№ 75 (21647) субота 19 вересня 2015 року

Переглядів: 825

Ніхто не хотів перемагати

Під час війни вся увага прикута до районів воєнних дій. Але стріляти перестали, і з’ясувалося, що за межами зони АТО проблем у держави в багато разів більше. Й одна з проблем у тому, що крихке перемир’я на сході країни багатьох влаштовує, а за мир треба довго боротися. За допомогою зброї і без допомоги. На внутрішньому і на зовнішньому фронтах.

Чвари з минулого

Передвиборні чвари у Верховній Раді, бунт усередині парламентської коаліції і спроби глави держави вишикувати бунтарів за ранжиром — усе це показник того, що в головах українських політиків війна скінчилася, і нічого остерігатися маршу російських військ на Київ. Можна зайнятися звичною справою. Інтригами, шантажем і торгівлею голосами.

Переглядів: 800

Диверсія від «Укрпошти»?

Відкритий лист українських видавців та редакторів Прем’єр-міністрові України А.П. Яценюку

Шановний Арсенію Петровичу!

Галузь друкованих ЗМІ та вся журналістська спільнота вкрай занепокоєні тим, що виконавча влада (Міністерство інфраструктури України) штучно створила ризики для інформаційної безпеки України.

Йдеться про проект наказу Мінінфраструктури «Про затвердження Тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою», оприлюднений 8 липня 2015 р. Цей документ передбачає різке підвищення вартості доставки преси за передплатою національним оператором поштового зв’язку «Укрпошта» для практично всіх видань, які мають найбільшу аудиторію — практично вдвічі, а іно-ді — на понад 120%. При цьому чим видання має біль-ше сторінок (а отже, більше інформації для читачів) — тим більший відсоток подорожчання. Що є нонсенсом з усіх можливих точок зору (або дуже прикрою помилкою).

Переглядів: 1018

Кому подруга Катерина друга?

З’явилися нові обставини, які дають інформаційний привід повернутися до скандальної історії зі встановленням в Одесі пам’ятника російській імператриці Катерині ІІ. Як відомо, всупереч думці української громади міста, монумент таки був відновлений (27 жовтня 2007 року).

Та з цим не могли змиритися представники інтелігенції, низки політичних партій, громадських організацій, українського козацтва. Спілка громадських організацій «Асоціація козацьких товариств «Січ» та кілька фізичних осіб ініціювали розгляд справи в суді. Приморський районний суд м. Одеси (17 вересня 2012 року), а згодом й Одеський апеляційний адміністративний суд (12 березня 2015 року) не знайшли помилок у діях міської влади. Отож довелося шукати правди в Києві. Й ось 5 серпня 2015 року Вищий адміністративний суд України ухвалив: «...Постанову Приморського районного суду міста Одеси від 17 вересня 2012 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 12 березня 2015 року скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд до суду першої інстанції. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає».

Переглядів: 768

Перепродані медикаменти

Завдячуючи вольовому рішенню Одеської облдержадміністрації та активній роботі громадської організації «Пацієнти України», цими днями в обласній клінічній лікарні були оприлюднені списки ліків, які пацієнти можуть отримувати безкоштовно, адже придбані вони за гроші з державного й місцевого бюджетів. Цій події було присвячено брифінг голови ОДА Міхеіла Саакашвілі, його радника з питань соціального захисту та охорони здоров’я Марії Гайдар та голови правління ГО «Пацієнти України» Дмитра Шерембея.

— Всі пацієнти знають: у яку лікарню не зайди — ліків нема, але їх можна купити в аптеці при закладі, де вони ще дорожчі, ніж у місті. Є пряма залежність від лікарів, є фармацевтична мафія — це не секрет. Ці фармацевтичні групи контролює МОЗ. Більше 50 мільярдів гривень в Україні витрачається на охорону здоров’я. Всі ці гроші повинні трансформуватися в безкоштовні послуги і ліки для українців. Але пацієнт не отримує ні одного, ні другого, — підкреслив Міхеіл Саакашвілі. — Відсьогодні ви, ваші близькі, рідні, друзі будете знати, які ліки можете отримати від держави у вашій лікарні. Ми сподіваємося, що всі міста України повторять наш досвід. І всі пацієнти України будуть у таких же чесних відносинах з державою, як в Одеській області.

Переглядів: 6901

По сусідству з військовою частиною

Кожна одеська вулиця має свою історію, планування, привабливість. Багато з них названі іменами вчених, письменників, художників, героїв війни, видатних людей, що своєю діяльністю прославили наше місто.

Мені часто доводиться бувати на вулиці, яка носить ім’я почесного громадянина Одеси Михайла Боровського (донедавна – Промислова). Це окраїна міста, на Першій заставі. Тут – добре відомі заводи «Мікрон», «Нептун», що в минулі десятиліття давали роботу тисячам ро-бітників, а зараз ледве дихають. Тут і склади будматеріалів, металевих конструкцій, працює хлібозавод, продукцію якого із задоволенням купують споживачі. Тут же у великому розкішному будинку — «Одесобленерго», що дає світло і тепло.

Переглядів: 774

З чим у парі має йти децентралізація?

Децентралізація владних повноважень — це захід під сучасну пору потрібний демократичній Україні. Він потрібен і для центральної влади, і для влади на місцях.

Питання лише в тому, як цей крок утілювати в життя.

Затим, що Україна й після децентралізації лишатиметься єдиною державою, то впровадження децентралізації має йти в парі з цілим рядом заходів.

Переглядів: 737

Прощавай, Росіє, – торгуємо з Китаєм

Найбільшим покупцем українського продовольства став Китай, Росія — в аутсайдерах

РФ не тільки недавно влаштувала в себе розваги з масовим знищенням імпортного (переважно європейського) продовольства, вона готова в будь-який момент ще й запровадити ембарго на імпорт українських харчів. І цей момент Х визначається набранням чинності п. 1 постанови уряду РФ від 19.09.2014 №959 «Про введення ввізних мит на товари, країною походження яких є Україна», настане ж він не пізніше 1 січня 2016-го, коли почне діяти економічна частина Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

До переліку товарів, що підпадатимуть під дію заборони на ввезення до РФ, потрапили: м’ясомолочна продукція, овочі, фрукти і горіхи, готові продукти, включно з сирами на основі рослинних жирів, а також інші харчові продукти з вмістом молока на основі рослинних жирів.

Переглядів: 789

«З родинного гнізда, немов пташа...»

Уже традиційно у вересні — у день народження Романа Даниловича Чайчука, чудового педагога та громадського діяча — оголошують підсумки та нагороджують переможців Конкурсу педагогів-україністів середніх загальноосвітніх навчальних закладів нашого краю, який проводить Український клуб Одеси та Фонд Романа Чайчука.

Нагадаємо, це шляхетне змагання навчителів, пасіонаріїв-україністів було зініційоване родиною Чайчуків у 2012 році на честь 100-ліття від дня народження батька, ім’ям якого і названо фонд. Фінальна частина нинішнього конкурсу — урочисте пошанування переможців — відбулася в Болгарському культурному центрі.

Переглядів: 735

«Гірчицею шпарує, не єлеєм...»

Знаний в Україні сатирик та гуморист Сергій Коваль видав уже шосту збірку епіграм і пародій («Нові Епіграми Пародії — К.: Світ успіху, 2014) на «тих, хто творить/витворя письменство красне». Серед героїв цих «уїдливих», «кусючих» і навіть «кинджальних» мініатюр є й одеські поети.

Переглядів: 648

«На крилах надії»

Під такою назвою в Одеському обласному центрі української культури (вул. Польська, 20) відкрилася виставка творів декоративно-прикладного мистецтва викладачів та учнів Одеської дитячої художньої школи ім. К.К. Костанді.

Тут представлені м’які (як у кольорі, так і на дотик) валяні вовняні панно, килимки, художній розпис, графіка, роботи в стилі Марії Приймаченко...

Переглядів: 666

Школа-студія молодого автора

23 вересня о 14.30 в аудиторії №91 гуманітарного корпусу Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (Французький бульвар, 24/26, третій поверх) відбудеться урочисте відкриття «Школи-студії молодого автора».

Ця студія — спільний проект Одеської обласної організації Національної спілки письменників Українита філологічного факультету ОНУ ім. І.І.Мечникова.

Переглядів: 724

Початок усіх християнських свят

У Святому Письмі про народження матері Спасителя і про життя її батьків, на жаль, нічого не сказано. Про це можна прочитати лише в апокрифічному Протоєвангелії II століття — «Євангелії від Якова». У розділах 1—5 розповідається про те, що Пресвята Діва Марія (ім’я означає «піднесена») народилася в Назареті, що в Галілеї. Її батьками були праведні Іоаким та Анна.

Батько Марії Іоаким походив із коліна Іуди, з роду Давида. Як оповідає текст, п’ятдесят років він прожив у шлюбі з дружиною Анною, але дітей вони не мали. Зневірене подружжя гаряче молилося Всевиш-ньому, щоб Він послав їм дитину, й обіцяли присвятити її Богові. Якось, коли Іоаким прийшов до храму, один із книжників дорікнув йому: «Не годиться тобі приносити дар твій, бо немає в тебе нащадків в Ізраїлі...». Безпліддя в давньоєврейській традиції вважалося знаком гніву Божого і покаранням Господнім. Іоаким, глибоко переживаючи, пішов у гори і там ревно молився. Анна, почувши, що сталося з її чоловіком у храмі, також молилася і безутішно плакала.

Переглядів: 773

Не згасне свіча пам’яті

/_f/2015/075.jpg Напередодні в редакції зупинилися два годинники. В одного, вочевидь, відміряв визначені йому секунди акумулятор, до іншого, електричного, з якоїсь причини перестала надходити енергія. Погана, кажуть, прикмета, коли зупиняється годинник...

Зранку щось також пішло «якось не так»: то те, то се... Не так... Ближче до полудня ще й хмари небо взялися заступати. Наче дощові, але без дощу... А потім був грім. Ні, не той, що з грозою. І небо, і серце розкраяв телефонний дзвінок: «Віри більше нема».

У четвер, 17 вересня, перестало битися серце

Віри Сергіївни
СЕМЕНЧЕНКО.

Важка, виснажлива хвороба таки згасила вогник її життя. Та який вогник! Віра Сергіївна була яскравим багаттям, що зігріває всіх довкруж, сповнює енергією і радістю, справжнім вулканом добрих емоцій. Але хвороба...

Втрата. Як замало містке це слово, щоб передати те, що відчуваємо ми, «чорноморці», втративши прекрасного друга і високопрофесійного колегу Віру Семенченко. Горе рідних незміряно ще більше. Розділяємо ваш біль і сумуємо разом з вами.

Переглядів: 712

Застуда від... недосипання

Група американських дослідників, очолювана фахівцем зі сну, з’ясувала, що в людей, які сплять 6 і менше годин на добу, в 4 рази вищий ризик захворіти при контакті з вірусом, ніж у тих, хто проводить уві сні 7 і більше годин.

За словами Аріка Пратера, пси-хіатра із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, це перше дослідження, в якому об’єктивні виміри сну використовувалися для перевірки зв’язку природного режиму зі схильністю до захворювань. Результати слугують ще одним підтвердженням ролі сну для стану здоров’я. «Неважливо, який вік, рівень стресу, раса, освіта або дохід. Не відіграє ролі й куріння», — стверджує Арік Пратер. Статистичний зв’язок із ймовірністю застуди виявлений тільки для тривалості сну.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net