Переглядів: 801

Богатирські вершини Миколи Пасічника

У ці дні сповнюється 50 років відтоді, як добре відомий в Одесі і за її межами богатир Микола Пасічник став чемпіоном спортивного товариства «Динамо».

З цим товариством пов’язані не тільки перемоги у сотнях змагань, а й усе життя знаменитого спортсмена. А починалося все у далекому 1965-у, коли у військову частину, де проходив строкову службу Микола Пасічник, завітав за-служений тренер України Роберт Бабаянц і звернув увагу на кремезного юнака, який стояв на посту біля полкового прапора. Миколу запросили на тренування. Невдовзі він виконав нормативи кандидата, а потім і майстра спорту СРСР із самбо. Після армійської служби талановитий спортсмен влився до лав правоохоронців Одеси. Захищаючи спортивну честь міліції, Микола Пасічник ставав призером і переможцем обласних, республіканських та всесоюзних змагань. Він — один із перших майстрів спорту з рукопашного бою на Одещині.

Сьогодні на чемпіонській стрічці Миколи Антоновича більше сотні нагород різного ґатунку. Він удостоєний звань «Почесний динамівець», «Кращий тренер України», «Відмінник фізкультури і спорту», а ще — лауреат Всеукраїнського фестивалю мистецтв та конкурсу газети «Вечерняя Одесса» — «Люди дела».

Спортивна майстерність допомагала Миколі Пасічнику в екстремальних ситуаціях під час служби постовим та дільничним міліціонером. Уже понад тридцять років він працює тренером-викладачем: спочатку — в центрі професійної підготовки працівників МВС, згодом — в Одеському державному університеті внутрішніх справ, а нині — в спортивному комплексі «Динамо» та клубі бойових мистецтв «Бастіон».

За 40-річну тренерську практику Микола Антонович навчив спортивній майстерності понад 40 тисяч вихованців, серед яких є генерали, кандидати і доктори наук, депутати. Сьогодні вони приводять на тренування вже своїх дітей та онуків. А секрет у тому, що наставник навчає дітей не тільки борцівській техніці, а й життєвому досвіду. Завжди уважний до своїх підопічних — не забуває привітати з днем народження, поцікавитися станом навчання у школі, взаєминами у сім’ї.

Уже впродовж трьох десятиліть Микола Антонович, окрім тренерської, провадить разом з учнями активну пропагандистську роботу — агітують займатися спортом, вести здоровий спосіб життя. А що є кращим засобом такої агітації? Певна річ, показові виступи, де глядачі мають змогу побачити надзвичайний потенціал людського організму. І таких виступів щороку команда Пасічника проводить по півсотні. Богатиря і його вихованців завжди радо зустрічають на спортивних святах у районах області, школах, ліцеях.

Багато учнів Миколи Антоновича виконали нормативи майстрів спорту, самі стали тренерами. По-батьківськи, тепло він характеризує кожного із своїх вихованців. Особливо він вдячний дітям, які беруть участь у показових виступах. Це — Тая Канунникова, Максим Павлюк, Максим Косаківський та інші. 12-річний вихованець Назар Кулешов, уже неодноразовий чемпіон всеукраїнських змагань і призер кількох європейських чемпіонатів, старається брати приклад зі свого вчителя, повторює його показові вправи. До речі, цьогоріч нові богатирські вершини підкорив і сам Микола Пасічник — влітку він став чемпіоном України із самбо серед ветеранів, нагороджений орденом «За заслуги» І ступеня Федерації самбо України.

За пропаганду здорового способу життя, розвиток фізкультури і спорту, за популяризацію бойових мистецтв нещодавно голова Одеської обласної ради нагородив Миколу Пасічника дипломом «Кращому з кращих». На честь річниці заснування боротьби самбо Почесну грамоту і кубок вручив богатиреві ректор Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Олександр Користін.

Микола Антонович вступив у рік свого 70-ліття, в якому, переконані, обов’язково будуть і нові богатирські вершини. Тож бажаємо йому добра, здоров’я і наснаги в усіх розпочатих справах!

В одному із залів Народного музею міліції Одещини є стенд, присвячений спортивним досягненням Миколи Пасічника, біля якого завжди зупиняються школярі. Директор закладу Володимир Ковтун щиро вдячний нашому богатиреві за змістовні виступи і бесіди з учнями шкіл та ліцеїв у залах музею.

Володимир ПАВЛІЧЕНКО.

Від редакції. Щиро вітаємо давнього друга нашого колективу, читача і благодійника газети з новими досягненнями та зичимо, щоб ваш, Миколо Антоновичу, янгол-охоронець завжди був вашим надійним опікуном і провідником.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net