№ 77 (21649) субота 26 вересня 2015 року

Переглядів: 678

Глухішого глухого кута не бува

Результат нарад Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу останнім часом можна було описати одним словом — глухий кут. Але 22 вересня становище змінилося. Не в тому сенсі, що з важкої ситуації знайдений вихід, а в тому, що переговори з представниками терористів дійшли до логічного кінця і вихід шукати безглуздо.

Контакти
під повним контролем

Упродовж тривалого часу нас намагалися запевнити, що основною темою контактів з представниками терористів є взаємне відведення від «лінії зіткнення» (а фактично — від лінії фронту) озброєнь калібром менше ста міліметрів. Фронт при цьому перетворився б на сито і банди могли б орудувати далеко за межами захопленої ними зони. Але чого не зробиш з гуманних міркувань і заради дотримання режиму тиші. Щоб, принаймні, не гинули люди.

Переглядів: 1248

Ханна ЗДАНОВСЬКА: «Влада є для того, щоб реалізувати мрії людей»

/_f/2015/077.jpgГрупа українських журналістів з чотириденним візитом відвідала Польщу. Президент міста Лодзь Ханна Здановська люб’язно погодилася відповісти на наші запитання.

Пані Ханна за фахом інженер з охорони довкілля, мала власну фірму, очолювала торгово-промислову палату Лодзі, була депутатом Сейму від партії «Громадянська платформа», а зараз уже другу каденцію є президентом міста Лодзь (третє за населенням місто Польщі, 770 тисяч мешканців).

У нашому місті Ханна Здановська бувала кілька разів, адже Лодзь та Одеса — побратими. З Одесою має і родинні зв’язки: тут народився і навчався її дідусь.

— Пані президент, розкажіть, будь ласка, які зміни сталися у вашому прекрасному місті у зв’язку з реформою самоврядування та вступом до Євросоюзу.

— Зміни суттєві. 25 років самоврядування показали, як може виглядати місто, якщо ним керують люди, обрані демократичним шляхом, які становлять мікс суспільства і мають різні погляди, різні амбіції та різні мрії. Відомо, що перед тим ми мали систему, де керувала, спрямовувала та вела лише одна партія. Роки самоврядування призвели до того, що кожне місто, кожен регіон отримали можливість самостійно приймати рішення на своїй території. Ми вже є зовсім іншою державою.

Переглядів: 646

Джон МАККЕЙН: Бензоколонка, що прикидається великою державою

Американський сенатор Джон Маккейн відвідав з робочим візитом Одесу, де зустрівся з головою облдержадміністрації Міхеілом Саакашвілі та поспілкувався з журналістами. Брифінг відбувся в Будинку прийомів у Санаторному провулку.

Міхеіл Саакашвілі представив Джона Маккейна як великого друга України та свого особистого давнього друга.

Переглядів: 662

Одеський пакет реформ — пакет реформ для України

У четвер в Одесі за участі голови облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань бюджету на тему «Соціально-економічний розвиток Одеського регіону: поточний стан та перспективи».

У заході взяли участь представники облдерж-адміністрації, облради, керівники РДА та мери міст обласного значення Одещини.

Переглядів: 602

Прозора і відкрита для всіх

Саме такою стане нова громадська приймальня при Одеській облдержадміністрації, презентацію якої провела 24 вересня радник голови ОДА з питань соціального захисту та охорони здоров’я Марія Гайдар.

У повному форматі нова приймальня почне свою роботу із 3 жовтня, і головним її завданням буде забезпечення реальної взаємодії між громадянами і владою. Як у справі надання допомоги населенню, так і в справі реального інформування владних структур про процеси, що відбуваються у сус-пільстві. Як підкреслила Марія Гайдар, такий формат відносин дозволить виправляти системні помилки, а не тільки боротися з їх наслідками.

Переглядів: 547

Реєстраційна пора

Тривають партійні конференції з висунення кандидатів та затвердження списків на вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, які відбудуться 25 жовтня.

Станом на ранок п’ятниці Одеська міська виборча комісія зареєструвала п’ять кандидатів на посаду міського голови: самовисуванців — Бреля Олександра Сергійовича (1984 року народження), Гурвіца Едуарда Йосиповича (1948), Кешкентія Дениса Володимировича (1977), від партії «Відродження» — Фабрикант Світлану Самуілівну (1967), від партії «Довіряй ділам» — Труханова Геннадія Леонідовича (1965).

Переглядів: 586

Нерентабельна череда

До розгляду у Верховній Раді підготовлено законопроект щодо підвищення мінімальної ціни на молоко від населення до 4 гривень за літр. Нині цей показник майже удвічі менший і не забезпечує домогосподарствам бажаної рентабельності. Як наслідок, лише протягом останніх півроку поголів’я великої рогатої худоби в селянських подвір’ях суттєво скоротилося. І це при тому, що саме особистий сектор аграрної економіки виробляє більшу частину молока.

Проте законодавча ініціатива не всім припала до душі. Найактивніше їй опонують представники переробних підприємств та роздрібної торгівлі. Останні переконують, що зміна вже сформованої цінової політики порушить баланс інтересів, призведе до здорожчання молочної продукції, а відтак i до різкого зменшення купівельної спроможності українського населення.

Переглядів: 565

Європейські стандарти харчової безпеки

Із 20 вересня набирала чинності більшість положень євро-інтеграційного закону №4179а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів». Законодавчий акт був ухвалений Верховною Радою з метою гармонізації законодавства нашої країни із законодавством ЄС у сфері безпечності та якості харчових продуктів.

«Закон передбачає запровадження в Україні моделі європейської системи безпечності та якості харчових продуктів, яка побудована на принципі «від лану до столу», а також на процедурах HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point. — Ред.). Без відповідного законодавства, Україна не зможе реалізувати квоти на поставку своєї харчової продукції в рамках підписання Угоди про асоціацію з ЄС», — зазначається у пояснювальній записці.

Переглядів: 574

Завжди мокра, але не завжди дешева

Вода, ти не тільки необхідна для життя, ти і саме життя.
Антуан де Сент-Екзюпері.

Після минулорічного подорожчання води у нас на дачному масиві відбувається щось незрозуміле. Кожного місяця різниця між показниками спільного лічильника і тим, що сплатили користувачі, — 15—20 тисяч гривень, і це на лінії, де всього 42 дачі. Коли наші представники перевіряють показники лічильників, то виявляється, що деякі користувачі «накручують» по 25—30 кубів, а деякі — по 3—4 кубометри. Як на мене, то це все наслідки розвиненого соціалізму, цей соціалізм спотворив людську реальність.

Згадую 1970-і роки, коли поряд з дачею одного художника поселився комуніст Вася з Великодолинського. На той час жив цей сусід Вася у сімейному гуртожитку. Коли він увечері повертався з дачі на квартиру, то кидав шланг під дерево і на весь напір відкривав воду. Часто не приходив на дачу по два-три дні, а вода весь цей час текла під дерево. Я не витримував такої наруги, перелазив через тин і закривав кран. Коли той з’являвся, я його сварив, говорив, що він чинить не по-комуністичному, адже за ці три доби вилив цистерну води. У відповідь чув від нього таке: «Що ти панікуєш? У Дністрі води багато — на всіх вистачить».

Переглядів: 507

У форматі чаювання

Саме таку зустріч з місцевими журналістами під час свого візиту до Одеси провели міністр юстиції України Павло Петренко та його заступник Гія Гецадзе в одному з одеських ресторанів.

Під час неформального спілкування міністр поцікавився думкою медійників про ситуацію в нашому місті і висловив власний погляд на теми, які порушували одеські візаві. Так, кажучи про головну мету свого візиту, а саме — про початок занять для нових співробітників Мін’юсту за пілотною програмою професійного розвитку, повідомив, що її для українських держ-службовців розробила Академія бізнесу «Ernst and Young» на замовлення проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя». Головним у цій програмі, на думку міністра, має стати те, щоб держчиновники, кажучи простою мовою, почали «ставитися до людей по-людськи». Повинен повністю змінитися підхід до виконання своїх завдань. Певним успіхом у цьому напрямку можна вважати кардинальну зміну у ставленні до правоохоронних органів жителів тих міст, де почала свою роботу патрульна служба поліції. Переважна більшість мешканців цих міст, й Одеса тут не виняток, позитивно оцінюють це нововведення. Тепер завдання добитися такого ж ефекту в роботі судів і прокуратури. І, як це не складно, справа буде доведена до кінця.

Переглядів: 501

Фаховість і довіра людей

На Одещині вперше була презентована комплексна короткострокова програма професійного розвитку для державних службовців, розроблена Академією бізнесу EY (Ernts&Young) на замовлення проекту агентства США з міжнародного розвитку USAID «Справедливе правосуддя» в рамках співпраці з Міністерством юстиції України.

Учасниками презентації програми стали міністр юстиції Павло Петренко, його заступник Гія Гецадзе, керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон, інші спеціалісти, які реалізовуватимуть проект.

Переглядів: 680

Мова про мову

День Европи в Одесі. Сцена з нагоди свята у Міському саду. Виступ запрошеного дипломата і голови представництва Европейської Унії в Україні Яна Томбінського, виголошений нехай і з відчутним польським акцентом, але українською, і промова міського голови Одеси Геннадія Труханова, виголошена від самого початку й до кінця російською, змушують мене, українця, розгубитися у здогадах: хто мені свій, а хто чужий у моєму домі, водночас ніяковіючи від сорому перед чужоземцями за таку «українську» владу.

Мовне питання в Україні — питання зі сфери переливання з пустого в порожнє. Списано стоси паперів, виголошено безліч промов, а маємо чи не найгіршу ситуацію від 1991 року. Постколоніяльний синдром міцно вчепився до язиків мільйонів і нема на те ради: низи байдужі, а верхи бездіяльні.

Переглядів: 515

Переможна «Зима у вогні»

Кінострічка про українську Революцію Гідності «Зима у вогні» посіла перше місце на міжнародному кінофестивалі в Торонто, здобувши приз глядацьких симпатій у категорії «документальний фільм».

«Я хочу подякувати за підтримку та визнання нашого фільму як важливої історичної пам’ятки, присвяченої патріотизму та єдності укра-їнського народу», — відзначив режисер картини Євген Афінеєвський, додавши, що з 9 жовтня стрічка буде доступна мільйонам користувачів американського онлайн-телеканалу Netflix. «Я також хочу подякувати компанії Netflix та її чудовій команді за віру у наш фільм та донесення його до 65 мільйонів глядачів по всьому світу», — наголосив режисер.

Переглядів: 568

Осінь життя повинна бути золотою

Сьогодні в Одесі проживає понад 250000 пенсіонерів. Серед них, за даними реєстру пільговиків, близько 80 осіб, які стали жертвами нацистських переслідувань. До цієї категорії входять колишні військовополонені, в’язні концтаборів та гетто.

Насправді ж людей похилого віку, що постраждали в роки Другої світової війни, набагато більше. Насамперед, це діти, що проживали на окупованих територіях, діти, які втратили у тій війні батьків. Сьогодні всі вони — у літах. Мізерна пенсія, низький рівень медичного та соціального забезпечення, самотність, відчуття своєї непот-рібності не додають їм радості. Через важку ситуацію в державі нині рідко проводяться заходи, спрямовані на моральну, психологічну та навчальну підтримку людей похилого віку. А вони мають бажання ділитися досвідом та спогадами, навчатися, реалізовувати себе у творчості, своїм прикладом надихати інших.

Переглядів: 503

Де комфортно літнім людям

Швейцарія — найкраще місце у світі для життя літніх людей, повідомляють британські вчені з Університету Саутгемптона. За нею йдуть Норвегія і Швеція.

Глобальний індекс AgeWatch дозволив оцінити соціальний та економічний добробут людей похилого віку у 96 країнах. Зокрема, було вивчено 91 відсоток населення світу у віці 60 років і старше.

Переглядів: 512

Срібна чашка для столітніх

Цього року кількість японців, які перетнули 100-річний ювілей, досягла рекордної позначки, перетнувши 60-тисячний рубіж. Когорта довгожителів у цій країні щороку збільшується. Серед причин називають, зокрема, здорову національну кухню, повідомляє expres.ua з посиланням на міжнародні інформагенції.

Як зазначають у японському міністерстві охорони здоров’я, кількість столітніх жителів країни збільшується упродовж останніх 45 років. Зараз, згідно зі статистичними даними, до «клубу столітніх» входять 61568 осіб, що на 2748 більше, ніж рік тому.

Переглядів: 525

Небесний парад

Зовсім скоро, у жовтні, ми станемо свідками цікавого астрономічного явища — параду планет.

Спостерігати за ним можна буде на світанку за півтори-дві години до сходу сонця, над східною частиною горизонту. Головні учасники параду — Венера, Юпітер, Марс і Меркурій, до яких приєднається ще й Місяць.

Переглядів: 496

Загадковий вірус

Загадковий вірус уже звалив з ніг сотні українців. До звичних симптомів застуди у вигляді кашлю, температури й нежитю додалася ще й втрата голосу.

За повідомленням «ТСН», симптоми вірусу проявляються інтенсивніше, ніж банальний грип. Лікарі стверджують, що стандартними методами лікування застуди цю хворобу подолати не вдається. Потрібні — прийом антибіотиків, постільний режим і лікарняний.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua