№ 63 (21635) четвер 13 серпня 2015 року

Переглядів: 726

Погана ознака

У Донецьку в ніч на 9 серпня було підпалено кілька автомобілів місії спостерігачів ОБСЄ. За різними даними, знищено від чотирьох до шести машин. Як і буває, зазвичай, протиборчі сторони поспішили обмінятися звинуваченнями.

«Ми знаємо, що представники ОБСЄ останнім часом дають багато інформації, яка невигідна незаконним збройним формуванням... Очевидно, що це справа їх поплічників, які не зацікавлені в тому, щоб Україна і світова громадськість дізналися про всі незаконні дії бо-йовиків на окупованих територіях», — заявив спікер адміністрації президента України з питань АТО Олександр Мотузяник. Він нагадав, що місія ОБСЄ вперше офіційно підтвердила факти ведення терористами вогню з житлових масивів. Доречно згадати, що на початку серпня ОБСЄ виступила з низкою заяв про залучення російських військових у конфлікт на Донбасі. Спостерігачі розповіли про випадки, коли кордон з Росією перетнули два десятки автомобілів, які, ймовірно, везли тіла загиблих. Представники спеціальної моніторингової місії повідомили про контакти з озброєними людьми, що представлялися російськими військовослужбовцями. Влада самопроголошених республік, яка явно незадоволена роботою спо-стерігачів, кілька разів збирала жителів на мітинги проти діяльності ОБСЄ.

Переглядів: 1530

Питання, що об’єднує церкви

Учора, 12 серпня, у прес-центрі «Одеса-медіа» відбулася прес-конференція представників різних релігійних конфесій щодо проведення гей-параду, запланованого в рамках фестивалю «Одеса Прайд-2015».

Усі учасники прес-конференції, до яких приєдналися також народний депутат Павло Унгурян та народний артист України, головний режисер театру «Маски» Георгій Делієв, однозначно засудили проведення по-дібних заходів та ознайомили представників ЗМІ зі зверненням, підписаним главами більшості релігійних конфесій Одеси, до Одеського міського голови Г. Труханова, голів облержадміністрації М. Саакашвілі, Служби безпеки України В. Грицака та начальника обласного управління міліції Г. Лордкіпанідзе.

/_f/2015/063.jpg
Переглядів: 745

Коли в твою країну приходить війна...

У 1996 році я працювала в одеській міській газеті. І знала про першу чеченську війну винятково з публікацій «Комсомольской правды».

Потім я познайомилася з чеченцями. З тими, хто приїхав зі своїх попелищ в Одесу. І майже відразу отримав клеймо — «бандити», «терористи», «смертники», «шахіди», «бойовики»...

Переглядів: 742

Шкільний портфелик для дітей-переселенців

8—9 серпня благодійний фонд «Карітас Одеса УГКЦ» спільно з гіпермаркетом «Метро кеш енд керрі» провів благодійну акцію зі збору шкільного приладдя для дітей-переселенців. Аналогічні акції пройдуть і в наступні вихідні: 15—16 та 22—23 серпня.

За даними департаменту со-ціального захисту населення ОДА, в Одеської області зареєстровано більше п’яти тисяч дітей-переселенців, з яких понад 500 беруть участь у проектах фонду. Кожній дитині потрібно підготуватися до нової школи, що вимагає дуже великих витрат. Акція зі збору шкільного приладдя вже проводилася в минулому році, і тоді 23 дитини отримали повністю укомплектовані портфелі, а багатьом були надані неповні набори канцтоварів.

Переглядів: 4837

Перший Спас, Маковія

14 серпня — Перший Спас, або, як його ще називають у народі, Маковія, Спас на воді. Кілька назв у нього невипадково — на 14 серпня припадає кілька свят.

Саме цього дня православні відзначають свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. Воно прийшло до нас із Візантії, де було встановлене не пізніше ІХ ст. А суть його полягала в перенесенні з імператорського палацу до храму Софії частини хреста Господнього, що збереглася. Впродовж двох тижнів цю святиню носили по Константинополю для «відвернення хвороб», очищення міста від злих духів, які, за давніми віруваннями, приносили страшні епідемії. За допомогою хреста освячували воду, щоб вона стала чистішою та щоб йшли дощі в спеку.

Переглядів: 641

Протестні настрої і виборчі перспективи

Із 22 по 27 липня фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова провели дослідження щодо поширення в українському суспільстві, охопленому кризою, протестних настроїв та політичних симпатій.

Тяжкі наслідки фінансово-економічної кризи відчуло на собі фактично усе населення України: 59% — дуже серйозно і ще 37% — «певною мірою». Ці наслідки ще гірші, ніж були під час фінансово-економічної кризи кінця 2008 року, бо тоді дуже серйозні для себе наслідки зазначили в опитуванні 33% населення, деякі — 46%, а 16,5% жодних наслідків не відчули.

Переглядів: 670

СКУМО: до зустрічі в Одесі!

19—29 серпня наше місто прийматиме гостей та учасників форуму української молоді діаспори «Одеса-2015».

Організатором форуму виступає Світовий конгрес українських молодіжних організацій (СКУМО). Офіційне відкриття заплановане на 26 серпня в Одеському національному театрі опери та балету. Учасниками форуму стануть молоді громадські діячі діаспори з понад 30 країн світу та України.

Переглядів: 710

Роздуми небайдужого виборця

Рівень розвитку демократії у державі найсуттєвіше визначається рівнем підготовки і проведення виборчої кампанії. Верховна Рада України схвалила постанову про проведення виборів до місцевих рад 25 жовтня 2015 року. В Южному обиратимуть депутатів до міської та обласної рад. Згідно із законом, вибори проходитимуть на пропорційній основі за відкритими партійними списками з урахуванням гендерної політики (не менше 30% жінок у списках). Партійні блоки участі в виборах не братимуть. У цьому місті я вперше робитиму свій вибір. За яку політичну партію віддати свій голос?

Я горджуся своїм новим містом, у якому почуваюся комфортно. Місто трударів — хіміків і портовиків, місто-сад, місто квітів. Це справді Трояндоград. Привітні жителі зі співучою українською мовою. Ідемо Григорівським проспектом до моря — як у раю… Прекрасний палац культури «Дружба», де часто виступають місцеві колоритні ансамблі та хори. А поруч — один із кращих спортивних комплексів країни — «Олімп». Як колишній викладач і науковець маю можливість публікувати свої статті в міській газеті «Новини Южного», пропагуючи українську культуру, мову, традиції. Відчувається, що міська рада і її виконавчий комітет проводять значну роботу з покращення життя южненської громади.

Переглядів: 646

Повернути Сасик морю

Рукотворне озеро Сасик — відсічений дамбою від моря лиман — амбіційний радянський проект, втілений у життя в кінці 70-х років минулого століття, не виправдав себе. Навпаки — приніс чимало проблем місцевому населенню (численні захворювання, життєві незручності, викликані забрудненням підземних вод, що стають непридатними для вживання), шалені збитки екології краю (тисячі гектарів засолонцьованих, виведених з обробітку земель), порушення гідрообміну (а це — і цвітіння водоростей, і риба, яка хворіє та самозаражається паразитами) і неабиякий клопіт на голову виконавчій владі, яка час від часу заповзято береться за виправлення ситуації, але добрими намірами, самі знаєте, що і куди вимощено.

Повернути горе-озеро Сасик морю давно вимагають екологи і місцеві жителі, знесилені боротьбою з бюрократами і політичними галасунами, які піднімають громаду відстоювати свою правду й обнадіюють її своєю підтримкою винятково перед виборами.

Переглядів: 670

Дороги ганьби

Саме так назвало свій антирейтинг агентство «ЛігаБізнесІнформ», визначаючи десятку найгірших доріг України. Прикметно, що із десяти найганебніших шляхів аж чотири проходять Одещиною. Більше того, два перші місця антирейтингу — за нашими «дорогами».

На чолі списку — Тимкове — Балта — Первомайськ — Доманівка — Олександрівка (Одеська та Миколаївська області). Як зауважують упорядники антирейтингу, із загальної довжини маршруту 202 км аж 64 км пошкоджено ямами. З початку року «Укравтодор» тут «залатав» лише 16% полотна від потреби.

Переглядів: 637

Біопаливо із заводських газів

Три компанії оголосили про намір створити в Європі перші дослідні виробництва біоетанолу з газів, що утворюються в процесі виробництва сталі. Пілотний проект забезпечить півмільйона машин екологічним і безкоштовним паливом.

Металургійна компанія ArcelorMittal об’єдналася з компанією LanzaTech, яка розробляє технології утилізації вуглекислого газу, і постачальником послуг для металургії Primetals Technologies з метою створення першої в Європі промислової установки, що вироблятиме біоетанол з газових відходів металургії. Вона зможе щорічно виробляти 47 тис. т біоетанолу, скорочуючи викиди парникових газів. У суміші з бензином безкоштовний біоетанол забезпечить паливом 500 тис. автомобілів.

Переглядів: 665

Пенсійні пріоритети

Пенсійна система України — важлива складова національної безпеки держави та важливий чинник стабільності у суспільстві. Про виклики та перспективи реформування системи пенсійного забезпечення — ця коротка розмова з начальником головного управління ПФУ в Одеській області Олександром БУРЯЧЕНКОМ.

— Олександре Євгеновичу, зміни в пенсійній системі торкаються тисяч людей. Розкажіть, будь ласка, над вирішенням яких проблем працювало управління у першому півріччі.

Переглядів: 6392

Чи оживе відумерла спадщина?

До реєстрації у Верховній Раді готується законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли». Його підготували фахівці асоціації «Земельна спілка України» та група народних депутатів.

Про новації законопроекту і про причини, які зумовили його розробку, говоримо з членом ради «Земельної спілки України», експертом ресурсного центру з прав на землю проекту USAID «АгроІнвест» Сергієм БІЛЕНКОМ.

Переглядів: 779

Романтика, прагматизм та українські гени Одеси

У ХІХ міжнародній книжковій виставці-ярмарку «Зелена хвиля», яка 6—9 серпня пройшла в Одесі, взяли участь більше ста видавництв, фондів, національно-культурних товариств та культурних центрів. Тож у ці спекотні літні дні вулиця Дерибасівська перетворилася на своєрідне книжкове міні-містечко.

Про особливості нинішньої «Зеленої хвилі» розповіла Наталя Пронькіна, PR-менеджер компанії «Экспо-Юг-Сервис» — організатора форуму: «Цьогоріч ми підготували насичену програму заходів: це близько тридцяти презентацій і зустрічей з авторами, десять з яких — одеські. Адже «Зелена хвиля» — це своєрідний майданчик для налагодження містків між автором і читачем, унікальна можливість двом сторонам познайомитися і поспілкуватися. Серед новинок — «Книжкова ніч». Вона відбулася у п’ятницю і тривала до півночі. Одесити і гості міста відвідали книжковий маркет, по-своєму романтичний у світлі нічних вуличних вогнів. Тут проходили книжкові перформанси, виступи музикантів. Фестиваль театрів «Молоко» зі Львова представив уривок із рок-опери «Divka» (своєрідна інтерпретація «Наталки Полтавки» Котляревського. — В.К.). Відбувся також поетичний марафон студії «Зелена лампа».

Переглядів: 635

Закнижнена

В Одесі відбулася ХІХ міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зелена хвиля» та ІІІ Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури. Отож у день відкриття, 6 серпня, вирушаю на Дерибасівську, аби, скориставшись нагодою, оновити свою книжкову полицю та скласти власне враження про цей захід.

Назвати міжнародну книжкову ви-ставку-ярмарок «Зелена хвиля» подією для літературного життя України справді знаковою, на мою думку, — важко, а от назву фестивалю дитячої літератури цей захід справді виправдовує, хоча б тому, що десь 80% усієї представленої на Дерибасівській книжкової продукції орієнтовано на дітей.

Переглядів: 711

Джерельна вода з присмаком полину

Нотатки до нового роману Геннадія Щипківського «Утекти від себе» (Одеса, «Астропринт», 2015)

Художнє письмо Геннадія Щипківського густе, як український борщ, устромиш ложку і стоятиме. Починається роман «Утекти від себе» розлогим пасажем стосовно хмари — це речення-абзац займає дві третини сторінки. А коли ви дочитали перший, починається другий абзац-речення — вже про молоду веселку. І триває він, переходячи в наступну сторінку. Цікаво, автор не хоче, чи не може зупинитися? Скорше всього, не хоче, а навмисне розкошує словом, щоб отак, натішившись природою, показавши нам «красу України — Подолля», зобразити тло, на якому от-от з’являться головні герої і завирують події. Письмо Щипківського добротно-старомодне, так зараз уже майже не пишуть.

Цей роман — оповідь про останній рік НЕПу в подільському селі, про долю Івана Гори, який повірив владі, що «нова економічна політика» — це назавжди, що держава спиратиметься на заможних, які будуть кріпити її міць. Та не так воно вийшло. Обдурили довірливих і працьовитих. Автор показує ізсередини механізм цього процесу.

Переглядів: 1165

Хвороба мандрівників і не тільки

Усі, мабуть, знають, що таке діарея. Але про те, що це неприємне явище — одна з провідних глобальних медичних проблем, більшість і не здогадується. Незважаючи на те, що чи не кожен з нас стикався з діареєю, нам складно уявити її загальний масштаб: тільки офіційна статистика реєструє 1,7 мільярда випадків на рік, а смертність від неї і сьогодні залишається високою.

Одне слово, з цією болячкою варто розібратися доклад-ніше, про всяк випадок. Для цього ми звернулися за до-помогою до фахівця — кандидата медичних наук, доцента Людмили КОЗАК.

Переглядів: 1156

Дослухайтеся до біоритмів

Напевне, багато хто знає, що наш організм працює згідно з добовими біоритмами — циклічно і в коливальному режимі. Спади змінюються підйомами і навпаки.

Організм людини має певний біологічний розклад. Тому, коли ритм нашого життя не збігається з біоритмом нашого організму, зазвичай виникають труднощі, які нам інколи складно зрозуміти. Чому так відбувається, пояснили спеціалісти. Вони дослідили розпорядок дня нашого організму, з’ясували, коли, чим і в який час краще займатися. Якщо орієнтуватися на цей роз-клад, можна значно поліпшити своє самопочуття і досягти кращих результатів.

Переглядів: 681

Перцево-баклажанна пора

Перець у томатному соку, фарширований овочами. Для приготування фаршу взяти 2 кг моркви, 1 кг цибулі та 0,5 кг свіжої капусти. Все це дрібно нарізати, окремо підсмажити в олії, змішати, посолити, поперчити за смаком і залишити в емальованому посуді для того, щоб стекла олія, яку потім зливають.

У плодів перцю видаляють плодоніжки і насіння, занурюють на 1 хвилину в круто посолений окріп, потім виймають їх, дають охолонути і заповнюють підготовленим фаршем. У банку кладуть кілька горошин чорного перцю, укладають у неї фарширований перець і заливають прокип’яченим, підсоленим за смаком томатним соком. Банки стерилізують і закривають кришками.

Переглядів: 609

Три вісімки «Бринзафесту»

Випадково чи навмисне, того достеменно не знаємо, але саме восьмого числа у восьмий місяць року, серпень, у селі Маринівка Біляївського району пройшов восьмий фестиваль «Бринзафест».

Головним завданням цього «смачного» свята вже вісім років поспіль є відновлення та розвиток традицій місцевого виробництва дуже смачної і корисної страви, яку споконвіку готується у цьому регіоні, — бринзи.

Переглядів: 586

Любити можна й помідори!

І свою любов до цього одного з головних овочів одеського меню городяни засвідчили дружною участю в «Дні помідора», який відбувся 8 серпня на Дерибасівській.

У програмі свята — і парад червоних автомобілів, і гігантські торти у вигляді томатів, і майстер-класи кухарів, і виступ музикантів, і, звісно ж, продаж самих помідорів.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua