Переглядів: 1142

На черзі – «масонський будинок»

Одеська обласна рада провела аукціон з продажу комунального майна. Подія знакова тим, що вперше майно громади йшло з молотка у відкритий спосіб. Причому за ходом торгів стежили не лише їх безпосередні учасники, а й представники засобів масової інформації.

За 523 тисячі гривень були продані приміщення бази відпочинку на дунайському острові Лімба, що у Кілійському районі, загальною площею 268 кв. м. Стартова вартість становила 430 тисяч гривень.

Площі колишньої бази відпочинку давно пустували, поступово руйнуючись, але щороку, оскільки залишалися на балансі громади, на їх утримання скеровувалося майже чверть мільйона гривень.

Другим лотом продали недобудоване «пальове поле» нової арени, яке бовваніє бетонними штирями за Палацом спорту в Одесі. Його придбали за 1 мільйон 160 тисяч гривень «під розбирання», адже саме так згідно із законом варто продавати об’єкти незавершеного будівництва.

Найбільш цікавим і затребуваним виявився третій лот. Йдеться про приміщення дачі Маразлі на Французькому бульварі, 85, площею 1283 кв. м. За нього торгувалися чотири учасники. При стартовій ціні 14 мільйонів гривень об’єкт був придбаний за 22,5 мільйона.

Останнім часом облаштовані території пустували. Це відколи з них виїхав один з колишніх голів облдержадміністрації, котрий при такій тяжкій ситуації в країні не гребував бодай навіть тимчасово мешкати в історичній па-м’ятці Одеси, утримання якої щороку обходилося платникам податків у півтора мільйони гривень.

Аналізуючи результати проведених торгів, голова обласної ради Михайло Шмушкович сказав, що облрада має намір і надалі реалізовувати своє майно у відкритий спосіб:

«Об’єкти повинні продаватися лише з аукціонів, адже в наш час дуже складно отримати їх реальну ринкову вартість. А оціночна, як правило, нікого не влаштовує».

Наступний майновий аукціон відбудеться 14 серпня, про що вже поінформовані найбільші агенції нерухомості Одещини. До участі в торгах планується залучити потенційних інвесторів з інших областей, а також іноземців, щоб суттєво розширити коло учасників аукціону і збільшити надходження до бю-джету.

Серед найцікавіших пропозицій очікуваних майнових торгів буде знаменитий «масонський будинок» (споруда колишнього Російського технічного товариства), що по вулиці Княжій, 1. Він сьогодні швидко руйнується. І хоча обласна рада вже робила спроби віддати його у хазяйські руки, заправивши ціну в 1,6 мільйона гривень, — відповідального покупця допоки не знайшлося.

З-поміж інших лотів будуть і ангари у селі Олександрівка Комінтернівського району.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net