Магнетизм одеського Дюка
У суботу в Театрі музкомедії ім. М. Водяного відбулася урочиста церемонія закриття шостого Одеського міжнародного кінофестивалю.
Володарем головного призу — гран-прі — за результатами глядацького голосування став турецький фільм «Мустанг» Деніз Гамзи Ергювен. Міжнародне журі на чолі з Жанн Лабрюн назвало імена переможців у категоріях «Кращий фільм», «Кращий режисер» і «Найкраща акторська робота». Єву Нейман нагородили «Золотим Дюком» за картину «Пісня пісень» у категоріях «Кращий український повнометражний фільм» і «Кращий фільм міжнародної конкурсної програми за версією журі».
Першим почесну статуетку отримав Даррен Аронофскі. Мирослав Слабошпицкий, автор найтитулованішого українського фільму «Плем’я», піднявся на сцену, щоб вручити «Золотого Дюка» за внесок у кіномистецтво американському режисерові і почесному гостеві ОМКФ-2015. «Це велика честь отримати нагороду з рук режисера, якого я дуже поважаю. Тепер, коли я отримав приз за внесок у кінематограф, я піду на пенсію, переїду в Одесу, куплю будинок на пляжі і буду влаштовувати вечірки наступні 40 років. У вас прекрасна країна і місто, я щасливий, що у мене є українське коріння», — сказав метр зі сцени.
Перед врученням нагороди найкращому вітчизняному повнометражному фільму журі національної конкурсної програми закликало підтримати українського режисера Олега Сенцова, який уже більше року утримується ФСБ Росії за звинуваченням у тероризмі. Член журі міжнародного конкурсу Даріуш Яблонскі від імені Європейської академії та міжнародної кіно-спільноти звернувся зі сцени до Володимира Путіна із закликом звільнити Олега Сенцова негайно. Його підтримав ро-сійський колега, член журі національної конкурсної програми режисер Олексій Федорченко.
Найкращим українським повнометражним фільмом національної конкурсної програми визнана, як уже мовилося, картина «Пісня пісень» Єви Нейман. Статуетку «Золотий Дюк» і грошовий приз у розмірі 50 тисяч гривень переможниці вручив член журі національного конкурсу — ірландець Річард Кук. «Мені і всій знімальній групі фільму важливе визнання саме в цьому місті. Мені дуже подобається пам’ятник Дюка в Одесі, і я ще навіть не встигла усвідомити, що тепер він стоятиме в мене вдома», — подякувала за нагороду Єва Нейман.
Зуважимо, що стрічка «Пісня пісень» знята за мотивами ліричного твору єврейського письменника Шолом-Алейхема, в якому поетично змальоване єврейське містечко початку ХХ століття, де живуть десятирічні Шимек і Бузя. Звісна річ, вона — принцеса, а він — принц. Вони живуть у сусідніх палацах в одному дворі. Шимек починає розуміти справжні почуття до Бузі тільки через роки, далеко від дому, коли дізнається, що вона виходить заміж за іншого. Саме ця зворушлива історія принесла команді Єви Нейман та «1+1 Продакшн» двох «Золотих Дюків».
«Для мене і всієї знімальної групи фільму визнання саме в Одесі — особливо цінна нагорода, — підкреслила Єва Нейман під час церемонії. — Я справді щаслива і дуже вдячна організаторам за чудовий тиждень, який провела в цьому прекрасному місті. Національна прем’єра «Пісні пісень» на кінофестивалі стала для нас справжнім святом. Прийом картини був направду дуже теплим. Половина Одеси працювала над цією картиною, друга половина в ній знімалася. Одесити задоволені своєю участю в стрічці, а ми задоволені тим, що вони задоволені».
Спеціальний диплом журі національного конкурсу дістався Остапові Костюку, авторові документальної стрічки «Жива ватра».
Єву Нейман також відзначило журі міжнародної конкурсної програми, назвавши її «Пісню пісень» кращим фільмом міжнародного конкурсу і нагородивши грошовим призом у розмірі 4000 євро.
Переможцем у номінації «Краща режисура» (2000 євро) стала туркеня Деніз Гамза Ергювен за свою дебютну стрічку «Мустанг». Призом за «Кращу акторську роботу» (1000 євро) удостоїли виконавицю головної ролі у фільмі «Людина у стіні» — ізраїльську актрису Тамар Алкан.
Журі також зробило два особливі наголоси: Олексієві Федорченку, режисерові «Ангелів революції», — за «прекрасне втілення російського авангарду» і Сіро Герра, режисерові фільму «Обійми змії», — «за неймовірну суміш подорожі амазонськими джунглями і пошук відповідей на вічні питання».
Гран-прі шостого фестивалю — статуетку «Золотий Дюк» та грошову винагороду у розмірі 6000 євро — за результатами глядацького голосування присуджено Деніз Гамзі Ергювен за фільм «Мустанг». Режисерка стрічки та виконавиця однієї з головних ролей піднялися на сцену для отримання нагороди з рук президента ОМКФ Вікторії Тігіпко. «Мустанг» — це фільм про те, як бути жінкою в Туреччині, на цю тему зараз ведеться багато дискусій. Я рада, що в цій картині не побоялася зіграти молода відважна дівчина, яка зараз стоїть зі мною на цій сцені. Для неї це тільки початок», — зазначила переможниця Одеського кінофесту Деніз Гамза Ергювен.
«Дуже приємно відзначити жіночий тренд не тільки серед заявок, а й серед переможців кінофестивалю — дві жінки-режисери отримали по дві нагороди. Цього року аудиторія ОМКФ перевищила 120000 глядачів, що на 15000 більше, ніж у
2014-у. Одеса — як магніт, це місто не відпускає. І ми переконалися в цьому на прикладі наших гостей — Майкла Наймана, Тьєррі Фремо і Даррена Аронофскі, які як один заледве знайшли в собі сили попрощатися з Одесою», — зазначила в кінці церемонії Вікторія Тігіпко.
Спеціально для гостей урочистого закриття шостого ОМКФ одна з найяскравіших зірок нової української музичної сцени — електронна група ONUKA — зіграла кілька композицій з дебютного альбому.
Фільмом-закриттям фестивалю став учасник конкурсної програми «Особливий погляд» Каннського кінофоруму — «Ан» японки Наомі Касаве. Представити картину приїхали виконавиця головної ролі — японське національне надбання Кірін Кікі, а також сценарист Дуріан Сукегава.
Нагадаємо, шостий Одеський міжнародний кінофестиваль проходив з 10 по 18 липня. Головною його темою стали «жінки в кіно». Вперше за шість років журі нашого кінофоруму очолювала жінка — французький режисер Жанн Лабрюн.
Як зазначає прес-служба ОМКФ, наступний фестиваль в Одесі пройде з 15 по 23 липня 2016-го.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206