Переглядів: 777

Дача – повноцінне житло

Затверджено порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки. Відповідну постанову №3 ухвалив уряд 29 квітня (набрала чинності 5 червня).

Передбачено, що переведення дачних і садових будинків, які відповідають державним будівельним нормам, у жилі здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та са-дівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально.

Для цього власник або уповноважена ним особа має подати до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а в разі, коли в сільській раді виконавчий орган не утворено, — сільському голові заяву встановленої форми. До заяви необхідно додати засвідчену копію документа про право власності на дачний чи садовий будинок; письмову згоду співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий; звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам за ви-значеною формою.

Технічний огляд будинку проводиться без застосування обладнання для визначення характеристик конструкцій і виконання досліджувальних робіт на підставі укладеного договору господарюючим суб’єктом, у якого працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних зі створенням об’єктів архітектури.

На прийняття рішення за підсумками розгляду поданих документів в уповноваженого органу є місяць. Відмовити у переведенні такого будинку в жилий можуть лише, якщо подано не всі документи або в них містяться недостовірні відомості, а також якщо за результатами технічного огляду встановлена невідповідність дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм.

У випадку відмови власник може повторно подати документи після усунення причин незгоди місцевої ради з переведенням. Рішення видається або надсилається власнику у триденний строк з дня його прийняття, і воно є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Форми заяви про переведення дачного (садового) будинку в жилий будинок, а також звіту про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку містять додатки до порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net