№ 93 (21665) субота 21 листопада 2015 року

Переглядів: 603

Щоб об’єднатися, треба розмежуватися

На саміті лідерів двадцяти провідних держав світу (G-20), який відбувся на початку тижня в турецькому місті Белек (Анталія), «українське питання» із самого спочатку не було включене до основного порядку денного. Втім, цей порядок за кілька днів до зустрічі зазнав сильних змін. На перший план замість звичних економічних питань (кредитної політики, оподаткування, стимулювання інвестицій тощо) були винесені політичні проблеми. І, зокрема, проблема протидії світовому тероризму.

Замість економіки —
безпека

Головною причиною зміни порядку денного саміту G-20 стала серія терористичних актів, яка 13 листопада призвела до загибелі 129 осіб у Парижі. Як буває в таких випадках, керівництво країни, що постраждала від актів терору, змушене спішно реагувати, робити рішучі дії. В тому числі по лінії дипломатії. Франсуа Олланд так і вчинив.

Ще до проведення широкої антитерористичної операції в своїй столиці президент Франції зробив низку заяв, які закликають світове співтовариство тісніше об’єднатися проти організаторів терактів — бойовиків Ісламського держави (ІД), поширеної на території Іраку і Сирії.

Переглядів: 649

Україна починається з нас

21 листопада — День Гідності та Свободи

Радник глави Адміністрації президента Наталка Попович розповіла про слоган і концепцію цьогорічних заходів до Дня Гідності та Свободи: «Вільні творять майбутнє!» — це наше гасло. Адже увесь час — під час і з моменту Революції Гідності — триває процес невтомного творення нових інституцій, нових пластів у суспільстві».

Розірвані кайдани є візуальним символом невідворотності змін в Україні. Рушієм цих змін є молодь, каже Наталка Попович. «Увечері 21 листопада на Майдан прийшли студенти. Прийшли молоді українці, які відчули, що у випадку зміни курсу України навколо них замкнеться клітка. У всіх було відчуття, що цього не можна допустити. Не можна мовчати, не вийти, не висловитись, відсидітись — коли незрозумілі лідери за тебе ухвалюють надважливі для країни і, як потім виявилось, для цивілізації рішення, — сказала вона. — Два роки тому українці зробили свідомий вибір, коли перебороли страхи і взяли на себе відповідальність за долю країни».

Переглядів: 613

Нерозслідування і брехня

«Група 2 травня», до складу якої входять журналісти та експерти і яка з травня минулого року здійснює власне розслідування трагічних подій в Одесі, закликає Генеральну прокуратуру зробити висновки з доповіді Міжнародної дорадчої групи Ради Європи і невідкладно вжити заходів для виправлення ситуації та забезпечення належного кримінального розслідування. У зверненні, адресованому Генпрокуратурі,  зокрема, йдеться:

«...Беручи до уваги зауваження МДГ щодо незалежності розслідування і враховуючи інші висновки, які містяться у доповіді, «Група 2 травня» вважає доцільним доручити здійснення досудового розслідування усіх справ, пов’язаних з одеською трагедією, Управлінню спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

Управління спеціальних розслідувань є органом, повністю незалежним від співробітників міліції, у складі якого працюють фахові слідчі. Управління має унікальний досвід розслідування резонансних подій, до яких причетні високопосадовці, та насильницьких злочинів з великою кількістю потерпілих і підозрюваних. Також слідчі управління вже мають досвід розслідування з урахуванням висновків та рекомендацій Міжнародної дорадчої групи.

Переглядів: 627

Більше, ніж просто футбол

Вихід України до фінальної частини «Євро-2016» є ще одним приводом для українців повірити в себе та більше розповісти про себе світові, упевнені українські політики та експерти. Водночас політологи стверджують, що нині, на відміну від чемпіонату Європи з футболу 2012 року, українські громадяни можуть пишатися не лише футбольними досягненнями, адже держава пережила великі випробування. Україна за час Незалежності потрапить до фінальних європейських змагань лише утретє. Між тим, футбольні аналітики нагадують, що вихід до фінальної частини «Євро-2016» дався українській збірній зі значними труднощами.

Українська футбольна збірна отри-мала право виступати у фінальній частині чемпіонату Європи з футболу, зігравши в нічию (1:1) зі Словенією 17 листопада і перемігши цю команду в попередньому матчі у Львові (2:0). Успіх українських футболістів — це подарунок усім українським громадянам, «від Полісся до Криму», заявив голова Федерації футболу України (ФФУ) та депутат від «Блоку Петра Порошенка» Андрій Павелко.

Переглядів: 615

Владивостоцький агітатор за «Буджак»

Громадянин Росії, житель Владивостока Максим Степанюк, затриманий в аеропорту Кишинева минулої неділі співробітниками тамтешніх прокуратури і спецслужб, після допиту був висланий з Молдови.

Як повідомляє агентство «ТрасаЕ95» з посиланням на молдовські ЗМІ, тамтешня прокуратура наполягала на слідчому арешті на 30 діб, але безуспішно.

Переглядів: 551

Як не плачем, то сміємось...

Якщо хочеш розсмішити Господа Бога,
то розкажи Йому свої плани.
(Народна мудрість).

Наш народ після Майдану чомусь то плаче, то сміється і ніяк не второпає, що робиться в неньці-Україні, куди його ведуть, чому вбивці насолоджуються життям, а захисників Вітчизни хапають і судять за зброю, яку вони добули в бою, як паскудних «тітушок»?.. Дивиться на непорозуміння у Кабінеті Міністрів, на те, як хтось накачується доларами за рахунок зубожіння людей. Та й гаранта ніяк не може зрозуміти, чому він підтримує Гонтареву та Яценюка.

Оце раненько йшов метрів зо двісті від київського залізничного вокзалу до автостанції (бо для «зручності» українців зняли з маршруту потяг Одеса—Житомир) і не міг не помітити, що через кожні 5—15 метрів стояли ятки з тортами «Рошен» вартістю 320—160—80 гривень. «Прийнятна» ціна для бідного пенсіонера-вчителя! За старою звичкою, дуже хотів купити торт «Київський» (раніше чи то їхав до родичів, чи на футбол, чи до Юлі на з’їзд, чи до Печерського судилища — завжди купляв додому) та «Київського» за доступною ціною тепер не знайшов.

Переглядів: 527

Не та мінімальна гарантія

17 листопада Київський апеляційний адміністративний суд оприлюднив текст судового рішення та видав виконавчий лист у безпрецедентній судовій справі за позовом правозахисника, керівника проекту «Відкритий суд» Станіслава Батурина.

Цим судовим рішенням дії Кабмі-ну визнано протиправними та зобов’язано: провести науково-громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні; провести перегляд вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально-демографічних груп населення і встановити справедливий розмір прожиткового мінімуму.

Переглядів: 551

Спільно з громадськістю

Починаючи з 19 листопада начальник Малиновського відділу поліції у м. Одесі головного управління Національної поліції України в Одеській області майор поліції Сергій Волков спільно з інспекторами поліції відділу на 16 дільничних пунктах здійснюватимуть прийом громадян.

— Я хочу тримати ситуацію щодо стану правопорядку в Малиновському районі під особистим контролем, першим дізнаватися про проблеми його мешканців та бути ближчим до людей. Адже спільна робота з громадськістю дає позитивні результати, — зазначив Сергій Волков.

Переглядів: 556

Зернові пріоритети Одеського порту

Будівництво нових зернового та контейнерного терміналів, реконструкція причалів — портовики поділилися з журналістами планами на найближчі два роки. Навіть екскурсію об’єктами провели. В ролі гіда — начальник Одеського морського торговельного порту Михайло Соколов.

Центральний напрямок Одеського порту — екологічно чиста сировина. На цьому, під час оглядової екскурсії, не раз наголошував Михайло Соколов. За його словами, Одеса зовсім не працює зі шкідливими хімікатами й отруйними речовинами. І майже не перевалює руду (це прерогатива порту «Південний»). Серед пріоритетів Одеського порту — зерно і метал. «Їхня перевалка зросла до 45%. При роботі з ними застосовується найновіше обладнання і технології, які дозволяють звести утворення пилу до нуля. Це найвищий темп росту перевалки зернових серед усіх портів України», — зазначив керівник ОМТП. Саме тому, з п’яти інвестиційних проектів, чотири стосуються будівництва зернових термі-налів (комплекс обробки зернових вантажів, контейнерний термінал на Карантинному молу, реконструкція перевантажувального зернового комплексу й спорудження нового схожого комплексу на базі причалу №35).

Переглядів: 496

Карантин у Балтському районі

На території трьох сіл Балтського району (Піщана, Плоске та Кармалюківка) запроваджено карантин з метою профілактики захворювання свиней на африканську чуму та сказ.

У Піщаній запобіжні заходи були введені через спалах африканської чуми свиней у сусідньому Савранському районі. Нині тут посилений контроль за переміщенням поголів’я свиней, зокрема відстежується процес купівлі-продажу поросят та тварин на забій, заборонено стихійні ринки.

Переглядів: 1260

Неконтрольовані антибіотики

З ініціативи ВООЗ із 16 до 22 листопада в усьому світі проходить тиждень доцільного використання антибіотиків, до якого долучилася й Україна. Гасло тижня: «Антибіотики: використовуйте обережно!».

Масштабна кампанія спрямована на підвищення поінформованості населення про проблему стійкос-ті до антибіотиків та пропаганду їх правильного вживання.

Переглядів: 1285

Неінфекційна епідемія — діабет

Всесвітня організація охорони здоров’я називає цукровий діабет неінфекційною епідемією. Це означає, що ніякі вакцини й антибіотики від нього не врятують. Дієвими у боротьбі з хворобою є винятково здоровий спосіб життя, дієта і посильні фізичні навантаження.

Детально про природу і засоби лікування цукрового діабету на брифінгу в Одеському кризовому медіа-центрі розповіла Ольга Агафонова, головний лікар обласного ендокринологічного диспансеру.

Переглядів: 536

Кашлюк як ризик епілепсії?

Відкриття, що зробили данські дослідники, має стати дуже серйозним застереженням тим батькам, які потрапили під вплив так званих «антищепленників» й відмовляються від вакцинації дітей. У тому числі й від щеплень проти кашлюку.

Протягом останніх років медики в багатьох розвинених країнах із тривогою відзначають зростання захворюваності на кашлюк серед дітей молодшого віку. Так, у США зараз щорічно реєструється до 50 тисяч таких випадків.

Переглядів: 643

«І мертвим, і живим, і ненарожденним...»

28 листопада — День пам’яті жертв голодоморів

Як таке могло статися? Ось про що я завжди згадую у ці скорботні дні. Ось на яке питання у мене нема відповіді. Чому в Україні, де найкращі у світі чорноземи, люди помирали від голоду?

Коли після «роздраю» у середовищі демократів-патріотів до влади в Україні прийшов Віктор Янукович, чи не в перший день з офіційного сайта президента держави зник розділ, присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років. А вже у квітні 2010-го, під час засідання Парламентської асамблеї Ради Європи, Віктор Янукович заявив, що голодомор 30-х років не варто вважати геноцидом українців. «Це були наслідки сталінського тоталітарного режиму, — зазначив тоді він. — Але визнавати голодомор як факт геноциду щодо того чи іншого народу, ми вважаємо, буде неправильно. Це була трагедія, спільна трагедія держав, що входили в єдиний склад Радянського Союзу».

Переглядів: 545

Рік англійської мови

Президент Петро Порошенко підписав указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».

Як зазначається в указі, глава держави ухвалив таке рішення, «враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору».

Переглядів: 554

Підкорили празьку казку

Прекрасний подарунок до 20-ліття колективу зробили собі юні одеські бандуристи з ансамблю «Чорнобривці», ставши лауреатами І ступеня міжнародного фестивалю «Осіння казка», що відбувся на початку листопада у Чехії.

Юні артисти виступали на сценах Праги, Теплиці та Карлових Вар. Окрім високої оцінки журі, ансамбль удостоївся запрошення на фестиваль до Франції й отримав грант для внесення відповідного організаційного збору.

Переглядів: 3462

Бітломанія крокує Одесою

В Одеському оперному театрі відбувся My Beatles Tribute show. Напередодні шоу його натхненник та головний фахівець з ліверпульської четвірки в Україні DJ Паша прочитав у Hub-вітальні лекцію про легендарну групу.

My Beatles Tribute show — це унікальне сучасне шоу, в якому через призму дивовижних фактів та історій про Тhe Beatles українські зірки у супроводі двадцяти музикантів виконують шедеври «бітлів». Пісні, які назавжди «прописалися» в наших серцях, виконали такі популярні українські виконавці, як Злата Огнєвич, Monatik, Вікторія Олізе, Павло Табаков, група «Клей Угрюмого», Володимир Ткаченко, Роман Полонський, солістка «Дітей Фіделя» Ольга Богард, група DukeTime, Володимир Веклич.

Переглядів: 599

Свято дружби та смаку

Веселий, пізнавальний, музичний та смачний вечір, де з гостями ділилися секретами грузинської кухні та вчили готувати апетитні страви під керівництвом досвідчених кулінарів, відбувся у центрі «Іверія».

Невелике приміщення ледь вмістило всіх учасників та запрошених. Шорена Гегешідзе розпові-ла, що очолюваному нею Грузинському культурно-освітньому центрові «Іверія» сповнюється п’ять років. У кожен такий день народження стало традицією влаштовувати кулінарний фестиваль. Але як без офі-ційного відкриття? За фортепіано сідає викладачка музики пані Гіулі, і лунає мелодія гімну Грузії. Його натхненно виконують наймолодші вихованці грузинської недільної школи, яка діє при центрі. Далі — гімн України. Грузинські діти співають його так, що у них могли б повчитися деякі українські державні чиновники.

Переглядів: 554

Балканські акценти Привозу

У середу, 25 листопада, в Одеському філіалі Грецького фонду культури (Красний провулок, 20) відбудеться лекція-дискусія на тему «Балканські акценти одеського Привозу: до питання про етнічні компоненти у міській кухні».

Лектор — Олександр Пригарін, доктор історичних наук, кафедра археології та етнології ОНУ ім. І.І. Мечникова, співдоповідачі-опоненти — Єлизавета Кузьмінська-Полі-хроніді, голова громадської органі-зації «Греки Одеси», та Валерій Сунцов, голова ГО «Придунайська ліга культури».

Переглядів: 490

Підземні інопланетяни?

Групі біологів, хіміків і геофізиків, що працюють на базі Єльського університету (США), спільними зусиллями вдалося довести існування інопланетного життя. Однак, як кажуть науковці,  шукати його слід не у космічному просторі, а в нас під ногами.

Якщо говорити точніше, то вчені вважають, що глибоко під землею буквально кипить життя. Фахівці вивчили древні породи арагоніту, які знайшли на узбережжі Лопез у Вашингтоні. До-слідження показали, що ці породи утворилися за рахунок рідини, насиченої метаном органічного походження, що створює сприятливі умови для процесу розмноження організмів.

Переглядів: 538

Сира нафта з водоростей

Технологія виробництва біопалива отримала новий потужний поштовх у розвитку, оскільки компанія Manta Biofuel LLC з Меріленду вклала 150 тисяч доларів стартового капіталу, щоб продовжити розробку наступного покоління прототипу своєї плавучої установки для збирання водоростей.

Manta Biofuel LLC отримала фінансування від фонду Чесапіцької затоки для роботи над прототипом портативної установки на сонячних батареях, що може автономно пересуватися по воді і збирати водорості, які потім перетворюються на сиру нафту за допомогою процесу, відомого як гідротермальне зрідження.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua