№ 76 (21648) четвер 24 вересня 2015 року

Переглядів: 1627

70-та сесія Генасамблеї ООН: шанс стати історичною

15 вересня у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку розпочала роботу 70-та, ювілейна, сесія Генеральної Асамблеї ООН, яка служить форумом для обговорення широкого спектру міжнародних проблем і збирається щороку зазвичай у період з вересня по грудень, а за необхідності — в інший час.

За Статутом ООН, Генасамблея має розглядати загальні принципи співпраці у справі підтримки міжнародного миру і безпеки; готувати рекомендації з метою сприяння міжнародній політичній співпраці, розвитку і дотримання міжнародного права, дотримання прав людини й основних свобод та сприяння міжнародній співпраці в економічній, соціальній і гуманітарній сферах.

Переглядів: 712

Комбат – контрабандист?

Командира батальйону 28-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил Володимира Пушкаря за підозрою в одержанні хабара у сумі 1,1 мільйона гривень затримали у понеділок. До затримання були залучені військова контррозвідка СБУ, спецпідрозділ «Альфа» та слідчі військової прокуратури.

Як повідомили у Військовій прокуратурі Південного регіону, досудовим розслідуванням встановлено:

«...у вказаному батальйоні під час виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції було налагоджено злочинну схему безперешкодного таємного переміщення вантажів на тимчасово окуповану територію Донецької області.

Переглядів: 894

«Теплі» кредити

Цими днями в Одесі голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук підписав меморандуми про співпрацю з Одеською облдержадміністрацією та Одеською облрадою у сфері енергоефективності житлових будинків. Це відбулося під час засідання обласної комісії з питань підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії за участю першого заступника голови ОДА Володимира Жмака та голови облради Михайла Шмушковича. Йдеться про різнопланові заходи підвищення енергоефективності житлових будинків: заміна опалювальних котлів і вікон, утеплення дахів і фасадів, встановлення теплолічильників, а також про здешевлення кредитів на ці витратні покупки та роботи.

Відповідно до підписаного документа, обласна державна адміністрація зобов’язується розробити регіональну програму відшкодування частини відсотків за «теплими» кредитами. Виконання меморандуму передбачає внесення змін до обласного бюджету вже у 2015 році в частині спрямування коштів на погашення відсоткової ставки на енергоефективні заходи у житлових будинках в обсязі не менше 200 тисяч гривень. І не менше ніж по мільйону гривень в наступні роки, допоки триватиме реалізація великого інфраструктурного проекту масштабного утеплення по всій країні.

Переглядів: 758

Декларація чесності

У понеділок в Одесі відбувся громадський форум «Стеж за грошима».

Під час цього форуму представники політичних партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Демо-кратичний альянс», Радикальна партія Олега Ляшка та «Відродження» підписали «Декларації відповідальності», взявши на себе зобов’язання відкрити фінансування своїх виборчих кампаній та оприлюднити дані про майно, доходи і витрати.

Переглядів: 787

Доплати дійдуть у жовтні

Як повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, із 4 жовтня пенсіонери отримають як доплату за вересень, так і підвищену пенсію за жовтень. Підвищена заробітна плата для бюджетників також буде виплачена у першій декаді жовтня.

Арсеній Яценюк нагадав, що минулого тижня парламент конституційною більшістю підтримав законопроект уряду щодо підвищення заробітних плат і пенсій. «Середній розмір такого підвищення становить від 13 до 19%. 19% — для оплати висококваліфікованих працівників, 13% — пенсіонерів», — повідомив він.

Переглядів: 671

Новий пенсійний мінімум

17 вересня Верховна Рада внесла зміни до державного бюджету на 2015 рік. Про те, як ці зміни вплинуть на розміри пенсій і коли громадяни зможуть їх отримати, розповідає начальник головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олександр Буряченко.

— Як відомо, Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Державного бюджету України на 2015 рік», який передбачає збільшення прожиткового мінімуму для осіб, що втратили праце-здатність, із 949 до 1074 гривень.

Переглядів: 649

Полку поліцейських прибуло

Урочиста церемонія прийняття присяги ще 83 поліцейськими, що пройшли курс підготовки, відбулася 20 вересня на стройовому плацу навчального корпусу Одеського державного університету внутрішніх справ.

З урахуванням поповнення, а новачки приступили до виконання своїх обов’язків буквально наступного дня, у понеділок, сьогодні на вулицях міста вже несуть службу 500 поліцейських. Всього ж до кінця року їх має бути не менше 800 осіб.

Переглядів: 805

Найдорожчий скарб

— Мамо, мамо, — запитує Іванко, — якщо ти в нас героїня, то ми — діти-герої?

— Герої, герої, — втішає його мати, вкладаючи спати. — Ви всі семеро у мене герої…

І сняться сину космодроми у білих ромашках чи кораблі у синіх океанах…

Чи помічали ви: при появі молодих, а надто нареченої у білому, всі зупиняються: юні — із завмиранням серця, а літні з цікавістю проводжають їх очима. Що б хто не казав, а весілля — центральна подія в житті, яка поділяє його на дві половини: до того, як людина бере шлюб, і після — коли починається власне родинне життя.

Переглядів: 658

На чесних шляхах долі

«Ми, люди старшого покоління, входили в життя та звіряли свої вчинки із селянською мудрістю: «Ти подумав, що про тебе скажуть люди?». Батьки з дитинства прищеплювали нам зміст цього нехитрого кодексу честі. Честь родини була на першому місці, бо в селі все життя на виду у людей, як на долоні. Думаю, що й сьогодні ця селянська педагогіка не зайва!».

За цим кодексом честі ось уже вісімдесят літ живе автор наведених рядків, знана на Одещині людина Матвій Юхимович Деревенча. Живе на видноті в односельців, колег по роботі, всієї громади. Його шлях — змалечку й дотепер — мов на долоні.

Переглядів: 6751

Якщо не поміняти облич...

Український народ, обурений несправедливістю влади, її всеосяжною корумпованістю, здійснив дві революції: Помаранчеву 2004-го та Революцію Гідності 2013-2014 років. А де ж результат цих революцій?

По суті винуватцями загальнонародного спротиву були прихильники спочатку прем’єр-міністра Януковича, а потім президента Януковича. Чому ж усі ці чиновники і досі при владі?!

Переглядів: 6808

На воді, та без води

Радянська історія подає нам народження міста Ананьєва 1767 роком, хоча поселення на березі судноплавної річки існувало задовго до цього. У щоденнику російського полководця Румянцева зустрічаються любі серцю корінного ананьївця рядочки: «С трудом форсировали буйную речку Тилигул». Нині річка пішла під землю, але продовжує пробиватися із карстових западин й нести свої лікувальні води до Тилігульського лиману.

Легенди і перекази, які передавалися від прапрадідів (у перекручених архівах російської імперії, мабуть, теж не збереглися точні дані про заснування поселення Анань), говорять, що Ананьїв ще у XVI столітті жив, працював, народжував і воював за майбутні часи. У ті часи тут нараховувалося 300 дворів. Як для прикордонної річки, то ціла залога. Дуже швидко Ананьїв з поселення став центром повіту, кордони якого сягали майже Одеси.

Переглядів: 669

Боронивши Україну, Европа боронить себе

Така думка проходить червоною ниткою через усю статтю класичного світового аналітика Джорджа Сороса. Статтю, на ділі, присвячено переломній точці в агресії царя Мьордерленду проти України, і, коли хочете, сама є переломною точкою у цій агресії. Бо її читатимуть світові політики в Европі, Азії, Африці й у двох Америках. Читатимуть і не зможуть не погодитися з геніяльною логікою автора.

Автор досліджує чотири кризи в Европі: Грецію, біженців, британських сепаратистів, агресію проти України і переконливо доводить, що остання криза найважливіша і потребує найбільшої уваги і найбільшої помочі від світу.

Переглядів: 609

У гостях у побратимів

Контакти України, її громадян з Польщею і поляками зараз особливо активні, адже всі ми розуміємо, що в дружбі двох наших країн і народів — запорука взаємозбагачення і розвитку. Духом цієї дружби був пройнятий і візит до гостинних сусідів делегації Одеської обласної організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів, а також ветеранів Анголи.

Поїздка відбулася на запрошення Європейської організації безпеки та Польської організації ветеранів-учасників миротворчих місій за кордоном.

Переглядів: 6280

В атмосфері доброзичливості

Нещодавно я зустрілася з Європою. Не із самою Європою, а з її українським варіантом.

Вона зайшла в моє купе у вигляді молодого хлопця, щойно я сіла у львівський потяг, і привіталася. Коли влаштовувала свої речі, мій супутник спитав: «Вам допомогти?». Лягаючи спати, я прикрила лице хустинкою, щоб світло від лампи не било в очі. Він зголосився опустити верхню полицю: «Так вам буде краще». Отаку атмосферу доброзичливості можна було відчути і в Моршині на кожному кроці. Всюди звучать «Перепрошую», «Дякую», «Прошу». І таку ж увагу, готовність допомогти зустрічала на Полтавщині.

Переглядів: 923

«Які минають люди неповторні!»

/_f/2015/076.jpg «Найбільше земне диво — людське життя. Часом воно підносить такі сюжети, що геніальний сценарист не придумає. Зумій лише уважно прислухатися до всіх, кого зустрічаєш на життєвім шляху. Так я й робила. З почутого вибудовувала окремі оповіді. Описані у них події — справжні. Вигадані лише імена. У різні роки всі ці тексти під рубрикою «На життєвих перехрестях» були опубліковані в газеті «Чорноморські новини». А оце зібралися гуртом під книжковим «дахом». У першій десятці — історія моєї родини. А раптом хтось із читачів знайде щось схоже на свій родовід...». Так написала у передмові до своєї книжки «Силуети» Віра Семенченко, яка так рано пішла від нас у засвіти. Цю книжку вона присвятила «Любій, незабутній матусі», взявши за епіграф слова Ліни Костенко: «Які минають люди неповторні! Хоч би іще хоч трошки побули!». Сьогодні ці слова і про саму Віру Сергіївну, душа якої відлетіла у вирій у журавлиному ключі.

«Чи можна звикнути до смерті? Не знаю. Звістку про втрату кожен сприймає по-своєму. З роками все частіше починаєш замислюватися про власне місце у журавлиному ключі, з яким колись твоя душа відлетить у вирій», — написала Віра Семенченко у спогаді «Місце у журавлиному ключі», що також увійшов до згаданої збірки. Нині ж, на спомин про саму Віру Сергіївну, пропонуємо іншу оповідь, якою авторка відкрила свої «Силуети».

Переглядів: 674

Добро від галасу блідніє

«Книжки по-різному приходять у світ. Ця складалася упродовж цілого року, як цикл радіорозповідей. Але підготовці портретів передував чвертьвіковий пошук документального й мемуарного матеріалу в архівах та бібліотечних фондах. Після того, як радіорозповіді завершилися, тривало серйозне доопрацювання текстів для періодичної преси, зосібна для одеської газети «Чорноморські новини» та сімферопольського тижневика «Кримська світлиця», що є виданням всеукраїнського товариства «Просвіта імені Тараса Шевченка…»

Ці «відавторські» рядки, що супроводжують «тридцять три портрети діячів одеської «Просвіти» 1905—1909 років» під спільною назвою «Лицарі досвітніх вогнів» (Одеса, «Астропринт», 2004), досить зримо малюють творчу робітню знаного письменника-дослідника Григорія Зленка. Чвертьвіковий пошук в архівах та бібліотечних фондах. Перша апробація у формі радіорозповідей. Серйозне доопрацювання текстів для періодичної преси («ЧН» ці нариси-розвідки друкували під рубрикою «Розповідь літературного слідопита»). І врешті — книжка, видана до 100-ліття «Просвіти» й заадресована «широкому колу читачів, яких цікавить неодцвітаюча минувшина рідної землі».

Переглядів: 699

Штурм на Воздвиження

27 вересня, на свято Воздвиження Чесного Хреста, відзначається чергова річниця взяття штурмом фортеці Хаджибей. До 220-ліття цієї пам’ятної події минулоріч був випущений конверт, однак офіційна міська влада тоді проігнорувала цю дату. Але так було не завжди.

Про це – в дослідженні професора Тараса ГОНЧАРУКА і студентки ОНУ ім. І.І. Мечникова Ксенії СОРОКІНОЇ «Святкування сторічного ювілею штурму Хаджибея 14 вересня 1789 року в Одесі (за матеріалами газети «Одесский вестник», 1889-й)», оприлюдненому під час недавньої конференції в Одеському національному політехнічному університеті, присвяченій 600-річчю Одеси. Його й пропонуємо вашій увазі.

Переглядів: 680

З повагою до людського життя

У вівторок під час прес-конференції, яка відбулася в Одеській обласній філармонії, було презентовано дуже цікаву, а головне — важливу акцію, що реалізується у рамках проекту в сфері паліативної допомоги, запропонованого громадською орга-нізацією «Елеос» (назва походить від грецького слова елепу — милість, милосердя, співчуття).

Актуальність проекту не викликає запитань: він спрямований на вирішення проблем невиліковно хворих людей, яким конче потрібне постійне піклування, і передбачає розбудову виїзної педіатричної паліативної служби в Одеса на базі комунальної установи «Дитяча міська поліклініка №6».

Переглядів: 1263

П’ятнадцять сходинок Одеського джаз-фесту

Упродовж трьох днів, з п’ятниці по неділю, наше місто було столицею джазової музики, приймаючи, розважаючи і дивуючи учасників та гостей XV міжнародного фестивалю Odessa JazzFest. Уже вп’ятнадцяте! Та ні, лише вп’ятнадцяте…

«Потьомкінські сходи — це 192 сходинки. Ми хотіли б пройти стільки ж. Наразі ми пройшли 15 сходинок — і це у нас перший проліт. Хочу, щоб ми подолали шлях до кінця, тому що без джазу Одеси нема», — зауважив під час урочистого відкриття фестивалю, яке традиційно пройшло в ротонді Міського саду і було відкритим для всіх шанувальників музики, його беззмінний президент — піаніст і композитор Юрій Кузнецов.

Переглядів: 927

На планеті довгожителів

30 вересня, 1 та 2 жовтня в Одесі проходитиме унікальний в Україні фестиваль — для пенсіонерів «Планета довгожителів».

Його мета — популяризація серед людей похилого віку радісного, творчого, активного проведення часу. Він ініційований громадською організацією «ІТ-бабусі», приурочений до Всесвітнього дня людини похилого віку» (1 жовтня) і проводитиметься в Одесі вже вдруге.

Переглядів: 604

І сім’я, і кар’єра

З 10 по 20 жовтня в Одесі заплановане проведення форуму, гаслом якого стануть слова: «Успішна мама. Реалізуй себе». Захід, який було анонсовано в прес-центрі «Одесит», має на меті обговорити питання самореалізації жінок, які ощасливлені материнством.

Координатор форуму Лілія Крот розповіла, що цей проект для жінок, які прагнуть поєднати материнство і реалізацію власних здібностей та потреб: у творчості, у кар’єрному рості, у створенні та веденні бізнесу… Проблема, з якою нині стикаються тисячі й тисячі жінок (сидіти вдома з дитиною чи йти на роботу, повертатися до активного соціального життя, а чи поєднати одне з другим?) потребує якогось вирішення. Для кожної жінки воно буде своїм. А тренери (психологи, медики, соціальні фахівці) розкажуть про оптимальні можливості, які цілком реально (було б лише бажання!) втілити у життя.

Переглядів: 615

Школа муковісцидозу

Муковісцидоз — це моногенне спадкове захворювання, основними проявами якого є хронічний обструктивний процес у дихальних шляхах, що супроводжується бактеріальною інфекцією, порушенням травної системи та вродженим враженням сім’явиносних протоків у хлопчиків.

У нашій державі частота захворювань на муковісцидоз складає один випадок на 2300 новонароджених, тобто щороку народжується 250—300 хворих. Ми таких дітей втрачаємо, тоді як у Європі їм гарантують тривале й повноцінне життя. Благодійний фонд «Життя для тебе» за підтримки викладачів Одеського національного медичного університету анонсує відкриття першої в Україні «Школи муковісцидозу», яка діятиме на базі університетської клініки №1.

Переглядів: 617

Конкурс-відбір адвокатів

Міністерство юстиції України (наказ МЮУ від 19.08.2015 № 224/7) оголосило конкурс з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги в областях та місті Києві, який проходитиме у період із 6 по 20 жовтня.

Адвокати, які бажають взяти участь у роботі системи безоплатної вторинної правової допомоги, мають до 30 вересня подати документи (заява із доданням копій сторінок паспорта громадянина України; копії облікової картки платника податків; копії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю; копії заповнених сторінок трудової книжки (якщо претендент не має трудової книжки, він повинен зазначити про це у заяві); копії документів про освіту; біографічну довідку; анкету та мотиваційний лист) до головного територіального управління юстиції в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Богдана Хмельницького, 34.

Переглядів: 628

Рок-н-рол на «залізних конях»

У нашому місті відбувся уже десятий мото-рок-фестиваль «Одеський рок-н-рол».

Минулої суботи його учасники, а з’їхалися вони з багатьох міст України, Білорусі, Польщі та Болгарії, провели і традиційний парад. Більше сотні байкерів зі своїми дружинами, подругами, друзями і навіть собаками проїхалися Одесою у супроводі патрульних. Маршрут починався на стадіоні ВАТ «Одескабель» і проходив по всьому центру міста зі зупинками на Дерибасівській, Куликовому полі та морвокзалі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua