Переглядів: 1177

Ідеальне рішення щодо ідеальної їжі

Цими днями у центрі Одеси пройшов незвичайний флешмоб. У Міському саду, довкруж фонтану, мами, тати, малюки різного віку зібралися в дружну компанію (аж 41 родина!), щоб агітувати за грудне вигодовування немовлят. Мета флешмобу, за словами його безпосередніх учасників, — донести до людей, що годування груддю свого малюка — це нормально і правильно, що робити це треба тоді, коли дитина захотіла попоїсти, і там, де це зручно зробити самій матусі: нехай навіть у транспорті чи на лавочці у скверику. Так роблять жінки в усьому світі.

Чудова серпнева погода сприяла прекрасному відпочинку активних родин, свідомих прихильників здорового способу життя, початок якого для маленької людини починається саме з маминого молочка, яке завжди є і завжди поруч.

В Одесі такі велелюдні акції проходять уже вп’яте. Так у нашій області традиційно розпочинається Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування (з 1 по 7 серпня), який цього року проходить під гаслом «Годування грудьми і робота: це можливо!».

Темі пропаганди грудного вигодовування був присвячений і брифінг в Одеському кризовому медіа-центрі, який провела Ганна Луньова, заступник начальника—начальник відділу з питань материнства і дитинства управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Розмова, яку вела Ганна Петрівна, стосувалася простих і важливих моментів. Молоді жінки не бажають нині сидіти «у декреті». Вони хочуть повноцінно працювати і при цьому не позбавляти своє дитя спокою, радості і захисту, яке приносить материнське молоко. Але чому настільки природний і приємний процес — годування грудьми — часто спри-ймається сьогодні як героїчний вчинок, самопожертва жінки?

Відмовлятися від годування тільки через те, що треба працювати? Це пережиток учорашнього дня. Сьогодні медики, сказала вона, навчать кожну жінку, як правильно спланувати свій час, щоб попрацювати і не обділити годуванням дитину. Це прекрасно поєднується! Ідеальне рішення жінки — годувати якнайдовше свою дитину ідеальною для неї їжею — таким є правило нашої сучасниці.

До слова, жінки Одещини годують своїх дітей груддю до тримісячного віку майже у 90%, до півроку і довше — у 60%, до дворічного віку — майже 10%. Статистика не може не радувати. Зважте бодай навіть на те, що ціни на суміші, особливо на імпортні, нині захмарні, тому годувати груддю — це безо-платна їжа для вашої дитини.

Особливо, підкреслила Ганна Луньова, важливо годувати грудьми дитину відразу після пологів. У цей час з молочних залоз виділяється молозиво — більш густе, ніж грудне молоко, і дуже поживне, воно містить безліч антитіл, які сприяють виробленню у немовляти імунітету. Шлуночок у новонаро-дженого дуже малий, і молозиво є для нього ідеальним продуктом. Діти, що на грудному вигодовуванні, значно рідше хворіють. І це ще один важливий аргумент на його користь.

Годувати дитину груддю може кожна жінка, на це потрібно лише бажання. Виняток складають хіба що окремі моменти, пов’язані зі здоров’ям породіллі. Мотивацією ж нехай стане  незрівнянна користь вашого молока для вашої дитини.

Отже, чим корисне материнське молоко і які його переваги над штучним, розрекламованими молочними сумішами?

Ваше молоко, наголосила лікар, ідеально підходить саме вашій дитині. Воно змінюється залежно від віку та стану малюка. Склад молока змінюється навіть у процесі годування! На початку, коли дитина тільки починає ссати груди, молоко менше жирне — на випадок, якщо малюк просто захотів попити чи погрітися біля мами і заспокоїтися. Якщо ж дитя голодне і продовжує ссати — починає поступати жирніше, поживніше молоко. Цей механізм, продуманий самою природою, дозволяє дотримуватися принципу вільного вигодовування, не «по годинах». «Годувати — по потребі, не дотримуючись ніяких графіків, — ось чим сьогодні треба керуватися», — наголосила Ганна Луньова.

Ніщо не замінить малечі лактози, яка міститься в грудному молоці, і яка конче необхідна для розвитку мозку, засвоєння кальцію, нормального функціонування кишечнику. З маминого молока малюк отримує мінеральні солі, вітаміни і залізо. Цього не замінять адаптовані суміші. Корисні елементи з маминого молока засвоюються майже стовідсотково, тоді як із сумішей — не більш ніж на 2—4%. Також вчені визнали, що в грудному молоці міститься багато маловивчених речовин, які потрібні вашій дитині, і тільки ви їй можете їх дати.

Грудне молоко — це найзручніша і надійна їжа: завжди потрібної температури, завжди стерильна і завжди до смаку маляті. А відчуття любові і радості, які огортають маму під час годування грудьми, не зрівняються, мабуть, з жодним іншим почуттям на землі!

Обласний перинатальний центр, за словами Ганни Луньової, веде активну агітаційну роботу серед вагітних і породіль, пропагуючи переваги грудного вигодовування немовлят. Цією роботою охоплені й чоловіки, які мусять переконувати своїх дружин у правильності тривалого годування дитини маминим молочком.

Переживання жінок про те, що тривале годування призведе до непоправної втрати форми грудей, — абсолютно безпідставні, оскільки розроблені комплекси вправ, які повертають жіночу тілесну красу. Але ніщо не зробить жінку щасли-вішою, ніж її здорові діти!

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net