№ 84 (21656) четвер 22 жовтня 2015 року

Переглядів: 720

Чи готові ДВК?

Одеське обласне відділення Комітету виборців України спільно з громадською мережею «Опора» підготували та оприлюднили звіт за результатами моніторингу стану виборчих дільниць, списків виборців, а також роботи дільничних виборчих комісій.

У період з 12 по 15 жовтня спостерігачі КВУ в робочий час, з 9.00 до 18.00, відвідали 352 дільниці в 14 із 26 районів (а це 25% від усієї кількості дільниць в області) та в Одесі (43%).

Під час моніторингових візитів спостерігачам КВУ за офіційними адресами вдалося знайти практично всі виборчі дільниці. Водночас зафіксовані випадки, коли за вказаними адресами не вдалося виявити ні працюючих членів комісії, ні ознак роботи самої комісії. Така ситуація поширення в Одесі, де на 20% з відвіданих виборчих дільниць не вдалося отримати жодних підтверджень того, що ДВК почала працювати, а також у Ренійському та Великомихайлівському районах. Серед спецдільниць в обласному центрі поширена практика, коли ДВК навіть не провели перших засідань. Найбільшу кількість непрацюючих ДВК спостерігачі фіксували в Київ-ському та Приморському районах, найменше — у Суворовському.

Переглядів: 625

Реформаторські кроки

Новий очільник митниці, ревізія Центру обслуговування громадян на проспекті Шевченка, 4а, відкриття корпусу інфекційної лікарні та знайомство зі спецназом. Президент України Петро Порошенко у п’ятницю, 16 жовтня, здійснив насичений візит до Одеси. Задля його безпеки біля будівлі центру зібралися десятки правоохоронців, у тому числі і снайперів.

Офіційний візит на Одещину глава держави розпочав з ревізії нового Центру обслуговування громадян. Ця установа зручно розташувалася поряд із будівлею облдержадміністрації, в колишньому банківському приміщені. Її ще не встигли перейменувати, тому президента зустрічали вітальним написом знадвору, який імітує назву центру, і натовпом зацікавлених усередині. Невеликий за поверхами, але чималий за місткістю, новий адмінзаклад має стати панацеєю від черг у владних інституціях та символом позитивних змін у країні.

Переглядів: 682

«Українське питання»: від Нью-Йорка до Парижа

(Початок у номерах за 10 та 17 жовтня)

Відповідно до іншого, ганебного і принизливого для українців, закону (Колесніченка-Ківалова) «Про засади державної мовної політики», який було злочинно проштовхнуто парламентською більшістю

3 липня 2012 року, з порушенням Конституції, норм регламенту та процедури розгляду, Україна зобов’язується всіляко сприяти вільному використанню і підтримці ро-сійської мови на території «Лугандону», тоді як про українську мову навіть не згадується.

Переглядів: 630

«Російський слід» вибуху на Єврейській

Голова Служби безпеки України Василь Грицак доповів Президентові України Петру Порошенку про «російський слід» у теракті біля будівлі СБУ в Одесі і розкриття цього злочину.

Відповідальність за вибух взяло на себе так зване «одеське підпілля», яке розмістило в інтернеті відеоролик з території окупованого Криму. «Ми сприйняли це як виклик і доклали максимум зусиль для розкриття справи. Сьогодні можу доповісти: злочин розкрито у короткий термін. Затримано трьох його виконавців, проведено 22 обшуки. Ми маємо також інформацію про замовників, які надсилали злочинній групі вказів-ки з території Росії і Криму, вони рано чи пізно теж будуть притягнуті до відповідальності», — повідомив голова СБУ.

Переглядів: 603

На злиденному дні

Швейцарський банк Credit Suisse оприлюднив результати дослідження щодо добробуту жителів європейського континенту. Україна у ньому названа найбіднішою країною Європи.

У банку порівняли достаток середньостатистичного дорослого жителя кожної європейської країни, відштовхуючись від реальних індивідуальних показників доходів населення. За визначенням Credit Suisse, добробут — це сума всіх фінансових і нефінансових активів мінус боргові зобов’язання.

Переглядів: 761

Теплі капці для будинку

Фахівці національного прес-клубу «Укра-їнська перспектива» цими днями провели в Одесі низку семінарських занять, запросивши до участі в них представників ЗМІ нашої, Миколаївської та Херсонської областей.

Як управляти багатоквартирним будинком; як термоізоляція житлового будинку впливає на оплату комунальних послуг; як скористатися можливостями державних і місцевих програм співфінансування модернізації житлового сектора — такими були теми занять.

А чи знаєте ви, що в Україні індивідуальна забудова складає 646 млн кв. м, а багатоквартирна — 434 млн кв. м; що маємо 239 тисяч багатоквартирних будинків (12,8 млн квартир), 70 тисяч з яких — вище п’яти поверхів; що у багатоповерхівках мешкає 47,5% населення країни, і що майже 90% багатоквартирного житлового фонду потребує капітального ремонту, а на це, за найскромнішими підрахунками, знадобиться не менше 15 млрд доларів інвестицій? Держава таких грошей не має. Про все мусимо подбати ми самі.

Переглядів: 654

«Перець» на передовій: з липня 2014-го по липень 2015-го

Цього літа (див. «Чорноморські новини» за 4 липня) ми розповідали про ініціативу відомих українських сатириків — літераторів і художників, які на громадських засадах взялися випускати щомісячні бойові листки «Перець на передовій» і з допомогою волонтерів доставляти їх на фронт й у військові шпиталі, піднімаючи настрій нашим бійцям та сприяючи підтриманню незламності духу захисників Вітчизни.

Й ось цими днями на адресу нашої редакції надійшла бандероль із Києва від керівника проекту, знаного сатирика Сергія Коваля з альбомом, до якого ввійшли 12 випусків бойових листків (з липня 2014-го по липень 2015-го) «Перця на передовій». Альбом вийшов у видавництві «Український письменник» тисячним накладом кольоровим друком, за що автори складають дяку добродіям, які профінансували це видання. Присвячений він «Воїнам світла» — «тим, котрі повстали на Майдані проти колоніального рабства; тим, котрі під час Революції Гідності стали Небесною Сотнею; тим, котрі, не шкодуючи власного життя, захищають український народ і святу нашу землю від оскаженілої московської орди».

Переглядів: 714

Протидія інформвійні в Україні

Такою була тема семінару, який нещодавно відбувся в Одесі. Загроза, яку пропаганда сепаратизму становить для цілісності, стабільності та суверенітету України, є очевидною. Вона все ще позитивно сприймається частиною населення східних та південних областей. Людей наполегливо переконують у нелегітимності влади Порошенка та її нетерпимості до російськомовного населення. Активно розповсюджуються міфи про НАТО, ЄС та участь Заходу у розпалюванні кризи в Україні.

Від імені організаторів учасників зібрання привітали Дмитро Райський (Асоціація Атлантичного договору) та Тетяна Колосова (Український кризовий медіа-центр).

Переглядів: 1348

Лідер української опозиції Олег ЛЯШКО: «Людям їсти нічого, а вони — про «реформи» розповідають...»

Олег Ляшко — один з небагатьох українських політиків, який говорить правду — якою б неприємною вона не була. Відкритий до людей і незручний для влади. Саме за це його люблять мільйони українців і ненавидить провладна верхівка, до якої він та очолювана ним Радикальна партія — у жорсткій опозиції. У відвертому інтерв’ю лідер радикалів розповів про утиски його команди, заходи для виведення країни з економічної кризи, механізми зниження тарифів та багато іншого.

Переглядів: 769

Як наші козаки вдягалися

Багато років тому, ще в часах радянщини, з автором цих рядків трапився такий випадок. Продавчиня книгарні, де бував ледь не щодня, повідомила, що от-от поміж нових надходжень буде книга Олени Апанович «Збройні сили України першої половини ХVIII століття».

Збройні сили України? Після розгрому Запорозької Січі? Та ж тоді все було — суцільна Російська імперія! Зрозуміло: попросив залишити примірник.

Переглядів: 605

З реальності — у незвідане

Виставка графіки під назвою «Розірваний простір» відомого одеського художника-нонконформіста Григорія Вовка розпочала роботу в арт-галереї «Жовтні велетні». Назва експозиції повторює назву однієї з цьогорічних робіт мистця, теж представленої на виставці.

В образотворчому мистецтві простір, як третій вимір, зазнав еволюції осмислення від двомірності, відкритої ще в часи неоліту, до перспективи (ренесанс) та умовного, четвертого, часового, виміру своєрідного 4D. Цією проблемою займалися символісти (Уістлер, Чюрльоніс), абстракціоністи (Кандинський та ін.) і сюрреалісти. Але найрішучіше «розірвали» простір, зруйнували усталений погляд на цю категорію кубісти та футуристи, досвід яких в експресіоністичному ключі на індивідуальному рівні використовує Григорій Вовк.

Переглядів: 686

Безмежна туга від «Солодкої Дарусі»

/_f/2015/085.jpg Цьогоріч Навчально-виховне об’єднання імені В’ячеслава Чорновола (ЗОШ № 4) міста Южного відзначило помітну дату — 20 років від дня заснування. Це єдина в місті українська школа, майже ровесник Незалежності, яка виникла на хвилі національного піднесення в середині 1990-х. Цій події було присвячено низку заходів, з-поміж яких і вистава «Солодка Даруся» за повістю Марії Матіос. Її 15 жовтня на сцені Будинку культури «Дружба» показав Івано-Франківський академічний обласний драматичний театр імені Івана Франка.

Як саме відзначають учителі, учні та їхні батьки і колишні вихованці 20-ляття цього відомого на Одещині навчального закладу? Зрештою, як сприйняли жителі портового містечка драматичну історію гуцульської родини з Буковини часів радянщини, поставлену режисером Ростиславом Держипільським, і яка, зазначимо, вже неодноразово з успіхом підкорювала сцену? Отримати відповідь на ці запитання нам допомогла мешканка Южного, нині студентка ОНУ ім. І.І. Мечникова, вже відома читачам «Чорноморських новин» Ксенія Сорокіна, яка сприйняла дійство надзвичайно емоційно, і згодом спілкувалася на цю тему з глядачами та режисером вистави.

Перші запитання адресовані директору НВО ім. В. Чорновола Тарасові Прокопечку.

Переглядів: 630

Відлуння Покрови

Хочу поділитися враженнями від заходу, присвяченого Дню захисника України, який 13 жовтня в ЗОШ № 39 провели учні

9-го класу Артем Богдан, Павло Василюк, Валерія Жураковська, Іван Жураковський, Ілля Прохоричев та вчителька історії Жанна Володимирівна Харківська. Ініціатором і натхненником цього свята в нашій школі був учитель української мови та літератури Михайло Васильович Перегінчук, котрий запросив відомого в Одесі бандуриста Павла Ровенка. Для школярів пісні про козацьких лицарів, про визвольні змагання УНР 1918—1920 років й особливо про Українську повстанську армію стали приємним відкриттям і віталися бурхливими оваціями.

Проходило свято в актовій залі школи. Дев’ятикласники прикрасили її портретами Б. Хмельницького, С. Петлюри, Є. Коновальця, Р. Шухевича, вишитими рушниками, квітами. М.В. Перегінчук, який вів цей захід, привітав усіх з довгоочікуваним Днем захисників України. Бо ж свято Покрови здавна вважалося Днем козацтва і стало Днем армії УНР та УПА, а тепер уже на державному рівні відзначається в незалежній Україні. Він розповів про історичні етапи творення українського війська, починаючи від дружин Київської Русі, народження козацтва та звитяжні походи козацьких гетьманів й отаманів, про січових стрільців, що продовжили їхні славні традиції відстоювання рідної землі у ХХ столітті, про мужню боротьбу армії УНР, Галицької армію, зраду її Денікіним, про криваву боротьбу Карпатської Січі в 1938—1939 роках, а також про надзвичайний героїзм і безсмертні подвиги УПА. Матеріал був підібраний так, щоб викликати бажання вивчати цю тему. А закінчив Михайло Васильович свою розповідь епізодами боротьби і самопожертви сьогоднішніх захисників України від московської навали в Луганській і Донецькій областях. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих за Україну в цій боротьбі. Вічна слава героям!

Переглядів: 637

Не рибу, а вудку

Нещодавно у редакції «Чорноморських новин» відбулася презентація реформи на місцевому рівні під назвою «Інтеграція пенсіонерів до активного життя суспільства».

Проект, який представляла голова громадської організації «ІТ-бабусі» Ольга Філіппова, виник завдяки її участі в програмі «Нові політичні лідери України», що реалізується завдяки польському Інституту справ публічних, ВМГО «Наше Поділля» та мережі «Громадські ініціативи України».

Переглядів: 1352

Музика, що єднає

У рамках тижнів Німеччини в Україні в Одесі пройшов конкурс «Музика єднає нас!» на краще виконання німецьких та українських вокальних і хорових творів.

Організатором конкурсу виступив Німецький культурний центр благодійного фонду «Баварський дім, Одеса».

Переглядів: 502

Туристична всі 365 днів

Одеса підтвердила свій статус південної столиці України. Місто фестивалів, мультикультурних заходів і гарант соціальної безпеки. Все це приваблює і вабить туристів до нас 365 днів на рік. А тому туристичний сезон-2015 сьогодні можна вважати більш ніж просто вдалим.

Останні півтора року департамент культури і туризму міськради просував Одесу на міжнародному ринку як «туристичну 365 днів на рік». Тактику обрали правильну. «В Одесі завжди є що подивитися, що пізнати нового і що смачно попоїсти. І цим треба користатися», — зазначила на апаратній нараді в міськраді Тетяна Маркова, директор цього департаменту. Окрім цікавих заходів, у нас у 2015-у відкрилися і все ще відкриваються чимало цікавих нових туристичних об’єктів. Додаткову привабливість для туриста створювали, вдосконалюючи відпочинкову інфраструктуру (серед названих на апаратній справ — благоустрій паркових зон, скверів, відкриття дитячих майданчиків, реконструкція трамвайних зупинок і реанімація 5-го трамвая).

Переглядів: 566

Якось у вересні над морем...

Серце і пісня

Один юнак, йдеться в притчі, покохав дуже вродливу дівчину і запропонував їй стати його дружиною. Але вона лише поглузувала над ним. Не витримавши, він вигукнув: «Усе, що попросиш, зроблю, аби лише ти була зі мною!».

І тоді та краля, горда і жорстока, сказала: «На доказ своєї любові до мене принеси мені серце твоєї матері». Втративши здоровий глузд, нещасний кинувся додому. Позбавив матері життя, вийняв її серце і побіг назад. Раптом він спіткнувся і впав. І тут серце матері турботливо запитало: «Синку, ти не забився? Тобі боляче, синку?».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net