Переглядів: 1330

Гайдамацька січ біля Кам’яного

«Чорноморське гайдамацьке з’єднання» має багаторічний досвід козацько-лицарського виховання юнаків та дівчат. Уже вісім років поспіль для них щоліта влаштовують таборування у мальовничій місцевості на Савранщині, в урочищі Кішевське джерело, неподалік від Кам’яного.

Нинішнього літа у дитячий козацький військово-патріотичний спортивний табір у рамках програми «Гайдамацька січ» уже відбулося два заїзди. Впродовж чотирьох діб молоді козачата віком від 10 до 16 років під наглядом старших товаришів організовували функціонування наметового табору, по черзі чергували, готували їжу, стежили за порядком, в ігровій формі набиралися всебічних знань від інструкторів. Спочатку таборування вихованців, за віком, здібностями та основним місцем проживання, поділили на два рої та осавульську службу.

У другому заїзді в таборі було 45 дітей з Одещини і навіть з Донбасу. З кожним разом програма таборування стає цікавішою і наповненішою. Нині дітей навчали основам виживання у природних умовах, тактиці ведення бою, вмінню маскуватися, азам медичної та фізичної підготовки. Наставники читали їм лекції з історії України, козаччини та краєзнавства, історії вогнепальної і холодної зброї, проводили практичні заняття. Лекції чергувалися з козацькими забавами, футболом та найулюбленішою для дітей розвагою — страйкболом.

Певна річ, нащадкам козаків личить бути дисциплінованим, тож у таборі за цим стежать пильно. Тих, хто проштрафився, чекає «гауптвахта» — збір дров для багаття, покарання у вигляді присідань та віджимання.

Цього року на вишкіл запросили особливих гостей: інструкторами з музикознавства виступили всім відомі як в Одесі, так і за її межами, лідер гурту «Друже Музико» Макс Трубніков і кобзар-гайдамака Олекса Губський. Вони майже цілодобово наповнювали атмосферу козацького табору особливою енергетикою української патріотичної пісні.

«Гайдамацька січ» — табір безоплатний. Діяльність його підтримують небайдужі люди: і ті, хто переказує кошти, і ті, хто допомагає продуктами, і ті, хто читає лекції та проводить практичні заняття. Інструкторами тут працюють волонтери.

За словами керівника центру патріотичного виховання «Гайдамацька січ» Вадима Кірова, мета вишколу — виховання юнаків та дівчат на лицарських звичаях українського козацтва, на засадах національної гідності, самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості. Усі ці завдання в ході захоплюючої гри «Джура» було виконано на відмінно. До цього отаман «Чорноморського гайдамацького з’єднання» Сергій Гуцалюк додав, що нинішнього року, у зв’язку з російською агресією, ідея такого патріотичного табору набула особливої актуальності. Нема сумніву, що джури, які пройшли там вишкіл, стануть справжніми патріотами України.

Як зазначають у Чорноморському гайдамацькому з’єднанні, початок у проведенні літніх таборувань було покладено у 2007 році. Тоді, на березі Тилігульського лиману, відбувся першій молодіжний вишкіл «Тилігульська січ».

Фото Наталі ЖЕЛЕЗОГЛО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net