№ 57 (21629) четвер 23 липня 2015 року

Переглядів: 812

Вільям БРОУНФІЛЬД: «Ваші кадети стануть першокласними поліцейськими»

У вівторок, 21 липня, до Одеси прибув десант із США в особі заступника держсекретаря Вільяма Броунфільда і двох каліфорнійських поліцейських — сержанта Крістін Джейкобс та офіцера Тедфорда Коррі, які допомагатимуть у підготовці наших поліцейських.

Під час зустрічі голови Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі з Вільямом Броунфільдом відбулося підписання угоди про реалізацію проектів міжнародної технічної допомоги нашому регіону, передусім у боротьбі з корупцією, що, на думку заступника держсекретаря США, є пріоритетним питанням для Одеської області і міста.

Переглядів: 848

Хреститель і державотворець

15 липня минуло 1000 років з дня смерті Великого князя Київського Володимира Святославовича (962—1015), хрестителя Київської Русі.

Великий князь Київський Володимир — один з найвизначніших діячів європейського Середньовіччя. У вітчизняну історію він увійшов передовсім як князь-воїн та князь-реформатор: суттєво розширив державні кордони і провів адміністративну та військову реформи, завдяки яким Русь стала могутньою централізованою державою.

Переглядів: 875

На Одесу дивиться і вся Росія

/_f/2015/057.jpg Якби Борис Нємцов був живий, то, цілком можливо, ми б і його побачили серед членів команди Міхеіла Саакашвілі в Одеській облдержадміністрації. Але якщо це припущення, на жаль, так і залишиться гіпотетичним, то доньку одного з найвідоміших російських політиків Єгора Гайдара — Марію Гайдар — Міхеіл Саакашвілі насправді представив як свого заступника із соціальних питань. Це сталося на зустрічі голови ОДА з членами Південноукраїнського офісу Європейської бізнес-асоціації, яка відбулася 17 липня у Будинку прийомів.

У своєму короткому виступі перед членами асоціації і представниками ЗМІ Марія Гайдар зазначила, що для неї велика честь стати членом команди, яка націлена на радикальні зміни і при цьому не займається розмовами, а реально діє. «Вони не збираються робити, вони роблять», — підкреслила вона.

«Я росіянка, — сказала Марія Гайдар, — і мені дуже хотілося б, щоб мою країну сприймали не тільки як джерело війни та агресії, але і як країну, з якою можна нормально взаємодіяти. На Одесу зараз дивиться вся Україна, вся Європа і вся Росія. Й успішні зміни в Одесі вплинуть на ситуацію в світі. Я хочу, щоб українці знали, що російський народ — це не тільки уряд. І там є люди, які дивляться на вашу країну з надією. Своє ж головне завдання в соціальній сфері я бачу в тому, щоб люди відчули, що про них піклуються і їх поважають».

(Марія Гайдар народилася 21 жовтня 1982 року в Москві. Вона — донька відомого російського полі-тика та економіста Єгора Гайдара, правнучка письменників Аркадія Гайдара і Павла Бажова. Була заступником губернатора Кіровської області (з липня 2009-го по червень 2011-го), членом політради партії СПС (2007—2008). Отримала широку популярність завдяки участі у різного роду політичних акціях).

Переглядів: 772

У рейтингу з української...

Український центр оцінювання якості освіти склав рейтинг загальноосвітніх закладів за результатами зовнішнього оцінювання з української мови і літератури, проведеного у 2015 році.

Найбільше представництво серед ста найкращих навчальних закладів України за показниками ЗНО з української мови мають школи Києва — 29 навчальних закладів. Серед областей лідером є Львівська, яку у топ-100 представляють 19 навчальних за-кладів. Івано-Франківська область представлена шістьма, Дніпропетровська і Рівненська — п’ятьма.

Переглядів: 802

Чи по Савці свитка?

«Маша — не наша» — під таким гаслом під стінами облдерж-адміністрації у понеділок розгорнулася акція протесту одеських жінок-волонтерок, які виступили проти призначення Марії Гайдар (на знімку) на посаду заступника голови ОДА.

Акції, зауважили її учасниці, ніхто не анонсував і не рекламував, зійшлися вони самі, нашвидкуруч намалювавши плакати й розбивши кілька наметів. Й розходитися, запевнили, не збираються.

Переглядів: 733

Шестеро на одного

У ніч на неділю у Затоці група невідомих жорстоко побила керівника обласної організації партії «УДАР», одного з лідерів Одеського Євромайдану Андрія Юсова.

Дружина політика Іванна Юсова на своїй сторінці у «Фесбуку» написала: «Шок — по-іншому описати свій стан не можу... Сьогодні вночі на нас із чоловіком напала група молодиків, коли ми гуляли щойно відкритою Міхеілом Саакашвілі набережною у Затоці. Вони впізнали Андрія, підійшли з вигуком «Слава Україні!», і коли ми відповіли, перепитали в Андрія, чи він справді Юсов, накинулися на нього, намагаючись збити з ніг, били по голові та тулубу, погрожували вбити... Їх було щонайменше шестеро...

Переглядів: 716

На заклик волонтерів

Моряки-прикордонники долучилися до волонтерського проекту з порятунку життя дитини.

Навесні та влітку минулого року морські прикордонники виконували спеціальні завдання з охорони та оборони доручених об’єктів на підступах до Маріуполя та Новоазовська, опинилися в «довжанському котлі», змушені були тримати оборону в умовах катастрофічної нестачі й сухопутної форми, й засобів захисту, й спеціального обладнання… Тоді дуже доречною та суттєвою, а інколи життєво необхідною була допомога волонтерів.

Переглядів: 732

...А починати – з Феофанії

(Роздуми сільського лікаря)

Старше покоління, що вийшло з Радянського Союзу, виховане на принципах: у нас все найкраще і медицина в нас найпередовіша, безплатна і доступна. І половина лікарів всього світу працювала в СРСР.

Так, за кількістю лікарів ми були передовими, але не завжди кількість переходить у якість. Радянський Союз був найбільш мілітаризованою державою світу, і кількість спеціалістів за профілями планували не профільні міністерства, а генеральний штаб для потреб армії на «особливий період». А оскільки в медицині більшість жінок, що швидко досягають не призовного віку, то на їх місце штампували інших. Для працевлаштування ж розширювали стаціонари, по-ліклініки. Швецькі вчені, оцінюючи розвиток медицини в СРСР, прогнозували, що в 2020 році половина населення там лежатиме в лікарнях, а половина — їх доглядатиме.

Переглядів: 759

Богдан ГАВРИЛИШИН: Бути радником президента – марна трата часу

Співзасновник економічного форуму в Давосі, почесний член Римського клубу, один із найзнаменитіших українських економістів Богдан ГАВРИЛИШИН (на світлині) — нечастий гість на Батьківщині, в Україні. Наприкінці Другої світової війни він разом із батьками потрапив до Німеччини, а потім — до Канади. Закінчивши університет у Торонто, подався у Швейцарію і зробив там успішну кар’єру. Гаврилишин майже 30 років пропрацював у Міжнародному інституті менеджменту в Женеві, де здобув ступінь доктора наук із філософії та економіки. На його рахунку — дві книжки і близько 100 статей про проблеми менеджменту. За час незалежності України був радником кількох українських президентів і прем’єр-міністрів. Останнім часом спеціалізується на темах інновацій та енергоефективності в економіці. Є радником Асоціації інноваційного розвитку України.

У бесіді з Forbes (http://forbes.ua) 88-річний Богдан Гаврилишин розповів про економічні перспективи нашої країни.

Переглядів: 6428

Повноваження і межі, або Як позначиться адміністративно-територіальна реформа на земельній реформі?

Восени Україна планує розпочати широкомасштабну адміністративно-територіальну реформу. Внаслідок її проведення зі звичних для нас назв адміністративно-територіальних одиниць — областей, районів, міст, селищ та сіл — у вжитку залишаться лише райони. Втім, справа не обмежиться лише запровадженням нових назв територіальних одиниць. Докорінно має змінитися не лише адміністративно-територіальний устрій держави, а й чинна система управління справами суспільства. Вона, зокрема, передбачає максимальну децентралізацію влади, формування територіальних громад на принципово нових засадах, передачу додаткових повноважень місцевим органам влади.

За задумом авторів адміністративно-територіальної реформи, усе це має суттєво поліпшити якість адміністративних послуг, підвищити ефективність та оперативність роботи управ-лінського апарату, забезпечити повноту функціонування окремих територій і країни в цілому, поліпшити якість життя українського населення, прискорити реалізацію економічних та по-літичних реформ.

Переглядів: 1527

У доброму місті

Уже тане на очах під променями зимового сонечка останній сніг, що ще лежить на узбіччях та стежках лютневої Одеси. Та це остання порція талої води на сьогодні. Скоро захід сонця. Йду вузенькими вуличками, думаючи про те, що через кілька місяців зовсім потепліє, і переді мною вимальовуються картини дерев, вкритих зеленою ковдрою, різнобарвні квіти...

Холодає. І це повертає мене в реальність. Я дістаю рукавички з кишені й відчуваю, як щось випадає з неї. Це, мабуть, візитівка, що її дала сьогодні моя стара знайома Оксана Павлівна. Я випадково зустріла цю жіночку, а її номера телефону не мала, тому в сутінках шукаю маленький папірець, знаходжу його в клумбі й беру із сумочки гаманець, щоб покласти туди важливий для мене запис.

Переглядів: 6676

Що святкуватимемо 2 вересня?

Як повідомив офіційний сайт Одеси, розпорядженням міського голови Геннадія Труханова (№651 від 15.07.2015) створено оргкомітет з координації проведення заходів святкування Дня міста. Очолив оргкомітет сам голова.

Про яку саме дату йдеться? Відповідь очевидна: рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради №213 від 25.06.2015 р. у проекті від 11 червня «Про орієнтовний поточний план роботи виконавчого комітету Одеської міської ради на III квартал 2015 року» заплановано «святкування 221-ї річниці від дня заснування міста Одеси».

Переглядів: 737

Відкрите звернення громадської організації «Одесі — 600»

Згідно з постановою Верховної Ради України від 11 лютого 2015 року №184-VIII до пам’ятних дат і ювілеїв, що відзначатимуться на державному рівні цього року, віднесено «600 років з часу першої писемної згадки про місто Одесу (1415 рік)». Цим документом рекомендовано органам місцевого самоврядування розробити та затвердити за погодженням з Українським інститутом національної пам’яті переліки пам’ятних дат і ювілеїв 2015 року, що відзначатимуться на місцевому рівні.

Громадськість міста Одеси ще у 2014 році виступила з ініціативою відзначити цей ювілей на місцевому рівні. Вона ґрунтується на історичній довідці авторитетних учених Одеського національного уні-верситету ім. І.І. Мечникова (лист від 27.08.2014 р. №06.01-01-1947).

Переглядів: 748

«Вчителі. Вчені. Вічність»

Нещодавно в Одесі вийшла незвична книга. На неї давно чекали, її появу передбачали, але ніхто не знав, якою вона буде і хто її напише.

Жанрові складові відомі в літературі здавна, як у металургії — залізо, мідь тощо. Але варто було у розплавлену мідь потрапити олову, як «народилася» бронза — сплав, який докорінно змінив долю людства і яким з тих же прадавніх часів увічнюють пам’ять найвидатніших.

Що ж це за книга і що за «компоненти», які зробили її, на мій погляд, незвичною?

Переглядів: 975

Три пріоритети Костя Солухи

У цікавій книзі під назвою «Незнане Поділля» Сергія Єсюніна, що вийшла друком у 2012 році, мою увагу привернула неординарна особистість видатного лікаря, засновника подільської «Просвіти» Костя Солухи.

Кость Григорович Солуха народився 17 травня 1861 року в с. Коритне Балтського повіту тодішньої Подільської губернії в родині сільського священика, а відтак є нашим земляком і вже хоча б тому його життя та діяльність можуть викликати інтерес у жителів нашого краю.

Переглядів: 831

Магнетизм одеського Дюка

У суботу в Театрі музкомедії ім. М. Водяного відбулася урочиста церемонія закриття шостого Одеського міжнародного кінофестивалю.

Володарем головного призу — гран-прі — за результатами глядацького голосування став турецький фільм «Мустанг» Деніз Гамзи Ергювен. Міжнародне журі на чолі з Жанн Лабрюн назвало імена переможців у категоріях «Кращий фільм», «Кращий режисер» і «Найкраща акторська робота». Єву Нейман нагородили «Золотим Дюком» за картину «Пісня пісень» у категоріях «Кращий український повнометражний фільм» і «Кращий фільм міжнародної конкурсної програми за версією журі».

Переглядів: 827

Дві Даринки – дві перлинки

На щорічному міжнародному дитячому музичному конкурсі «Вітебськ-2015» (дитячий «Слов’янський базар») два призові місця дісталися представницям України — Дарині Галицькій та Дарині Пишній.

Перше місце у цьому пісенному конкурсі здобула харків’янка Дарина Галицька. Вокал юної українки підкорив усіх членів журі, й вони одноголосно присудили їй перемогу. В коментарях Дарина зазначила: «Це моя друга вагома перемога! Коли я летіла із Sanremo Junior з нагородою в руках, вирішила більше ні перед чим не зупинятися».

Переглядів: 656

Завершальні акорди Морського фесту

У рамках Морського фестивалю (який триває в Одесі з 4 липня) Арт-центр Олександра Коробчинського (вул. Пушкінська, 32) запрошує 25 і 26 липня на виставку «Море Одеси».

В експозиції — роботи художників та фотографів про море, пляжі, порт, яхти, кораблі... Багато з авторів — яхтсмени і знають морську стихію зсередини.

Переглядів: 6366

Місто, що дарує надію

Є міста, відвідування яких може вплинути на все ваше життя. І для мене таким містом вже давно став Львів.

Уперше побувавши в ньому у далекому 1989 році, я вперше побачив тоді синьо-жовтий прапор України, зміг вперше прочитати там правдиві матеріали про визвольний рух. І що було, можливо, найголовнішим для мене, який виріс у російськомовній Одесі, — саме там я вперше почув на міській вулиці правильну і красиву українську мову. Нею розмовляли, як то кажуть, і старий і молодий. Це не була «теляча мова», як її часто зневажливо називали в Одесі. Це була рідна мова, яка красиво звучала і для модно одягненої молоді, і для дідусів та бабусь інтелігентного і не дуже вигляду, і для роботяг міста, і для селян. Саме тоді я вперше задумався над тим, що Україна — це не умовне географічне поняття на неосяжній карті СРСР, а реальна країна зі своєю мовою, культурою та історією. Краса ж історичної частини Львова, тоді ще досить занедбана, але з абсолютною і безперечною європейськістю, переконувала в тому, що коріння України — в Європі, яка так до себе вабила!

Переглядів: 913

Запанорамлений Аккерман, або Віртуальна розвідка курортів Одещини

Літо — пора відпусток. До відпочинку більшість готується завчасно: хтось терміново сідає на дієти, інші — штудіюють туристичні прейскуранти. Популярний пошуковий сервіс «Яндекс» вирішив проаналізувати в інтернеті, якими туристичними об’єктами найбільше цікавляться потенційні відпочивальники. З’ясувалося, топ-першість в Україні займають курортні місця Одеської області — Затока, Курортне, Кароліно-Бугаз, Грибівка. А серед найзапитуваніших екскурсійних об’єктів Одещини — знаменита Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця, відвідати яку відтепер можна, не виходячи з дому — віртуально, завдяки панорамній зйомці «Яндексу».

Нещодавно на «Яндекс.Картах» з’явилися панорами (неперервні кругові знімки якоїсь окремої території. — Авт.) морських курортів нашої області. Тепер користувачі, які планують подорож на Одещину, можуть побачити в інтернеті вулиці й будинки Затоки, Курортного, Грибівки, Кароліно-Бугаза, прорахувати найзручніші маршрути й обрати те, що приглянулося найбільше. Завдяки панорамам — дізнатися, як виглядає курорт насправді: чи чисті вулиці, чи давно ремонтували фасади турбаз і готелів, чи є магазини, кафе й нічні клуби... Все це можна побачити з ефектом присутності, а не за статичною світлиною чи з розповідей власника туристичної бази, де збираєтеся зупинитися.

Переглядів: 676

Не просто нова частинка, а ще один крок до розуміння матерії

Фахівці Європейського центру ядерних досліджень (ЦЕРН) після низки експериментів на Великому адронному колайдері оголосили про відкриття нової частинки, яку назвали пента-кварком.

«Пентакварк — це не просто нова частинка. Це спосіб агрегування кварків, а саме фундаментальних складових звичайних протонів і нейтронів, у візерунок, який ніколи не спостерігався раніше впродовж п’ятдесяти років експериментальних пошуків. Вивчаючи його властивості, можливо, вдасться краще зрозуміти, як влаштована звичайна матерія, протони і нейтрони, з якої ми всі зроблені», — повідомив на сайті ВАК представник команди вчених Гай Уілкінсон.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net