніципалітет не хоче ускладнювати ситуацію в місті.

Нагадаємо, це вже третя невдала спроба одеситів змусити свій представницький орган висловити думку громади і солідарність з рештою України у визнанні Росії агресором. Депутати попереднього скликання двічі провалювали голосування. Першого разу вони просто злякалися — на сесію прийшли лише 42 обранці із 120. Наступного разу громадських діячів обдурив депутат Віктор Наумчак, який пообіцяв оприлюднити проект рішення міськради, але на самому засіданні цього не зробив. Й ось черговий реверанс у бік держави, яка навесні 2014-го робила все можливе (та й досі силкується), щоб перетворити наш край у «Новоросію» з її «принадами» донецько-луганського штибу.

Ще одна тема, до якої ну ніяк не підберуться депутати (всупереч, до речі, постанові Верховної Ради України щодо відзначення пам’ятної дати на державному рівні та рішенню суду про обов’язковість розгляду питання на сесії), — 600-річчя першої письмової згадки Кочубієва-Одеси. Як уже повідомляли «Чорноморські но-вини», пропозицію ГО «Одесі—600» внести це питання до порядку денного нинішньої сесії відхилили ще на засіданні постійної комісії з питань законності, депутатської етики та регуляторної політики, що відбулося 7 грудня. А мер на зустрічі з громадськими активістами заявив, що «все життя вважав себе одеситом і не хоче вважатися кочубейцем» та додав: «Я як головуючий на сесії міської ради, якщо таке питання винесуть, буду зобов’язаний поставити його на голосування, але особисто голосувати за це ніколи не буду». Його почули і не внесли. Відтак, попри всі зміни, які відбуваються в Україні та світі, на Думській продовжують переважати прибічники імперсько-малоросійської історії Одеси, щонайменше втричі вкороченої біографії нашого міста.

Громадський діяч Сергій Гуцалюк, якому не дозволили пройти на засідання, вочевидь, остерігаючись його активної позиції, на своїй сторінці у «Фейсбуці» прокоментував ситуацію, не добираючи слів: «Вони, Труханов та інші путінські підстилки, думають, що, не пустивши мене на сесію міськради, вони себе убезпечать від громадянської ганьби та обструкції. Вони вважають, що я особисто є для них загрозою. Помиляються! Таких, як я, в Одесі багато. І таймер, який відраховує кінець цим тіням та відрижкам минулого, вже запущено».

Олег Сокіл.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net