№ 81 (21653) субота 10 жовтня 2015 року

Переглядів: 842

«Українське питання»: від Нью-Йорка до Парижа

Кінець вересня — початок жовтня були надзвичайно важливими для України. Саме в ці дні відбувся комплекс політико-дипломатичних акцій, результати яких мали велике значення для розв’язання конфлікту на Донбасі і припинення російської агресії проти України. Маються на увазі виступи президентів Б. Обами, В. Путіна і П. Порошенка 28—29 вересня в рамках загальної дискусії на 70-й сесії Генеральної Асамблеї ООН і зустріч «нормандської четвірки» в Парижі 2 жовтня.

Загальні дебати
на Генасамблеї ООН

Для України було надзвичайно важливим, що скаже президент Сполучених Штатів Америки перед усім світом на найвищому міжнародному форумі про українсько-російську конфронтацію і ситуацію на Донбасі. Було також важливо знати, що Б. Обама не купиться на маневри Кремля відсунути «українське питання» у тінь шляхом висунення ініціативи про створення взамін існуючій нової антитерористичної коаліції у складі США, РФ та ще 60 країн для боротьби з терористами ІДІЛ.

Переглядів: 723

Монопольна стіна

Одне із значень слова «монополія» — виключне право на щось. А коли є виключне право, ніким і нічим не обмежене, то є і бажання — така вже природа монополіста — ним скористатися. На свій розсуд, а чи й забаганку. Ну і, звісна річ, для власних інтересів. Хтось проти? Не чую. Хтось про якісь аргументи, принципи, розрахунки?

У нас своя арифметика, своя калькуляція і свій алгоритм. А як не підходить — бувайте здорові! Одне слово, монопольна стіна: ні пробити, ні обійти.

Переглядів: 780

Арешти через вибори?

Трьох членів Одеської обласної організації ВО «Свобода» затримали в Києві за підозрою в участі в масових заворушеннях біля Верховної Ради 31 серпня. Всього затримано близько 30 осіб. Розслідувати справу кинули цілу армію слідчих — 30 з прокуратури і 40 із МВС.

Про це на брифінгу в кризовому медіацентрі розповів адвокат за-триманих одеських «свободівців» Всеволод Сокалюк. Обвинувачення пред’явлено трьом нашим землякам — Олександрові Станкову, Глібу Громову та Костянтинові Васильцю. Зараз Гліб Громов та Костянтин Василець перебувають в Одесі під домашнім арештом. Такий запобіжний захід їм обрав суд. Щодо Олександра Станкова, то як розповів Всеволод Сокалюк, він арештований і перебуває у Києві. За його звільнення внесено заставу в сумі понад 400 тисяч гривень. Але пройшло вже кілька діб, а його не випускають. Це при тому, що жодних законних причин утримувати його під вартою й надалі нема. Відтак адвокат сподівається, що його підзахисний з дня на день вийде під заставу.

Переглядів: 703

Будуть реформи – будуть і гроші

Місія Міжнародного валютного фонду офіційно завершила свою роботу в Україні в кінці минулого тижня і покинула Київ із «засмученими почуттями», пише «Апостроф» (http://apostrophe.com.ua), посилаючись на власне джерело, обізнане із результатами десятиденної роботи представників МВФ в Україні.

Місія, яка аналізувала виконання Україною зобов’язань для отримання наступного, третього, траншу кредиту EFF у розмірі $1,7 млрд з 22 вересня, не отримала чітких відповідей на питання, що її цікавили. До речі, варто зазначити, що завершення роботи місії не супроводжувалося жодними заявами з боку уряду і Нацбанку України. Зокрема, за інформацією співрозмовника «Апострофа», у МВФ не задоволені ходом виконання реформ, ефективністю боротьби з корупцією і реформування банківського сектора.

Переглядів: 739

Тисячі претендентів на мандати

У четвер громадська мережа «Опора» оприлюднила звіт «Висування і реєстрація кандидатів: ключові проблеми та тенденції».

У ньому, зокрема, зазначається, що на виборах обласних, районних, міських, районних у містах рад, де застосовується нова виборча система, найбільшу кількість кандидатів висунуто місцевими організаціями партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (майже 28 тис. осіб).

Переглядів: 779

Коли воза тягнуть лише волонтери...

«Два роки реформ: як далеко просунулася Україна?» — під такою назвою в Одесі пройшов «круглий стіл», організований Київським офісом Інституту Кеннана Центру Вудро Вілсона (Вашингтон) та Центром міжнародних досліджень Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. До участі в заході запросили науковців, студентів, громадських активістів та журналістів. Модератором виступила Катерина Смаглій, директор Київського офісу Інституту Кеннана.

Щоб реформи були успішними, сказала вона, українські урядовці мають навчитися слухати аналітиків. Експерти інституту знають, як, і готові допомогти уряду реформувати країну. Сьогодні в ситуації, коли нова влада України декларує відкритість до західного досвіду, коли вона хоче зміцнити свої ешелони людьми із західною освітою, західною перспективою, знанням мов, Інститут Кеннана може допомогти їй з цією унікальною експертизою.

Переглядів: 668

Планета елегантного віку

Три насичених позитивними емоціями дні провели одеські пенсіонери в музеї коньяку «Шустов», де відбувалася унікальна для всієї України подія — фестиваль активного довголіття «Планета довгожителів».

На свято, яке щороку проводить в Одесі громадська організація «ІТ-бабусі», прийшли молоді душею пенсіонери, готові вчитися, розвиватися, радіти життю.

Переглядів: 688

Відродимо «морські трамвайчики»

Ні для кого не секрет, що саме Одеса була і є морською столицею України та буде нею завжди, що саме з Одеси починалися морські круїзи як по Чорному морю, так і за його межі.

Круїзи здійснювалися на малих пасажирських суднах (зразка «Севастополь», «Генуя», «Олександр Грін») уздовж узбережжя Одеського регіону; на суднах середнього класу, в тому числі на підводних крилах (як-от «Молдова»), — за маршрутом Одеса — Ізмаїл — Рені, Одеса — Миколаїв; на пасажирських лайнерах (типу «Іван Франко», «Адмірал Нахімов»тощо) — за маршрутом Одеса — Крим — Грузія.

Переглядів: 6372

Польща. Як їм удалося?

Літак мчить у синьому небі понад освітленими сонцем суцільними білими хмарами, схожими на снігову цілину. За годину знижується і поринає в товщу хмар, стає темно, як у сутінках. І ось виринає земля, яка з такої висоти більше схожа на фрагмент топографічної мапи, розкресленої за-лізницями, автострадами і польовими дорогами. В’ється ріка поміж полями і луками, темними островами лісу, містечками й селами. День згасає, вдалині велике місто запалює свої вогники. Відкривається шасі, торкаємося смуги, підстрибуємо. Посадка, аеропорт імені Фредерика Шопена. Варшава.

ЗА КІЛЬКА днів перебування у Варшаві пощастило порозмовляти з багатьма цікавими людьми.

Про свою країну розповідає директор Фонду міжнародної солідарності Адам Сауер:

— Площа Польщі становить 312679 км2, населення — близько 38 мільйонів осіб: вона є дев’ятою державою Європи за площею та восьмою — за населенням. У 1999 році Польща разом з Чехією та Угорщиною вступила до НАТО, а з 2004-го стала членом Європейського Союзу. Це моноетнічна держава: 97% — поляки. Найбільшою меншиною є німці, які проживають головним чином у Сілезії. На третьому місці — українці. Після операції «Вісла» комуністична влада розселила їх по цілій Польщі з таким розрахунком, щоб не більше 10 відсотків жили в одному селі чи містечку. Найбільше українців — на заході та півночі країни.

Переглядів: 6321

Покровителька воїнства і родини

14 жовтня — Покрова Пресвятої Богородиці

Це свято — одне з найшанованіших у православ’ї. У народі його називають Третьою Пречистою. Цього дня православні з вдячністю і вірою приймають заступництво і клопотання перед Богом Пресвятої Діви Марії, згадують історичні події далекої візантійської епохи, звідки пішло коріння національного українського свята, шанованого нашим славним козацтвом, покровителькою якого вважається Богородиця.

Це свято також і родинне, оскільки пов’язане з сімейними цінностями і традиціями, шанобливим ставленням до жінки і матері.

Переглядів: 619

Без радянських ідеологем

Одеську національну ордена Дружби народів наукову бібліотеку ім. М. Горького перейменовано на Одеську національну наукову бібліотеку.

Відповідне рішення підписав віце-прем’єр-міністр — міністр культури В’ячеслав Кириленко на підставі подання генерального директора ОННБ Ольги Ботушанської. Відтак із назви книгозбірні, відповідно до законів «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єкта права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», «Про культуру», «Про бібліотеки та бібліотечну справу», прибрано ідеологеми радянської доби: орден Дружби народів та ім’я Максима Горького.

Переглядів: 692

Моя душа - моя вишиванка

Здавна українська вишивка дивувала своєю неповторністю та слугувала найкращою окрасою і святкового, і повсякденного одягу. У наші ж дні виготовлення вишиванок власноруч перетворилося на популярне хобі для людей різного віку, а вишиті сорочки стали апогеєм моди. На їх красу звернули увагу навіть зарубіжні кутюр’є, а що вже й казати про українських майстринь…

У вересневі дні краєзнавчий музей Роздільної гостинно відчинив двері для показу українських вишивок майстринь нашого району. У день відкриття виставки «Барвиста вишиванка» директор музею В. Шняга представила роботи як досвідчених майстринь Роздільнянщини, так і дебютанток, а саме: А. Василечко, Н. Кучуренко, Н. Гончаренко, О. Цимбалюк, Т. Лупши, Є. Синиці.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua