Переглядів: 1534

Інвестиції люблять прозорість

Як бізнес Одещини може залучити іноземні інвестиції? — міркуваннями про це ділилися голова представництва АССА в Україні, державах Прибалтики та Кавказу Наталія Вовчук і виконавчий директор у сфері глобальної бізнес-мережі Міжнародної ради з інтегрованої звітності (IIRC) в Україні, Туреччині, Росії, державах Прибалтики, Кавказу та Скандинавії Хеннінг Драгер.

АССА — асоціація присяжних серти-фікованих бухгалтерів, всесвітня організація професійних бухгалтерів, фінансистів та аудиторів. IIRC — це глобальна коаліція регуляторів, інвесторів, компаній, представників бухгалтерської професії та тих, хто встановлює стандарти.

Інвестиції в Україну сьогодні — справа ризикована. Війна, корупція, бюрократія — все це не додає привабливості українському бізнесу.

— Корупція існує у всіх країнах, у тому числі в європейських, — зазначила Наталія Вовчук. — Утім, кожна компанія, яка хоче отримати іноземні інвестиції, має можливість показати власні привабливі риси та прогресивні елементи управління.

— Таким елементом управління може стати інтегрована звітність, — вважає Хеннінг Драгер, — яку можна запропонувати не лише великим бізнес-гравцям, але й малому та середньому бізнесу, неурядовим громадським організаціям. Валовий продукт Одеської області — 5% від загальноукраїнського. Тут існують великі можливості для інвестування, перш за все, це порти, сільське господарство, виноробство, енергетика, круїзний бізнес, показники якого впали за останні півроку на 80%. Усі ці напрямки затребувані для інвесторів. Для того, щоб залучити прямі іноземні інвестиції, одеський бізнес повинен навчитися використовувати інтегровану звітність, яка дасть можливість привернути увагу інвесторів до місцевих проектів.

Інтегрована звітність поєднує фінансову та нефінансову інформацію і відображає здатність організації створювати та підтримувати свою вартість у най-ближчому майбутньому та у віддаленій перспективі.

Сьогодні концепцію інтегрованої звітності підтримують понад 90 глобальних компаній та 50 інституційних інвесторів. Серед учасників — такі великі гравці, як Danone, Deloitte, HSBC, KPMG, Microsoft, Coca-Cola, Unilever, Volvo та інші. Інтегровану звітність надають навіть деякі російські компанії, як-от державна «Росатом», ВАТ «НК Роснафта», ФК «УралСиб».

Експерти вважають, що наявність інте-грованої звітності — основа для переходу до більш стійкої фінансово-економічної системи, і якщо говорити про одеський регіон, то така звітність може допомогти підвищити довіру до нашої бізнес-спільноти.

Прийняття інвестиційних рішень з боку солідних інвесторів стане можливим лише тоді, коли інформація про компанію подаватиметься разом з інформацією про її управління, стратегію, операційні та фінансові показники.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net