Якщо не поміняти облич...
Український народ, обурений несправедливістю влади, її всеосяжною корумпованістю, здійснив дві революції: Помаранчеву 2004-го та Революцію Гідності 2013-2014 років. А де ж результат цих революцій?
По суті винуватцями загальнонародного спротиву були прихильники спочатку прем’єр-міністра Януковича, а потім президента Януковича. Чому ж усі ці чиновники і досі при владі?!
Я не була на Куликовому полі, але по телевізору бачила плакати у руках тих кількох сотень протестантів: «Наш президент — Путин, наш мер — Труханов». Призначені на 25 жовтня вибори вважаю передчасними. На мою думку, такі вибори можливі лише після дієвої роботи, проведеної антикорупційним та люстраційним комітетами.
Жоден кандидат у депутати не повинен бути зареєстрований без проходження цих двох комітетів відповідного рівня, на який він претендує. Спершу мають запрацювати саме такі комітети всіх рівнів. У бюлетені повинні бути тільки ті кандидати, які доведуть, що непричетні до попередньої, явно злочинної, влади Януковича і підтвердять, що все їхнє та їхніх сімей майно придбане за чесно зароблені гроші.
Втім, увага має бути прикута не тільки до їхніх статків, але й до всіх їхніх ініціатив та дій, які вплинули на життя держави чи громади та кожного з нас. Ось, для прикладу, візьмімо пенсійний закон 2003 року прем’єр-міністра Януковича та міністра соцполітики Папієва, коли пенсіонерів розділили на «білих» і «чорних». Для чиновників, які мали стаж більше 10 років на держслужбі, запровадили коефіцієнт 0,8 від зарплати, тоді як для решти громадян при повному і вище стажі — 0,4—0,5. Причому держслужбовцями виявилися тільки чиновники адміністративних та фіскальних органів. А хто ж були вчителі і лікарі? Не кажучи вже про те, що до 1990 року всі пенсіонери працювали на державних підприємствах. То чому був прийнятий такий закон, спрямований проти більшості нашого народу? А для того, щоб виростити цілу армію подібних собі корупціонерів.
Скільки треба ще революцій, щоб при владі не були ті ж самі?!
От, скажімо, сьогодні в Одесі гучно заявляє про себе з усіляких білбордів, телевізійних сюжетів і газетних картинок Морська партія Сергія Ківалова. Але в тому рекламному потоці я ніяк не можу знайти відповіді на одне-однісіньке запитання: в яких структурах морських відомств він працював? Морську партію, якщо ми будуємо чесну державу, мали б представляти працівники морських професій, а не пробиратися під їхнім виглядом у владні крісла перефарбовані «регіонали».
Якщо не провести люстрації, не пропустити всіх через антикоруп-ційний комітет, нам не бачити європейського вибору, за який вийшли на Майдан мільйони людей по всій Україні. А нас до кінця життя переслідуватиме сором перед родичами загиблої Небесної сотні і тисячами людей, які постраждали від дій агресора в Криму, на Донбасі, та й у нас, в Одесі, 2 травня 2014 року.
Людмила ЖИГАЙЛО,
ветеран праці.
м. Одеса.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206