Переглядів: 755

Не все в Затоці вже поділено!

Хоча серед одеситів вже давно побутує думка, що територія «перлини літнього відпочинку» Одещини — смт Затока — вже давно поділена між різними власниками, та боротьба за цю «золоту землю» триває.

Про це на прес-конференції під назвою «Влада криміналу в Затоці: як популярний український курорт повертається в лихі 90-ті», що від-булася у вівторок в інформагенції «Контекст-Причорномор’я» розповіли жителі цього селища, члени громадської організації «Добробут Затоки» Катерина Тимотіна, депутати місцевої ради Наталя Вернигора і Володимир Сердцевич, а також керівник ГО «Рада громадської безпеки» Марк Гордієнко і директор адвокатського об’єднання «Привілей» Олександр Погорілий.

На думку учасників прес-конференції, в Затоці існує група людей, яка своїми кримінальними діями захопила десятки об’єктів та незаконно привласнила собі гектари землі, що належать територіальній громаді. Громадські діячі, натхненні змінами, які відбуваються в країні, почали боротьбу з цими кримінальними структурами. Піком цієї боротьби стали нещодавні вибори і факти виявлення масової тимчасової реєстрації потенційних виборців, з допомогою чого кримінальні сили хотіли отримати перемогу під час волевиявлення. Завдяки спільним діям «Добробуту Затоки», «Привілею» та «Ради громадської безпеки» близько 700 «мертвих душ» були викреслені із списків виборців, що й убезпечило від фальсифікування результатів голосування.

Однак, попри те, що селищна рада частково оновилася, методи залишилися колишніми. За словами депутата Наталії Вернигори, засідання постійних комісій проходять у закритому форматі: на них не пускають ні жителів Затоки, ні представників громадських організацій, ні навіть місцевих  депутатів. «Мене не повідомили ні про одне засідання комісій, включаючи ту, в якій я перебуваю», — зазначила вона. Це, на її думку, робиться з метою приховування «потрібних» рішень про «прихватизацію» або ж роздачу привілеїв «своїм». Протоколи рішень не видаються навіть на запити депутатів, не кажучи вже про громадськість, просто активних мешканців Затоки. Загалом, це свідчить про те, що постфактум можна оформити будь-який протокол заднім числом, припускає Наталія Вернигора. А це може призвести до чергового незаконного відчуження землі в приватні руки через різні схеми, в тому числі використовуючи зв’язки в правоохоронних органах та судовій системі району.

На переконання Марка Гордієнка, те, що зараз спостерігається в Затоці, є не що інше, як діяльність організованої злочинної групи, яка застосовує всі інструменти: підкупи, підпали, насильство, корупцію. (Двічі за останні тижні горіла база відпочинку «Золоті піски», а в депутата селищної ради і головного редактора сайту zatoka-info.com, на якому висвітлюються події у Затоці, Володимира Сердцевича спалили машину).

Для того, щоб справді допомогти жителям з їх проблемами й оперативно реагувати на звернення мешканців і місцевого бізнесу, «Рада громадської безпеки» відкрила там громадську приймальню. Вона функціонуватиме доти, поки правовим шляхом, зокрема доведенням до логічного кінця кримінальних справ, не буде покладено край діяльності злочинної групи.

«Щоб максимально ефективно допомогти жителям Затоки, — сказав Марк Гордієнко, — ми публічно звертаємося до виконавчої влади і правоохоронних органів, зокрема до Міхеіла Саакашвілі, Давида Сакварелідзе та Гіоргі Лорткіпанідзе. Сподіваюся на їх повне сприяння і допомогу в боротьбі з організованою злочинністю в місці, яке має бути центром літнього туризму України, а не центром рейдерства, свавілля і спайки криміналу з владою. Уже є низка кримінальних справ щодо подій у Затоці, які не рухаються з місця. Також є нові звернення за іншими фактами. Вважаю одним з перших наших завдань — контролювати їх розслідування та домогтися винесення обвинувальних вироків. З усією відповідальністю заявляю: ми докладемо всіх зусиль, щоб покінчити зі свавіллям, «тітушками» і розтягуванням землі у Затоці. Щоб бізнес міг працювати вільно, щоб земля залишалася в руках терито-ріальної громади і приносила прибуток у бюджет курорту, місцевим жителям, а не бандитам і корупціонерам з влади».

На думку Олександра Погорілого, в Затоцькій селищній раді діє організована злочинна група, метою якої є переведення у приватну власність земельних ділянок на березі Чорного моря задля подальшого незаконного збагачення. Він навів прізвища людей, яких вважає причетними до цих оборудок. А ще презентував сайт ukradi-zatoku.com, запуск якого планується в найближчі дні. На цьому інформ-ресурсі оприлюднюватимуть усю відому інформацію про злочинні діяння угруповання, задіяних у схемах осіб, про те, що вони встигли вкрасти у мешканців Затоки, і про те, які махінації намагаються провернути тепер. А ще на сайті будуть зібрані докладні досьє на членів угруповання, щоб не тільки кожен житель курорту міг ознайомитися з ними, а й для подальшої передачі цих досьє в компетентні органи. «І можете мені повірити, — підсумував Олександр Погорілий, — ми будемо робити все залежне від нас, щоб цими людьми зайнялася прокуратура і поліція. А жителі Затоки, чесні бізнесмени та інвестори, могли зітхнути спокійно й успішно розвивати такий важливий для всієї України і для нашого регіону зокрема курорт».

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua