№ 61 (21633) четвер 6 серпня 2015 року

Переглядів: 8233

Держава втрачає час, а люди – віру і довіру

У понеділок, 3 серпня, в «Укрінформі» відбувся «круглий стіл» на тему «Кому більше довіряють українці: владі, громадськості, ЗМІ?..», присвячений 60-річчю від дня народження Ілька Кучеріва (1955—2010) — фундатора фонду «Демократичні ініціативи».

За результатами соціологічного дослідження, проведеного 22—27 липня фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова, найбільше українці сьогодні довіряють волонтерам, які вперше випередили традиційного лідера громадської довіри — церкву. Про це повідомила директор фонду Ірина Бекешкіна.

Переглядів: 1600

Блаженніший ЛЮБОМИР: «Нема чотирьох церков – є одна поділена церква»

У свої 82 роки блаженніший Любомир (Гузар), який до 2011-го очолював Українську греко-католицьку церкву, займає активну громадянську позицію. До його думки дослухаються політики, активісти, віряни. Він не відмовляється і від зустрічей із журналістами. Під час розмови Блаженніший дивує неймовірно влучними висловами, неочікуваними повчаннями і дає змогу інакше поглянути на українське сьогодення.

Зустріч відбулася у резиденції в Княжичах, під Києвом. Раніше тут мешкав і сам патріарх УГКЦ Святослав. Наразі у просторому приміщенні Блаженніший проживає з се-мінаристами. Розмова розпочалася з релігійних і духовних запитань. Проте архієпископ не уникає відповідей і на складні запитання, які хвилюють більшість українців: війна на Донбасі, майбутнє країни тощо. Він говорить впевнено, але як вправний дипломат добирає такі слова, які надовго закарбовуються в пам’яті.

Переглядів: 1260

З молитвою за душі убієнних

Десять років тому, 5 серпня 2005-го, в урочищі Сандармох на півдні Карелії отець Володимир Черпак освятив Козацький хрест із написом «Убієнним синам України». Спорудила його українська громадськість усього світу під керівництвом Лариси Григорівни Скрипникової, тоді голови Карельського товариства української культури «Калина». Автори пам’ятника — українські скульптори Микола Малишко та Назар Білик.

Тут, в урочищі Сандармох, покоїться до 9 тисяч жертв комуністичного терору. Зокрема, у 1937 році, 27 жовтня, 1, 2, 3 і 4 листопада, капітан держбезпеки Матвєєв з помічниками розстріляв тут 1111 в’язнів Соловецької тюрми особливого призначення. Серед них — 290 видатних громадян України: творець театру «Березіль» Лесь Курбас, поет-неокласик Микола Зеров, драматург Микола Куліш, колишній міністр освіти УНР Антон Крушельницький та його сини Остап і Богдан, історики — академік Матвій Яворський, професор Володимир Чехівський, професор Сергій Грушевський, географ академік Степан Рудницький, письменники Валер’ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер’ян Поліщук, Григорій Епік, Миро-слав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий, науковці Микола Павлушков, Василь Волков, Петро Бовсунівський, Микола Трохименко, творець Гідрометеослужби СРСР, голландець родом, професор Олексій Вангенгейм, міністр фінансів УРСР Михайло Полоз... Одне слово, цвіт молодої української нації. І не лише української. Бо тут знищено і видатних діячів культури багатьох народів, які мали нещастя залишитися в Імперії Зла.

Переглядів: 1390

Дослідник радянського терору

У своєму будинку в Пало-Альто в Каліфорнії на 90-у році життя 3 серпня помер видатний дослідник Голодомору, а також всього радянського періоду Роберт Конквест, повідомляє «Радіо Свобода».

Роберт Конквест народився у 1917 році у Великій Британії і протягом всього життя був підданим Об’єднаного королівства. Брав участь у Другій світовій війні, до 1956-го працював на дипломатичній службі. Після цього став письменником.

Переглядів: 1209

«Поле пшениці» біля Капітолію

У вівторок, 4 серпня, у центрі Вашингтона, неподалік від Капітолію, встановили пам’ятник жертвам Голодомору 1932—1933 років в Україні, повідомила прес-служба посольства України у США.

Серед присутніх на відкритті були посол України в США Валерій Чалий, автор проекту пам’ятника «Поле пшениці» Лариса Курилас, голова Крайового комітету США з ви-знання Голодомору геноцидом Михайло Савків, представники архітекторської, будівельної компанії-генпідрядника та ливарні, які створили бронзову скульптуру.

Переглядів: 1185

Добра книга про злу війну

У «Книгарні-кав’ярні» відбулася презентація книги «100 днів полону, або Позивний 911». Це сповідь волонтера, який про-йшов воєнний Схід України й опинився за ґратами у підвалі, де не діють жодні закони і правила, а все будується винятково на людських стосунках. Це документальна розповідь про паралельний вимір, який існує в нашому світі за кілька сотень кілометрів. Жорстокі бойовики і російські найманці, допити, приниження, катування — мало хто після цього виживає, але він вижив і написав про це. Дискусійно, суперечливо, нетипово, але чесно. 911 — такий позивний мав автор книги, правозахисник з Черкас Валерій Макеєв.

Враження від зустрічі з автором неоднозначні. Насамперед було сказано багато такого, що не во-ліють говорити і показувати по наших телеканалах. Валерій Макеєв потрапив у полон терористів «ЛНР» у серпні і був звільнений у листопаді 2014 року. Ось фрагменти його розповіді.

Переглядів: 1439

Театральне «Молоко»

Учора в Одесі виставою «Солодка Даруся» за повістю української письменниці Марії Матіос відкрився VIII фестиваль театрів «Молоко-2015».

Уже кілька років поспіль Одеський культурний центр (вул. Василя Стуса, 2б/7) збирає у себе гостей — професіоналів усіх напрямків театрального мистецтва та його шанувальників. Фестиваль — це місце і час, де, окрім перегляду цікавих різножанрових постановок (від драми до дитячих інсценівок), можна відчути дух закулісся, відвідати майстер-класи з пластики, режисури, сценічного світла тощо.

Переглядів: 1186

Чи гідні обиратися знову?

3 серпня на прес-конференції Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» була презентована кампанія оцінки діяльності місцевих депутатів.

Необхідність проведення такої «атестації» продиктована високою ймовірністю того, що більша частина нинішніх обранців братиме участь в осінніх виборах до місцевих рад. Відтак одеський КВУ поставив перед собою амбітну мету: дати максимально об’єктивну оцінку кожному депутату, щоб виборці мали повну, достовірну та об’єктивну інформацію про підсумки діяльності своїх обранців.

Переглядів: 1676

Стара еліта і старі кліше

«Україна і НАТО: спільна протидія гібридній війні» — такою була тема 11-ї асамблеї громадської ліги «Україна — НАТО», яка відбулася на початку липня у Києві у приміщенні Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України. Своїм баченням проблем сьогодення поділився професор Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, експерт з питань міжнародної політики, доктор політичних наук Григорій ПЕРЕПЕЛИЦЯ.

Україна кілька разів мала шанс приєднатися до НАТО і кілька разів його втрачала. Помилки, які були зроблені після Помаранчевої революції щодо реалізації курсу України на Євроатлантичну інтеграцію, коли ми втратили шанс у 2008-у, не були враховані. Що дав Україні Майдан? Євромайдан дав Україні дві великі історичні речі. По-перше, Євромайдан показав, що у нас виросло потужне громадянське суспільство. Друге, що дав Майдан, він породив сильну монолітну українську націю. Ці два чинники практично зупинили агресію Росії. Не армія зупинила агресію — українська нація зупинила агресію. І, відповідно, у цій ситуації суспільство почало мислити національними інтересами.

Переглядів: 1527

Інвестиції люблять прозорість

Як бізнес Одещини може залучити іноземні інвестиції? — міркуваннями про це ділилися голова представництва АССА в Україні, державах Прибалтики та Кавказу Наталія Вовчук і виконавчий директор у сфері глобальної бізнес-мережі Міжнародної ради з інтегрованої звітності (IIRC) в Україні, Туреччині, Росії, державах Прибалтики, Кавказу та Скандинавії Хеннінг Драгер.

АССА — асоціація присяжних серти-фікованих бухгалтерів, всесвітня організація професійних бухгалтерів, фінансистів та аудиторів. IIRC — це глобальна коаліція регуляторів, інвесторів, компаній, представників бухгалтерської професії та тих, хто встановлює стандарти.

Переглядів: 1222

Парне молоко не п’ють

У цивілізованому світі до вжитку пропонують лише пастеризоване молоко. Високі вимоги встановлюються до безпечності та якості й іншої харчової продукції. Із 20 вересня подібні правила запроваджуються і в Україні. Цього дня набувають чинності статті закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Та чи запрацює він на повну силу у зазначений термін? Про це йшлося під час недавнього засідання Національного прес-клубу з аграрних та земельних питань.

Робота над «харчовим» законом, як його охрестили фахівці, розпочалася сім років тому. Весь цей час вона рухалася доволі непросто. Основну проблему голова правління Ліги виробників харчових продуктів Геннадій Кузнецов пояснив так: «Протягом усіх цих років ми мали шалений опір з боку всіх контролюючих органів. Тому, що в кожного з них відбиралися фактично функції, за які вони дуже трималися, бо намагалися залишити фінансові джерела свого існування».

Переглядів: 1386

«У реактивному режимі змін»

Так голова ОДА Михайло Саакашвілі визначив режим роботи його команди на презентації 118 проектів розвитку Одеської області, яка пройшла 30 липня в коворкінг-центрі «Терміналу 42» (вул. Успенська, 44).

Ці проекти опрацьовувалися громадськими робочими групами, а їх теми і напрями були прийняті на стратегічній сесії регіону, яка відбулася 14 червня в концертно-виставковому залі морського вокзалу. Організатором стратегічної сесії і презентації проектів виступила громадянська платформа «Нова країна» — неполітичне всеукраїнське громадське об’єднання, завданням якого є розробка і здійснення реформ у нашій державі.

Переглядів: 1138

На черзі – «масонський будинок»

Одеська обласна рада провела аукціон з продажу комунального майна. Подія знакова тим, що вперше майно громади йшло з молотка у відкритий спосіб. Причому за ходом торгів стежили не лише їх безпосередні учасники, а й представники засобів масової інформації.

За 523 тисячі гривень були продані приміщення бази відпочинку на дунайському острові Лімба, що у Кілійському районі, загальною площею 268 кв. м. Стартова вартість становила 430 тисяч гривень.

Переглядів: 1395

Дистанціювання від «горької» минувшини

Тривають публічні обговорення пропозицій щодо оновлення назв міст, селищ, сіл, вулиць та установ, які є носіями вже анахронічних радянсько-комуністичних символів. Їх абсурдність, чужорідна присутність на теренах України особливо відчутна в нинішніх умовах постмайданної країни і неоголошеної війни, яку веде з нами правонаступниця СРСР — Росія. Обговорюється також назва Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького (ОННБ). В Україні є кілька бібліотек різного рівня, які носять це ж ім’я. Нині на їх сайтах ведеться опитування щодо оновлення назв книгозбірень.

Закон про заборону комуністичної символіки, прийнятий Верховною Ради і підписаний президентом 15 травня цього року, спричинив нову хвилю декомуні-зації. Раніше спонтанну, що часом набувала радикальних форм, боротьбу із символами минулого введено в законодавче русло. Симптоматично, що нині навіть колишня радянська номенклатура, яка в більшості регіонів збереглася при владі, проявляє готовність відмовитися від комуністичних маркерів на мапі України.

Переглядів: 1211

Космічна бентежність міфу і реальності

Чи спиш ти, глузде,
Звісивши себе
    в безодню плинності,
Як сплять старі дерева,
Свої кашкети-крони
    нахилили
У срібну безвість зоряної ночі?..

Переглядів: 6676

Поетичним рядком

Дума  про  Надію  Савченко

    «Надія Савченко і Путін»,
    «Дівчина проти Імперії зла» —
    таку картину, я певен,
    напишуть митці.


То не горлиця сіренька
та й діточок своїх літати навчала —
то матінка старенька
свою донечку рідненьку,
льотчицю молоденьку
на священну, та не дівочу справу —
на війну криваву
    споряджала:
«Літай, моя донечко,
    бий бандитів московських з неба,
а я — день і ніч молитимусь за тебе».

Переглядів: 1470

Співуча душа Троїцького

Уже не один рік колектив Троїцького будинку народної творчості Любашівського району, бере активну участь у різних подіях рідного краю.

Ось і нещодавно його за-просили на родинне свято в село Шелехове Ананьївського району, де він виступив з концертом.

Переглядів: 1172

Ідеальне рішення щодо ідеальної їжі

Цими днями у центрі Одеси пройшов незвичайний флешмоб. У Міському саду, довкруж фонтану, мами, тати, малюки різного віку зібралися в дружну компанію (аж 41 родина!), щоб агітувати за грудне вигодовування немовлят. Мета флешмобу, за словами його безпосередніх учасників, — донести до людей, що годування груддю свого малюка — це нормально і правильно, що робити це треба тоді, коли дитина захотіла попоїсти, і там, де це зручно зробити самій матусі: нехай навіть у транспорті чи на лавочці у скверику. Так роблять жінки в усьому світі.

Чудова серпнева погода сприяла прекрасному відпочинку активних родин, свідомих прихильників здорового способу життя, початок якого для маленької людини починається саме з маминого молочка, яке завжди є і завжди поруч.

Переглядів: 1326

Гайдамацька січ біля Кам’яного

«Чорноморське гайдамацьке з’єднання» має багаторічний досвід козацько-лицарського виховання юнаків та дівчат. Уже вісім років поспіль для них щоліта влаштовують таборування у мальовничій місцевості на Савранщині, в урочищі Кішевське джерело, неподалік від Кам’яного.

Нинішнього літа у дитячий козацький військово-патріотичний спортивний табір у рамках програми «Гайдамацька січ» уже відбулося два заїзди. Впродовж чотирьох діб молоді козачата віком від 10 до 16 років під наглядом старших товаришів організовували функціонування наметового табору, по черзі чергували, готували їжу, стежили за порядком, в ігровій формі набиралися всебічних знань від інструкторів. Спочатку таборування вихованців, за віком, здібностями та основним місцем проживання, поділили на два рої та осавульську службу.

Переглядів: 1198

Чиста і безпечна для пацієнта

Відділення онкогематології обласної дитячої лікарні — перший дитячий медичний заклад Одещини, якому присвоєно почесний статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта».

Урочисте вручення відповідного серти-фіката відбулося за участю заступника начальника — начальника відділу з питань охорони материнства та дитинства управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ганни Луньової, представників асоціації «Служба організації інфекційного контролю» (СОІК) та медичного персоналу лікарні.

Переглядів: 1087

Школа легкого дихання

На базі поліклінічного відділення обласної клінічної лікарні відбувся перший урок у «школі легкого дихання», організованій алергологічною та пульмонологічною службою Одещини.

Як розповіла алерголог-пульмонолог за-кладу Олена Марченко, хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) — справжня біда для сучасників, оскільки вони здатні не лише вимучувати недужих задишкою і кисневим голодуванням усіх органів, а й вкорочувати віку.

Переглядів: 1390

Нехай на Грецькій ідуть тільки такі битви

В Одесі сотні молодих людей і підлітків рятувалися від серпневої спеки, влаштувавши на Грецькій площі водну «битву».

Цьогоріч це вже друга водяна баталія — попередня відбулася у перший день липня.

Переглядів: 1098

Щоб у дорозі було безпечно

Працівники лінійного відділу на ст. Одеса-Головна УМВС України на Одеській залізниці за два місяці літніх канікул супроводили 156 організованих груп дітей загальною кількістю понад 16 тисяч осіб.

Так, нещодавно правоохоронці су-проводили й органі-зували посадку в потяг сполученням «Одеса — Костянтинівка» групу дітей з Донецької та Луганської областей. Упродовж місяця 255 школярів відпочивали в дитячому закладі «Сонячний берег», що в селищі Сергіївка. Приїхали вони на відпочинок із зони АТО. Дехто — з Красного Лимана Донецької області — міста, де майже рік ніс службу зведений загін працівників УМВС України на Одеській залізниці.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net