Переглядів: 1953

Найперші друзі імунітету

Кожен з нас неодноразово ставив собі питання: як зміцнити свій імунітет, чим підвищити опірність організму до різних інфекцій?

Втім, існує цілий список продуктів, які зміцнюють здоров’я і допомагають організму протистояти зовнішнім негативним чинникам. Це, зокрема, горіхи, журавлина, імбир, калина, козяче молоко, кориця, лавровий лист, мед, морква, мумійо, обліпиха, овес, перга бджолина (пилок), пивні дріжджі, прополіс, редька, сироватка, фруктова суміш, чага, шипшина, яблучний оцет. Саме їх і необхідно включати у раціон з лікувальною і профілактичною метою.

Докладніше знайомство почнемо з ягід, запропонувавши кілька рецеп-тів, як їх потрібно вживати за рекомендаціями народної медицини.

Журавлина. Змішати 150 г води із 4 ст. л. меду, 100 г соку алое і 100 г журавлинового соку. Приймають двічі на день по столовій ложці.

Для дітей готується окремо з цієї ягоди смачний і корисний напій. Макогоном в емальованому посуді треба розім’яти склянку журавлини і крізь марлю віджати сік. Воду закип’ятити й остудити до 90 градусів, якщо будете додавати в сік цукор. Потім треба укутати й настояти, доки не охолоне. Якщо додаєте мед, треба остудити воду до 40 градусів, оскільки він починає втрачати деякі властивості вже при 47 градусах. Морс можна пити дітям будь-якого віку, якщо нема алергії на мед.

Обліпиха. Ця ягода стане чудовим профілактичним і лікувальним засобом при низькому імунітеті і застудних захворюваннях у холодний сезон. Її можна без остраху давати навіть дітям. Для них часто готують обліпиховий сік за таким рецептом: 1 кг промитих ягід обліпихи заливають 2 склянками води і прогрівають до 80 градусів протягом години, після чого віджимають сік. Його розливають у скляну тару і пастеризують. Дітям дають у розбавленому вигляді, пропорція залежить від віку: малюкам до року — 1:2, 1:3, після року — 1:1. З метою поліпшення смакових якостей обліпихового соку його додають у чай і компоти, змішують з морквяним, чорносмородиновим і яблучним соками. На основі цього екстракту потім готують морси та інші напої.

Калина чудово долає багато хвороб і сприяє зміцненню імунітету. Її включають до складу різних лікувальних напоїв. Ось рецепт одного з них: 2 столові ложки свіжих помитих ягід калини розминають, заливають 0,5 л окропу і тримають на слабкому вогні близько 10 хвилин, не допускаючи кипіння. Готовий відвар проціджують і доводять до кипіння. У цей же час заварювальний чайник обполіскують окропом і засипають 2 чайні ложки чорного або зеленого чаю. Заварку заливають калиновим відваром, настоюють і готовий корисний напій п’ють теплим разом з медом.

Шипшина. Плоди дикої троянди містять багато аскорбінової кислоти (вітамін С), тому їх використовують для профілактики інфекційних захворювань та покращення імунітету. Шипшина також підвищує працездатність, нормалізує роботу організму. З терапевтичною метою використовують лише добре доспілі плоди, які містять необхідні компоненти.

Починати давати відвар шипшини можна дітям уже з 4 місяців, тільки в розбавленому вигляді. Після року відвар шипшини можна додавати в напої. А ось дорослим його рекомендується вживати не більше ніж 1 літр на день. Людям з алергією, діабетом, а також тим, хто має камені в жовчному міхурі і нирках, від такого лікування доведеться відмовитися. При інших за-хворюваннях варто проконсультуватися з фахівцем.

Відвар з шипшини: 100 г сухих або свіжих розчавлених плодів шипшини заливають літром води, кип’ятять 5 хвилин і переливають у термос на 2 години для настоювання або ставлять у прохолодне місце на 8 годин, щоб якомога більша кількість вітаміну С перейшла з шипшини у воду. Готовий настій п’ють по столовій ложці після їди або додають в інші напої. Дорослим дозу можна збільшити.

Варення: Склянку подрібненої свіжої шипшини змішують зі склянкою промитої ялинової або соснової хвої, додають 2 літри окропу і настоюють 12 годин. У проціджений настій додають 1 кг цукру і нагрівають до кипіння, потім додають сік 2 лимонів і варять таке варення на малому вогні до густоти. Вживають по 1—2 ч. л. за сніданком.

А тепер про маловідомі властивості давно знайомих овочів — моркви, редьки і часнику.

Морква містить у своєму складі багато корисних для імунітету компонентів, у тому числі й вітамінів, які краще засвоюються, якщо її вживати разом з іншими продуктами. Відомо, наскільки корисний морквяний сік, але кращий ефект буде, якщо ним запивати звичайний бутерброд, тобто хліб з маслом.

А от рецепт корисного для всіх напою: по 300 г моркви і буряка очищають, нарізають невеликими шматочками, заливають водою так, щоб овочі покрилися на сантиметр. Зазвичай їх варять на середньому вогні 40—50 хвилин. Готові овочі виймають, а у відвар додають по 2 ст. л. родзинок і кураги, варять 5 хвилин і залишають відвар охолонути. Потім проціджують і додають 1—2  ст. л. меду. Готовий напій став-лять у холодильник. Дітям перед вживанням його гріють, а дорослим можна і холодний. Норма на день — склянка, можна розділити на 2—3 прийоми. Напій приймають щодня впродовж місяця, потім роблять на місяць перерву і знову продовжують приймати.

Редька чорна традиційно використовується народними цілителями для зміцнення здоров’я і підвищення захисних функцій організму. Особливо корисна натерта редька з рослинною олією для чоловіків.

Відомий і чудовий засіб від кашлю — редька з медом. Для малюків: велику чорну редьку миють і очищують від шкірки, потім натирають на тертці або пропускають через соковижималку. Отриманий сік змішують з медом у рівних кількостях. Якщо у дитини нема алергії на мед, такий засіб починають давати з однієї краплі, щодня збільшуючи кількість на дві краплі, поки вона не досягне столової ложки. Медову складову можна замінити цукром. Приймати сік рекомендується за 20 хвилин до їди.

Такий звичний овоч, як часник, має також у своєму складі широкий спектр компонентів, що позитивно впливають на організм, оскільки містять мікроелементи (хром, залізо, мідь, магній, миш’як, селен), вітаміни (А, В, С, D) та інші біоактивні речовини, які допомагають зміцнити імунітет, виступаючи в ролі антибіотиків та антиоксидантів, попереджають розвиток низки за-хворювань.

Приймати часник рекомендується у свіжому вигляді і чистити безпосередньо перед вживанням, ос-кільки багато корисних речовин зникають під впливом високої температури та інших зовнішніх факторів. Позбутися специфічного запаху допоможе петрушка або шматочок лимона, а також корінець селери або полоскання рота молоком.

Проте не лише неприємний аромат є побічним ефектом. Часник не рекомендують давати малюкам до 3 років, а вводити в дитячий раціон — у невеликих кількостях. Від нього доведеться відмовитися і на весь період вагітності. Протипоказаний він і тим, хто має захворювання нирок, печінки, шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразкова хвороба).

Зміцнює імунітет часник з медом. Два продукти змішують у рівних кількостях, при цьому зубчики пропускають через часникодавку або натирають на тертці. Суміш вживають по чайній ложці тричі на день, запиваючи теплою водою.

Для профілактики різних захворювань дітям можна давати часник разом з лимоном і медом. З них готують часниковий «сироп»: 0,5 кг меду, сік одного лимона і двох голівок часнику перемішують і готовий продукт дають дітям по столовій ложці раз на день з лікувальною і захисною метою.

Молоко з часником рекомендується приймати перед сном: у склянку теплого молока додають 10 крапель часникового соку. А якщо засіб призначений для дитини, кількість соку зменшують.

Бережіть себе і будьте здорові!

Підготувала

Тетяна ДЕЛІМАРСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net