Переглядів: 828

Від дипломатії міждержавної до народної

Литовський ярмарок, присвячений відкриттю авіарейсу «Вільнюс — Одеса», відбувся минулих вихідних у Міському саду.

/_f/2015/052.jpg Попри штормове попередження синоптиків, ярмарок вдався веселий та барвистий. У ротонді Міського саду — музика, танці та співи: капела ансамблю танцю «Ворута» Вільнюської колегії, фольклорна група «Сясулес» Київського товариства литовської культури ім. Майроніса, Одеський муніципальний оркестр духової музики ім. О.Я. Салика, симфонічний оркестр Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової.

А на вулиці танцюють відвідувачі дійства — літні одесити відчули себе молодими, молодь не відстає, пустує безтурботна малеча. Довкола прилеглого до ротонди майданчика  ятки народних майстрів з виробами з кераміки, дерева, художнього текстилю і, звичайно, бурштину, бо що то за Литва без бурштину? Для юні, що думає про майбутнє, є нагода продовжити своє навчання у цій країні. Анкету можна заповнити на місці. Тут презентують престижні литовські заклади освіти. Неподалік знайомлять з матеріалами, які за-цікавлять бізнесменів, роздають тамтешні журнали та туристичні путівники. А поруч — литовська кухня! На величезних пательнях — смажені ковбаски, млинці, картопляники та багато іншої смакоти. Кухарі в ет-нічному вбранні роблять своє діло без метушні, наче й неквапливо, але дуже вправно — майстерність межує з магією. Порції великі, страви литовської кухні смакують з живим пивом «Светуріс». Пиво литовці варять з ХІ сторіччя, і сьогодні воно є одним з основних предметів їхньої кулінарної гордості. Не забули і про ласунчиків. Кухарі продемонстрували процес приготування традиційним способом всесвітньо  відомого литовського десерту «шакотіс».

Офіційну частину ярмарку відкрив надзвичайний і повноважний посол Литовської Республіки в Україні Маріус Януконіс:

— Ми раді, що змогли привезти часточку Литви у саме серце Одеси — Міський сад. За ці два дні ви побачите досягнення нашої культури, відчуєте наші традиції, послухаєте литовську народну музику у виконанні наших чудових колективів і матимете змогу пізнати литовську кухню. Ми раді, що Одеса та Литва відсьогодні стануть ближчими. Я щиро вдячний панові меру і всій команді мерії, всім нашим друзям, котрі допомагали, котрі підтримали цей захід і завдяки кому він відбувся. Литва та Україна стали ще ближчими і тому, що відкритий прямий авіарейс Вільнюс — Одеса. Ми з нетерпінням чекаємо туристів з України, і зокрема з Одеси, у Литві. Їх кількість стрімкими темпами зростає. Ми будемо раді, коли якомога більше литовців відкриють для себе Одесу, це прекрасне місто, і переконаються, що це справді перлина. Хочу сказати, що ви — наші друзі, з якими ми прагнемо співпрацювати і святкувати разом. Ми з вами. Дякую.

У свою чергу міський голова Геннадій Труханов сказав:

— У нас сьогодні в гостях представницька делегація братньої нам Литви. Вони привезли часточку своєї країни, своєї культури. Ми справді стали ближчими. Одеса завжди демонструвала світові й Україні, як у мирі та спокої може жити 130 національностей, представники різних релігійних конфесій, люди, які мають різні погляди на ті чи інші процеси. Ми й надалі хочемо жити мирно та спо-кійно. Ми раді гостям. Це не перша наша зустріч з паном послом. Під час офіційних зустрічей ми зазвичай виходимо за рамки нашого нормативного часу, передбаченого протоколом. У нас настільки живий діалог, що ми вже перейшли за рамки дипломатії міждержавної. Сьогодні маємо яскравий приклад дипломатії народної, коли ми будемо дружити, будемо любити і їздити один до одного в гості.

Почесний консул Литовської Республіки в Одесі Олена Друтіс також привітала гостей ярмарку і привернула увагу присутніх, що саме в цей час у Міському саду з боку Дерибасівської проходить велика виставка фотографій, присвячена тематиці неоголошеної війни на Донбасі. Пам’ятаймо, що це свято відбувається завдяки нашим солдатам, які зараз на Сході захищають наш спокій, наголосила пані Олена, і попросила гостей, щоб, повертаючись з ярмарку, вони завернули туди і вклонилися героям Небесної Сотні та нашим воїнам-оборонцям.

Традиційну на відкритті стрічку посол та міський голова перерізали не банальними ножицями, а перерубали привезеною з Литви велетенською сокирою, яку підіймали удвох.

Феєричним завершенням свята став виступ великого гітариста сучасності Енвера Ізмайлова.

Володимир ГЕНИК.

Світлини автора.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net