№ 58 (21630) субота 25 липня 2015 року

Переглядів: 708

Чи доживе коаліція до 2016-го?

Після революції в Україні діє друга за рахунком пар-ламентська коаліція. Як довго вона проіснує і чи не загрожують нам після місцевих виборів парламентські? Над цим питанням варто подумати.

Союзники поступаються
місцем соратникам

27 лютого 2014 року, через кілька днів після втечі з країни Віктора Януковича, депутати Верховної Ради сьомого скликання сформували більшість під назвою «Європейський вибір» з колись опозиційних фракцій «Батьківщина», «УДАР», ВО «Свобода», груп «Економічний розвиток», «Суверенна європейська Україна» і мажоритарників — всього 250 осіб.

Переглядів: 709

Не наші символи

Заява  іллічівських  просвітян

Ми, члени Іллічівської міської організації «Просвіта» імені Тараса Шевченка, підтримуємо Закон України «Про засудження комуністичного й націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні». Із 1990-х ми говорили про необхідність демонтажу пам’ятника Леніну, перейменування нашого міста, подавали пропозиції щодо перейменування вулиць.

Абсолютно логічно, що в майбутнє треба йти, позбавившись кривавих символів тоталітарної влади. Час від часу чуємо: «Це наша історія…» Помилуй, Боже… Не наша це історія з 1918 року, коли бандитські загони Муравйова, направлені Леніним, потопили в крові молоду Українську республіку.

Переглядів: 718

Стіна

Стою на морському березі. Дивлюся на тиху лагуну, з двох боків відгороджену від решти світу двома масивними скелями з черепашнику. Попереду — безмежна морська далечінь. Ліворуч — кусень муру, звалений екскаватором учора. Муру шестиметрового, не нижчого за берлін-ський. Муру, який відгороджував два світи — людський і нелюдський.

Багато років поспіль я тут прогулювався, але цю частину, як і всі люди, змушений був обходити. Я дуже хотів, навіть мріяв, щоб цей мур упав, щоб можна було йти вздовж моря. Й ось — сталося!

Переглядів: 4046

Історичний провал

9 липня завершилася додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року. Отже, підсумки вже підвели під всією кампанією. За кількістю 200-бальників Одещина посідає шосте місце серед областей. З окремих предметів лідерів не було. Наприклад, та ж історія України на «відмінно» жодному одеситу не далася.

Як зазначили в регіональному центрі оцінювання якості освіти, загалом іспити пройшли успішно. Всі роботи перевірено, розпізнано й ідентифіковано. З української мови та літератури п’ятеро учасників тестування отримали по 200 балів. Всього іспит з цих предметів писали 16523 особи. Поглиблений рівень обрали лише 7,5% від загальної кількості тих, хто складав ЗНО. «Зважаючи, що цього року результати тестів з цих предметів зараховувалися випускникам і як державна підсумкова атестація, а також тестування було обов’язковим для вступу у вищі навчальні заклади, явка учасників відчутно збільшилася. Всі випускники шкіл писали тести з цих предметів», — зазначив Анатолій Анісімов, директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти. Пороговий бал — 22 — не подолали 8,5% абітурієнтів (52 — які обрали поглиблений рівень і 1755 — базовий).

Переглядів: 679

Марія Гайдар: «Хочу бути на боці правди»

Цікаво іноді складаються людські долі. Її прадід, Аркадій Гайдар, створив одну з найпопулярніших дитячих повістей про хлопчика, який допомагав літнім та знедоленим, — «Тимур та його команда». Правнучка знаменитого радянського письменника Марія Гайдар приїхала до Одеси, щоб у команді Міхеіла Саакашвілі взяти на себе відповідальність за соціальну політику в області, тобто знову ж таки допомагати літнім та знедоленим.

Під час прес-конференції, що відбулася в Одесі, журналісти цікавилися передусім тим, у якому статусі Марія Гайдар зараз перебуває і чи має намір відмовитися від російського громадянства.

Переглядів: 633

Убивчі тарифи для преси

Українська асоціація видавців періодичної преси та Національна спілка журналістів України звернулися із спільним протестом до міністра інфраструктури Андрія Пивоварського проти підвищення вартості доставки преси.

8 липня Міністерство інфраструктури, без консультацій з медіаспільнотою, оприлюднило вбивчий для української преси проект наказу «Про затвердження тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою». Основного удару у разі прийняття наказу зазнають місцеві ЗМІ, для яких збільшення вартості доставки складе, в середньому, 122%. Як наслідок подорожчання місцевих газет може скласти і 40%, і 60%, а витрати на доставку тиражу наблизяться до вартості його друку. За нашими оцінками, це призведе до зменшення продажів тиражу: місцевої преси (газет) — до 40%, загальнонаціональної преси (газет) — близько 20%, журналів — понад 20%.

Переглядів: 650

Фрегат на маневрах

Учора у Чорному морі закінчилися багатонаціональні навчання «Морський щит—2015», у яких взяв участь фрегат Військово-морських сил України «Гетьман Сагайдачний» з вертольотом Ка-27пч на борту.

Мета тренувань — відпрацювання взаємодії при виконанні поставлених завдань у складі багатонаціональних тактичних  з’єднань кораблів відповідно до стандартів НАТО, підвищення рівня взаємосумісності підрозділів та їхніх оперативних можливостей.

Переглядів: 683

Медична реформа: міфи і реальність

Реформа системи охорони здоров’я — серед найактуальніших для українців. Водночас мало хто чітко уявляє, які саме зміни вона передбачає.

Численні міфи створюють хибне уявлення про те, як виглядатиме українська медицина за кілька років за умови втілення реформи — такої, яку пропонує нинішнє керівництво МОЗ.

Я спробую розвінчати міфи, але зараз саме від депутатів залежить, чи візьмуть гору полі-тичні амбіції і медицина надалі залишатиметься в руїнах, а чи всі об’єднаються і приймуть найближчим часом такі необхідні для України закони, зареєстровані вже у Верховній Раді під №2309а, №2310а, №2311а. І тоді реальність уперше за 25 років незалежності буде змінена.

Переглядів: 728

Шанс жити по-людськи

Наша область була останньою у списку адрес більш ніж піврічного туру Україною представників громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» (РПР). Цей тур організатори назвали «Дорогою реформ».

«Реанімаційний пакет реформ» — ініціатива громадських активістів, експертів та журналістів, які об’єдналися для пришвидшення процесу оновлення країни. Стратегічна мета РПР — реалізувати ключові реформи, які призведуть до утвердження відкритого суспільства, підзвітності влади суспільству, нових відносин між громадянином і державою.

Переглядів: 686

Онлайн-реєстрація в РАЦС

Шлях до подружнього життя на Одещині стане простішим: Мін’юст запустив пілотний проект з подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу інтернет. Відтепер простоювати довгі черги в РАЦСах, а також доплачувати комусь за найприйнятнішу для вас дату для укладення шлюбу — не треба.

З допомогою нового порталу також можна подати документи про народження дитини. Аналогічні послуги тестують у Київській та Дніпропетровській областях.

Переглядів: 674

Про найбільший інвестпроект і портову монополію

У порту «Південний», на території Визирської сільської ради Комінтернівського району, урочисто запустили потужний олійноекстракційний завод. Масштабний інвестиційний проект із зведення в Україні сучасного та високопродуктивного ком-плексу з перевалювання, зберігання і переробки олійних та зернових культур найбільші експортери рослинної олії розпочали ще три роки тому.

Перша у світі за експортом олії, друга — за експортом зерна, Україна — одна з найперспективніших аграрних держав світу, вважають фахівці. Але для повно-цінного закріплення за собою такого високого визнання, країні потрібні сучасні підприємства. Новий завод у «Південному» — один з таких.

Переглядів: 629

Продажний місяць вересень

Фонд державного майна України переніс терміни виставлення на продаж 94,5% акцій ПАТ «Одеський припортовий завод» з листопада на вересень цього року. Про це йдеться у відповідному рішенні ФДМУ від 22 липня.

«Як і планувалося раніше, пакет акцій буде запропоновано на конкурсі з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону», — йдеться у повідомленні фонду. За словами голови ФДМУ Ігоря Білоуса, Фонд держмайна планує величезний конкурс і прогнозує величезний інтерес до ОПЗ. За попередніми підрахунками, зазначений пакет акцій цього підприємства може бути проданий за не менш ніж 500 млн дол.

Переглядів: 671

Золоті піски Жебріянської коси

Десятки учасників із 15 областей, 49 оригінальних екологічних ідей та 1354360 гри-вень на реалізацію 10 проектів-переможців — такі підсумки екологічної програми «Будуймо ЕКО Україну разом!», організованої за підтримки еко-бренду «Чернігівське».

За результатами голосування одним з переможців програми журі назвало еко-проект жительки села Приморське Татарбунарського райо-ну Наталії Іванової, яка запропонувала впорядкувати 15 кілометрів прибережної зони на Жебріянській косі. Еколог за освітою, дівчина дбайливо ставиться до заповідної зони, в якій мешкають рожеві пелікани і ростуть червонокнижні орхідеї. За її словами, популярна серед тисяч відпочивальників територія коси славиться своїми «золотими пісками», але в літній сезон не витримує такого навантаження. Тому автор проекту «Золотим піскам» України — чисте майбутнє!» має намір очистити пляж від сміття за допомогою спецтехніки, а також встановити  сміттєві контейнери і роздягальні для курортників.

Переглядів: 658

Чоботар без чобіт?

Саудівська Аравія поступово переходитиме на сонячну енергію. У планах королівства — вийти на перше місце в світі за обсягами генерації цієї енергії, повідомляє rusenergy.com.

Наразі недалеко від міста Ріяд починається будівництво великого заводу з виробництва сонячних панелей, на узбережжі Перської затоки споруджується завод з виробництва полікремнію, а вже наступного року дві компанії, які контролюють енергетичний сектор країни, — Saudi Aramco і Saudi Electricity Company, почнуть зводити електростанції.

Переглядів: 798

«Доки море перелечу...»

Подяка  художників-чорноморців  Канаді

Уже не вперше піднімаюся цими крутими сходами у будинку 20 на вулиці Польській, що ведуть в Одеський обласний центр української культури (ООЦУК), розташований на відчутній висоті. Подумалося, працювати тут вистачить духу тільки молодим спеціалістам…

Господарі центру запросили журналістів і громадськість на брифінг, присвячений благодійній акції — передачі творів наших митців, членів Одеської обласної організації НСХУ, українській діаспорі в Канаді. Це знак вдячності за гуманітарну підтримку України громадянами цієї держави. Більше 30 творів живопису, графіки і скульптури, що перетнуть океан, виставлені в актовій залі центру. Куратори проекту Анатолій і Галина Кравченки за підтримки директора ООЦУК Валентини Вітас видали каталог цих творів, які, зазначимо, були позитивно сприйняті представниками посольства Канади у Києві. З якими труднощами зустрілися на цьому етапі художники-жертводавці, котрі, підкреслю, переважно є людьми доволі непрактичними?

Переглядів: 1330

Український концепт щастя

Заступник директора з наукових питань Інституту соціології Національної академії наук України Євген Головаха (на знімку) виступаючи у Львові на тему «Щаслива нація. Чого не вистачає українцям?», розповів про те, ким треба бути в Україні, щоб почуватися щасливим, яка має бути концепція щастя та як поєднані розвиток ВВП країни і рівень щастя населення.

Щастя vs економіка

Одразу пошлюся на слова відомого майстра афоризму Станіслава Єжи Лєца: «Людині для того, щоб стати щасливою, потрібне щастя». Українцям для того, щоб стати щасливими, теж потрібне щастя.

Переглядів: 612

Світ через 30 років...

У дослідженні, проведеному міністерством оборони Великобританії, зазначається, що релігія і надалі відіграватиме важливу роль в усіх суспільствах.

Утім, відбудуться і деякі зміни. Наприклад, згідно з розрахунками, кількість протестантів-євангелістів збільшиться в Латинській Америці, Азії і на Заході, тоді як як мусульманство і далі залишатиметься панівною релігією Близького Сходу та Африки. Китай буде країною, де проживатиме найбільше мусульман і християн.

Переглядів: 644

Час палеонтологів

На Землі почалося шосте за рахунком масове вимирання видів, яке загрожує існуванню людства. Таку заяву опублікувала група біологів на сторінках наукового журналу Science Advances.

На думку вчених, за останнє століття припинили своє існування стільки представників флори і фауни, скільки зазвичай зникає за 10 тисяч років. Подібне спостерігалося хіба що 66 мільйонів років тому, коли з планети зникли динозаври.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua