№ 64 (21636) субота 15 серпня 2015 рокуv

Переглядів: 854

Інформаційний фронт і культурна революція

Давайте визначимося, любив говорити Михайло Сергійович, але сам визначатися не поспішав. Невизначеність ставлення Горбачова до «перебудови» і привела його в Форос, а радянську імперію — до розвалу. Невизначеність ставлення українського керівництва до революції і небажання визначитися з війною теж породжують проблеми. Ці проблеми загострюються з кожним днем, але іноді виникають на рівному місці.

Невизначеність
і плутанина

Після обрання Порошенка на пост президента невідомо в кого, але, скоріше за все, у самого Петра Олексійовича, виникла ідея створити міністерство інформації. Більше двадцяти років Україна жила без цього міністерства і вижила. Обходилася Державним комітетом з питань радіо і телебачення та подібними організаціями. Традицію «тримать і не пущать» підтримували, щоправда, всі, кому належала реальна влада. Але це була не системна цензура, а так... забава.

Переглядів: 892

Те, що не має ціни

У колекції редакційних дарунків, які через їхню унікальність є не те що найдорожчими, а безцінними, віднедавна з’явилася скульптурна композиція під назвою «Перша читачка «Чорноморки». Цю назву дали їй самі творці-дарувальники — велика і дружна сім’я Наталі Францівни Вітвицької з Усатового.

А приурочили дарунок хоч і не до ювілейної, але поважної дати — 98-річчя виходу першого номера нашої газети.

Дочки Наталі Францівни — Ольга Вітвицька і Галина Гульвас (на знімку з редактором Іваном Мельником), які привезли в редакцію цей сувенір, розповіли, що то постаралася їхня сестра — Олена Завірюха, бо має до того неабиякий хист, а презент цей від усієї родини, в якій, скільки пам’ятають, передплачують і читають «Чорноморку».

Дякуємо вам, наші щирі і віддані друзі!

Дякуємо всім, хто привітав нас з  днем  народження  газети.

Дякуємо всім читачам та авторам. І, звісно ж, окрема дяка тим, хто своїми пожертвами долучився до випуску «Чорноморських новин». А це: В.М. Відрук, Н.Ф. Вітвицька, З.І. Волосевич, Є.М. Волошина, Г.І. Головата, Г.І. Гончарук, С.В. Грива, В.І. Гриценко, В.В. Громлюк, В.І. Дяченко, Л.Ф. Жигайло-Кульчицька, Ж.І. Зінченко, М.Г. Коваль, Н.Г. Лозовська, О.М. Макарова, В.З. Мастеренко, В.Х. Медведєв, А.Г. Пляченко, О.О. Птащенко, Г.А. Рудик, О.Й. Федяк-Невмержицька, Є.А. Хамаза, О.Я. Циркун та інші.

Переглядів: 865

Вишиванкове море

До Дня Незалежності України

День Незалежності України Одеса відзначить уже традиційним для нашого міста Вишиванковим фестивалем. Але цього року запланована купа нових цікавих заходів: парад та конкурс патріотичних авто, благодійний фортепіанний концерт, виступи «крутих» гуртів, приємні сюрпризи і навіть справжнє українське весілля!

Звісно, програма ще доопрацьовується, тож можливі якісь зміни (про них «ЧН» ще повідомить у наступних випусках), а сьогодні — про головні події, заплановані на 21—24 серпня. Серце фестивалю — Приморський бульвар.

Переглядів: 6641

До фондів ще б і гроші

У середу відбулася чергова сесія обласної ради. Вів засідання голова облради Михайло Шмушкович, активну участь у ньому взяв голова облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі, якому довелося коментувати деякі пункти порядку денного, агітувати депутатів за прийняття того чи іншого рішення, а також вислухати кілька зауважень, зокрема про те, чому ніхто не знає, що то прибудовується біля одного із бокових входів до будівлі обласної ради. Складені будівельні матеріали перекрили під’їзні пандуси, тож люди на візках не можуть дістатися, куди їм треба. Міхеіл Саакашвілі пояснив, що то розширюється територія громадської приймальні, що все робиться, мовляв, для зручності людей, які приїздять до нього на прийом і сьогодні вимушені тулитися в коридорах. Будівельні роботи, уточнив, ведуться за позабюджетні гроші. А тимчасові незручності дуже скоро закінчаться.

На розгляд депутатів було винесено кілька питань так званого культурологічного плану. Йдеться про ідею створення обласного цільового фонду імені Ісака Бабеля та Музею єврейської культури.

Переглядів: 858

Ще сім об’єднаних громад

На сесії Одеської обласної ради ухвалили рішення про утворення ще семи об’єднаних територіальних громад та призначення у них перших місцевих виборів на 25 жовтня.

Як повідомили в офісі реформ Одеської області, йдеться про утворення двох міських, однієї селищної та чотирьох сільських об’єднаних громад, які на при-йдешніх місцевих виборах обиратимуть єдиний орган влади. Чинне законодавство дає можливість об’єднаним громадам переходити на прямі відносини з державою у фінансових питаннях.

Переглядів: 805

Кандидати на виліт

Громадський рух «Чесно» виявив 35 кандидатів на відкликання в Одеській міській та 53 — в обласній радах.

За результатами моніторингу роботи Одеської міської ради VI скликання 35 депутатів, з яких 32 є чинними, стали кандидатами на відкликання через прогули сесійних засідань за один або кілька років своєї каденції. В обласній раді 36 депутатів пропустили понад 50% сесійних засідань бодай в один з років, а 38 стали кандидатами на виліт через пропуски засідань комісій. Про це на прес-конференції повідомили активісти руху «Чесно».

Переглядів: 6921

Русифікація традицій спасівських свят

Народні назви й традиції трьох серпневих свят — Спасів — дуже відрізнялися в українців і росіян у ХІХ столітті. Щоб у цьому пересвідчитися, досить зазирнути до поважних етногра-фічних праць.

Однак останніми роками через ЗМІ поширюється інформація про звичаї, які притаманні російській, а не українській народній традиції. Хотілося б думати, що це просто неуважність журналістів, а не свідома політика русифікації через культуру.

Переглядів: 812

Айварас АБРОМАВІЧУС: Чиновники повинні бути радниками бізнесу, а не збирати побори

Міністр економрозвитку і торгівлі Айварас Абромавічус розповів «Фокусу» (www.focus.ua) про нову економічну доктриниу держави, допомогу малому і середньому бізнесу та стосунки з Ігорем Коломойським

Бізнесмени, опитані Європейською бізнес-асоціацією у другому кварталі нинішнього року, назвали Міністерство економічного розвитку і торгівлі найефективнішим відомством. На тлі більшості упо-вільнених змін в інших міністерствах діяльність команди Айвараса Абромавичуса і справді виглядає бурхливою. Принаймні, у його відомства вже є не тільки заявлені, але й виконані завдання. Це і продовження мораторію на нефіскальні перевірки малого та середнього бізнесу до кінця 2016 року, і скасування обов’язкових карантинних сертифікатів, і запуск пілотного проекту з електронних держзакупівель. На посаді голови аукціонного комітету з продажу нафти «Укрнафти» Абромавічус скасував 15-відсотковий дисконт, чим дуже обурив співвласника групи «Приват» Ігоря Коломойського. А в липні Мінекономрозвитку завершив роботу над новою економічною доктриною держави. З неї ми і почали розмову.

Переглядів: 766

Катерина ЛЕВЧЕНКО: «Помилування осіб – це велика відповідальність»

Нещодавно відновила роботу Комісія при Президентові України у питаннях помилування. Було затверджено її новий склад, до якого увійшла й відома громадська діячка, президент міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда — Україна», доктор юридичних наук, професор Катерина ЛЕВЧЕНКО (на знімку).

Нам неодноразово випадало спілкуватися з нею, коли йшлося про забезпечення рівних прав жінок та чоловіків в Україні, про боротьбу з домашнім насильством та насильством щодо жінок — у цій царині вона працює вже понад двадцять років. Наскільки дотичне до цих проблем її нове призначення? Та й взагалі, як працює та які питання розглядає Комісія у питаннях помилування? Чи актуальна її робота в країні, де тривають воєнні дії, загострюється боротьба з корупцією і суспільна свідомість більше концентрується на покаранні винних, аніж на милосерді?

Переглядів: 2308

Пастухи

Багато різних людей у нашому краї носять прізвища, утворення яких пов’язане зі скотарством. Такі прізвища мовознавці називають фахонімами, тобто утвореними від фаху того, хто одержав його першим у цьому роду. І якщо вже мова у нас про степ, то не було у ньому професії давнішої за професію пастуха.

Пастухи згадуються десятки разів у Біблії — від першої книги, Буття, до останньої, Об’явлення. Авраам, Мойсей і цар Давид були пастухами. Давид у своїх псалмах прекрасно описав обов’язки і клопоти доброго пастуха. В одному із псалмів Давида названо пастухом стародавнього Божого народу. Саме пастухам сповістили ангели про народження Ісуса Христа. У дні Ісуса випасання отар також було дуже важливим заняттям. Ісус назвав себе «добрим пастирем» і часто вчив людей глибоких істин на прикладі хорошого пастуха.

Переглядів: 823

Марґінес, що змушує мислити

22—23 серпня в Одесі, на причалі яхт-клубу морвокзалу, відбудеться VI міжнародний фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі».

Фестиваль, заснований 2010 року Благодійним фондом ім. Івана та Юрія Лип, залишається єдиним в Україні заходом з популяризації архівного німого кіно. Найбільший у Східній Європі в своїй категорії, «Німі ночі» реалізують концепцію сучасного музичного трактування класичних німих фільмів.

Переглядів: 718

Тим, хто втомився від канікул...

Для школярів, які втомилися від канікул, у відновленому Зеленому театрі відкрилася «Вільна школа».

Хімічні досліди та експерименти з фізики, еколекції та літературні читання — тільки цікаві, активні уроки з веселими викладачами безкоштовні для всіх дітей!

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net