№ 79 (21651) субота 3 жовтня 2015 року

Переглядів: 757

Висока політика, низькі авантюри

Словесні дуелі президентів США, Росії та України на 70-й сесії Генеральної Асамблеї ООН в експертному середовищі розбирають «по кісточках», аналізують до ком і намагаються на основі аналізу збагнути, чим закінчиться глобальна партія в шахи. Але буквально наступного дня після ігор на Іст-Рівер стало зрозуміло: один із гравців, Путін, грав не в шахи, а в шашки в стилі гоголівського героя.

«Велика угода»
не мала шансів на успіх

Підлу гру безглуздо аналізувати, а з людьми зразка Ноздрьова з «Мертвих душ» взагалі грати не рекомендується. У будь-який момент вони можуть змахлювати, а не вийде — спробують побити вас за допомогою прислуги. Президент США, однак, не Чичиков, та й перебував на захищеній території. Але Обама піддався на вмовляння і півтори години зображував ввічливість перед людиною, яка грає без правил.

Переглядів: 766

Український олігархат чекає смерть на сковорідці

Ізраїльський політолог розповів «Фокусу» (http://focus.ua) про нафтове прокляття Росії, транзитне прокляття України, про те, чи зможе Україна подолати олігархічну модель управління і хто в світі в цьому зацікавлений Ізраїльський політолог і рабин Авраам Шмулевич народився в Мурманську, в сім’ї журналістів. Освіту здобував на біологічному факультеті Ленінградського державного університету. Відрахували на третьому курсі за антирадянську діяльність. У 1991-у емігрував до Ізраїлю, де отримав рабинську освіту. Там же став президентом Інституту східного партнерства. Співпрацює з урядовими організаціями низки країн, у тому числі в галузі антитерористичної діяльності.

У сфері інтересів політолога — дослідження ситуації на Кавказі і в Україні. Він вважає, що одним з головних завдань України після Майдану і війни повинна стати деолігархізація економіки і політики.

Переглядів: 802

Реєстраційний фініш

Сьогодні територіальні виборчі комісії мають оприлюднити інформацію про зареєстрованих кандидатів. Тож більш-менш зрозумілу палітру претендентів на мандати обласної, районних та міських рад, а також на посади міських голів зможемо проаналізувати в наступних номерах.

На ранок п’ятниці на сайті Одеської обласної виборчої комісії були вміщені відомості про зареєстрованих кандидатів лише від чотирьох політсил: ВО «Батьків-щина» (список очолює колишній народний депутат, який нині тимчасово не працює, Олег Радковський, загалом у списку 84 особи); партії «Відродження» (очолює список народний депутат Василь Гуляєв, 58 осіб); партії «Опозиційний блок» (очолює список народний депутат Микола Скорик, 85 осіб); партії «Довіряй ділам» (очолює список міський голова Одеси Геннадій Труханов, 37 осіб).

Переглядів: 1199

Страсті за мову

Перебуваючи на конференції з нагоди 90-ліття Спілки української молоді в Українському католицькому університеті Львова, я слухав, як львівський губернатор у своєму привітанні сказав, що українець найкраще почувається у Львові. Не встановлюючи докладного географічного положення українського раю (бо, мабуть, це саме можна сказати про інші міста в Галичині), я зітхнув, оскільки щойно прибув на конференцію з Києва у досить поганому настрої. За три дні перебування в Києві я жодного разу не почув на вулиці української мови, немов у перших роках незалежності. Натомість у Львові я не чув на вулиці російської.

Невже Україна така дійсно різна?! У Києві, коли я звертав увагу звичайним людям на мову, чув такі відповіді: «президент і Марина розмовляють між собою російською», «у воєнній зоні є наші хлопці, які воюють за Україну, а говорять по-російськи», «це не той час, щоби настирливо впроваджувати українську мову»...

Переглядів: 720

Вибухівка від Бригадира?

Організатором потужного вибуху, який стався на світанку минулої неділі і розніс кусок будівлі одеського СБУ, був терорист, котрого раніше обміняли на українського військовополоненого. Таку версію оприлюднила «Думская.net», посилаючись на власні джерела в СБУ.

За інформацією «Думської», під підозрою — місцевий житель Павло Бригадир, який нині воює проти України на сході країни. Щоправда, наразі прямих доказів проти нього нема, а це лише оперативна інформація. Втім, сам терорист на своїй сторінці «Вконтакте» уже хвалиться «подвигом» та обіцяє нові інциденти. Крім того, опублікував список працівників прокуратури і СБУ, яких нібито че-кає «покарання» за вірність присязі. У слідства також є відомості про безпосередніх виконавців злочину. Їхні імена поки не розкриваються. Відомо лише, що це двоє молодих людей.

Переглядів: 881

Цукерочка Лодзь

Лодзь довгий час була другим після Варшави містом Польщі за населенням. Зараз — третім. Про це місто туристичні путівники воліли не згадувати або писали скупо. Тут нема старовинної архітектури. Роман-ських, готичних, ренесансових і барокових соборів та замків ви тут не побачите. На центральних вулицях є чимало будинків, іноді дуже цікавих, другої половини ХІХ — початку ХХ столітть. А довкола них — нескінченні колишні фабричні споруди з червоної цегли й одноманітні будинки фабричних працівників такого ж кольору, з такої ж цегли, такі собі робітничі казарми. Інший колір Лодзі — сірий, якого тут також не бракує.

Лодзь — місто чотирьох культур: польської, єврейської, російської та німецької. Її можна порівнювати з трьома дуже різними та віддаленими від Польщі містами — англійським Манчестером, російським Іваново й американським Детройтом.

Переглядів: 717

«Комерційна таємниця» одеських стоянок

Паркувальний бізнес приносить в Одесі близько 80 мільйонів гривень на рік. Усі вони, за законом, повинні йти в міський бюджет. Але потрапляють туди лише копійки. Решта осідає в чиїхось кишенях. Як працює ця схема, в Одеському кризовому медіацентрі розповідали цими днями Сергій Гавриленко, громадський активіст, який займається проблемами стоянок, та Олексій Чорний, координатор громадської організації «Антикорупційний офіс».

— Стоянки — надприбутковий бізнес, — каже Олексій Чорний, — бо їх ніхто, по суті, не обслуговує. По всьому місту на них за рік заробляється близько 80 мільйонів гривень. Самі стоянки платять оренду за землю 36 копійок з квадратного метра на рік. Але коли стоянка переходить в руки фірми, наближеної до мерії, пишеться заява про те, що вона збудована інвалідами та ветеранами, і тоді оренда впаде в 10 разів. У цьому випадку фірми обдирають місто повністю.

Переглядів: 6485

Земля любить землероба

Земельний мораторій можна скасовувати поетапно. Такий механізм на розгляд громадськості невдовзі запропонують фахівці проекту USAID «АгроІнвест». Вони розробили законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», вважаючи цю роботу вкрай актуальною. Бо 1 січня 2016 року може бути скасований мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Про особливості нового законопроекту та перспективи його ухвалення розмовляємо з головним юридичним радником проекту Павлом КУЛИНИЧЕМ.

Переглядів: 6511

Під вибори знову згадали про МАФи

Одеська мерія (чи то з нагоди зими, чи то очікуваних місцевих виборів) активно взялася наводити лад як у центральній частині, так і на околицях міста. Під роздачу потрапили сміттєві баки, пункти приймання склотари й металобрухту, наливайки, а також МАФи, які, мовляв, зовсім не вписуються в екстер’єр нашого міста до того ж ще й торгують з порушенням законодавства і санітарних норм.

На черговому засіданні міськвиконкому ухвалено важливі для благоустрою Одеси рішення. Одне з них стосується пунктів прийому склотари, які насправді є нічим іншим, як звичайними наливайками. Їх, за словами мера, збираються знести. Два з таких виявлено в Суворовському районі. Ті ж пункти, які реально займаються прийманням вторинної сировини — скла, паперу, брухту (і таки потрібні місту), планується впорядкувати, розробивши для них єдиний архітектурний зразок.

Переглядів: 6745

Самі продаємося - самі й бідкаємося

Вітаю вас, шановні журналісти «Чорноморочки»! Дозвольте звернутися до вас і, сподіваюся, до всіх читачів із своєю думкою і своїм розумінням ситуації. Зараз багато розмов по радіо, по телебаченню (скажімо, передача «Твоя влада» на 5-у каналі) про наступні вибори. На жаль, як і раніше, в депутати, на посади міського чи сільського голови стараються потрапити не ті, хто хоче змінити щось на краще для людей, а ті, хто прагне зробити кращим своє життя, життя своїх родичів та кумів. Звичайно, маючи в руках владу і місцевий бюджет, можна гарно зажити. Бо хто ж контролюватиме? Центральна влада — далеко: нічого не побачить, не взнає, а тут, на місці, ніхто ні про що не спитає — зразу ж рот закриють.

Я не хочу, щоб наш Роздільнянський район з’єднували іще з якимось, але хочу, щоб у нашому районі був порядок, щоб ті, кого обрали чи призначили, не гребли гроші тільки в свої кишені, обманюючи людей, щоб оті багаті чиновники, а їх немало, виклали ті грошики, які незаконно привласнили, і зробили дорогу — аби не довелося за валідол хапатися, як перекинеться автобус з людьми, бо, крім невинного водія, мусить відповідати ще хтось, хто ту дорогу повинен був відремонтувати.

Переглядів: 666

Козацький скит на Афоні

Нещодавно українські дослідники афонської спадщини знайшли на священній горі старовинний козацький скит «Чорний Вир». Про це розповів на прес-конференції в «Укрінформі» директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Шумило.

«Знайдено цю стародавню козацьку святиню випадково. Про неї досі не було жодних досліджень і, по суті, ніхто про неї не знав. Виявлені документальні свідчення про неї — це нова сторінка в історії Афону та його взаємозв’язків з Україною», — зазначив Сергій Шумило.

Переглядів: 1902

Найперші друзі імунітету

Кожен з нас неодноразово ставив собі питання: як зміцнити свій імунітет, чим підвищити опірність організму до різних інфекцій?

Втім, існує цілий список продуктів, які зміцнюють здоров’я і допомагають організму протистояти зовнішнім негативним чинникам. Це, зокрема, горіхи, журавлина, імбир, калина, козяче молоко, кориця, лавровий лист, мед, морква, мумійо, обліпиха, овес, перга бджолина (пилок), пивні дріжджі, прополіс, редька, сироватка, фруктова суміш, чага, шипшина, яблучний оцет. Саме їх і необхідно включати у раціон з лікувальною і профілактичною метою.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net