Переглядів: 773

Муніципальні кошти на здоров’я

В Одеській міськраді цими днями презентували міську цільову програму «Здоров’я» на 2015—2017 роки. Цьому був присвячений і брифінг, у якому взяли участь представники мерії та її структурних підрозділів, депутати, керівники лікувально-профілактичних закладів, активісти громадських організацій, статутна діяльність яких передбачає турботу про здоров’я співгромадян.

«Здоров’я» передбачає фінансування за рахунок коштів міського бюджету заходів, які суттєво поліпшать якість надання медичної допомоги та забезпечать рівний доступ усіх одеситів до висококваліфікованого медичного обслуговування.

Під час брифінгу йшлося про те, що, незважаючи на непросту економічну ситуацію в країні, міська влада Одеси не тільки продовжила фінансування всіх со-ціально значущих напрямків, які були раніше включені до попередньої програми, а й розширила їх спектр і збільшила обсяг фінансового забезпечення. Всього на 2015—2017 роки виділено понад 73 мільйони гривень, які будуть використані для поліпшення медобслуговування, закупівлі сучасного обладнання, впровадження новітніх методів діагностики, щоб зберегти і зміцнити здоров’я городян.

Директор департаменту охорони здоров’я міськради Ігор Шпак розповів про основні напрямки цільової програми. Як і в попередні роки, у повному обсязі здійснюватиметься закупівля вартісних життєво важливих медикаментів для пацієнтів, хворих на цукровий діабет, дітей з гемофілією, фенілкетонурією, муковісцидозом. Крім того, вперше в програму «Здоров’я» включено забезпечення безкоштовними медикаментами дітей з важким ювенальним ревматоїдний артритом, чого добивалася громадськість Одеси. Продовжиться забезпечення за рахунок муніципального бю-джету процедури амбулаторного гемодіалізу пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю, причому збільшення фінансування дозволить ввести додаткову зміну і наростити потужність відділення гемодіалізу.

Серед інших пунктів програми: закупівля нового реанімаційного обладнання для пологового будинку №1, який є лідером серед таких закладів міста за кількістю пологів; для міського пологового будинку №4 передбачається придбати новий УЗД-апарат експерт-класу. Усі недоношені діти, які потребують дороговартісного препарату для розкриття легенів, як і в попередні роки, отримуватимуть його безоплатно за рахунок коштів міста. Крім того, вперше з бюджету буде закуплено препарат для профілактики акушерських кровотеч, що збереже життя жінкам. (До слова, за останні два роки в Одесі не було жодного випадку материнської смертності, що є високим показником фаховості наших медиків.)

За кошти з міської казни також буде профінансована реімбурсація (відшкодування грошей, витрачених на ліки) для пацієнтів пенсійного віку, які страждають від підвищеного тиску.

Вперше за рахунок міського бюджету всі пацієнти з гострим інсультом, судомним синдромом і черепно-мозковими травмами забезпечуватимуться безкоштовною томографічною діагностикою — КТ і МРТ, а також подальшою тромболітичною терапією.

Важливим пунктом програми «Здоров’я» на 2015—2017 роки стала профілактика онкозахворювань. Для поліпшення якості діагностики раку шкіри на ранніх стадіях міські центри первинної медико-санітарної допомоги будуть оснащені дерматоскопами. Також за бюджетний кошт проводитиметься обстеження методом онкомаркерів на рак передміхурової залози у чоловіків і мамографія для діагностики патології молочної залози в жінок.

Ще кілька важливих моментів, виписаних у презентованій програмі: на базі міської лікарні №5 буде створено центр медичного забезпечення ветеранів та інвалідів війни, а всі діти із малозабезпечених одеських родин отримуватимуть безкоштовні медикаменти для амбулаторного лікування, а діти з таких сімей віком до двох років — ще й безкоштовне дитяче харчування за бюджетний рахунок.

Підготувала Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net