Переглядів: 565

Ювілей храму Божого

Одеська парафія Святого апостола Андрія Первозванного Української греко-католицької церкви відзначила десятиліття свого храму.

Відкриваючи десять років тому цю маленьку церковцю у звичайному житловому будинку по вул. Гімназичній, 22/24, блаженніший Любомир (Гузар) назвав її молільнею, хоч, можливо, хотів сказати по-галицьки: божниця. Так чи інак, але для парафіян це було великим святом: вони отримали свій власний Дім Божий.

А що маленький він — то хіба ж звикати? До цього тривалий час їхнім храмом було підвальне приміщення, люб’язно і по-братськи надане римо-католицьким костелом по вул. Катерининській. А ще раніше, на початках відродження УГКЦ в Одесі, збиралися у тісному приватному помешканні п’ятиповерхівки на вул. Філатова.

І як тут не згадати світлої пам’яті Мирославу Романівну Гладіну, котра, властиво, й стояла біля витоків цього відродження. Раділа кожній новій людині на тих перших богослужіннях, тішилася першим крокам громади УГКЦ — рідної церкви, котра по довгих тяжких роках жорстоких переслідувань та заборон виходила з підпілля. Пані Миро-слава — а саме по імені знала і пам’ятає громада цю скромну, тендітну, вже під ту пору поважного віку жінку — була великою патріоткою і справжньою українкою. Тому що робила цілком конкретну справу, без будь-яких декларацій та закликів, гуртувала всіх, прихильних до греко-католицької віри. Скликала тих, котрі шукали шляхів до своєї відроджуваної церкви, та нагадувала про їхні духовні корені тим, котрі віддалилися від неї — чи під тиском життєвих обставин, а чи піддавшись лінощам власної душі…

Про все це згадували минулої неділі парафіяни, відзначаючи юві-лей, що випав якраз на свято апостола Андрія Первозванного. Парафія росте й розвивається, маленька церковця вже неспроможна вмістити всіх, хто приходить на літургію. Багато людей слухають службу Божу через підсилювачі, стоячи на хіднику. Кількість парафіян зростає, приходять мешканці й навколишніх вулиць, вони розмовляють і українською мовою, і російською, але почуття у всіх однакові: це Любов, котра, як знаємо, є — Бог. Любов до ближнього свого, любов до нашої незалежної України.

Уже давно, властиво, від самого початку, парафіяни плекають надію на те, що у них таки буде в Одесі просторий храм, спроможний умістити всіх, що у будень чи в свято прийдуть сюди, щоби зустрітися з Господом. Представники влади вже не один раз обіцяли виділити парафії землю під забудову, та, як мовиться, казав пан: кожух дам… І все-таки є надія, що з Божою поміччю мрія здійсниться.

Роман КРАКАЛІЯ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net