№ 48 (21620) субота 20 червня 2015 року

Переглядів: 1483

Човен у розбурханому морі

Критикувати дії глави держави і верховного головнокомандуючого під час війни щонайменше несвоєчасно. Переможемо — його ніхто не засудить. Програємо — він відповість за все. Але Україна, здається, офіційно ні з ким не воює. І критика допустима. Хоча в даному випадку йдеться не про критику, а про бажання зрозуміти, що відбувається на верхніх поверхах влади.

Переглядів: 899

Гіоргі БАРАМІДЗЕ: Зараз Одеса – це точка опори, маючи яку, можна перевернути світ

/_f/2015/048-1.jpg Зустріч-діалог з віце-спікером грузинського парламенту Гіоргі Барамідзе відбулася в коворкінговому просторі Impact Hub Odessa.

Гіоргі Барамідзе — співзасновник Народного союзу Грузії і заступник голови цієї органі-зації. Кілька разів обирався до парламенту. 1997 року ініціював загальну програму уряду Грузії і програми розвитку ООН під назвою «Центр розслідування корупції» та став його першим директором. 2003-го — міністр внутрішніх справ, а 2004-го — міністр оборони Грузії. У 2005 — 2012 роках був міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. З 2006-го по 2012-й — віце-прем’єр-міністр Грузії. Із 2012 року — віце-спікер грузинського парламенту.

Гість розповів про досвід проведення антикорупційних реформ у його країні і пояснив особливості їх успішної реалізації, а також долучився до обговорення можливості впровадження таких реформ в Одеській області.

Гіоргі Барамідзе має 47 років. Жвавий і по-грузинськи емоційний. Прийшов на зустріч у вишиванці у синьо-чорних кольорах, яка йому справді личить. Знає українську. Президента Саакашвілі згадував часто, здебільшого кажучи просто «Міша», однак це ім’я вимовляв з великою повагою.

Переглядів: 886

Збережемо район для... депутата?

або  Спроба  зрозуміти,  чому  на  Одещині  пробуксовує  реалізація державного  проекту  з  об’єднання  територіальних  громад

Ключовою реформою в Україні мусить стати реформа місцевого самоврядування. Як основа змін, які плануються в державі на шляху до євроінтеграції. Вперше держава спустила свої повноваження донизу, даючи «зелене світло» ініціативі громад та волі бути господарями на власних територіях. Без примусу, добровільно, продумано та зважено, згідно з державним задумом, виписаним у законі «Про добровільне об’єднання територіальних громад», люди отримують шанс поєднати ресурси і можливості, об’єднуючись територіально, зберігаючи при цьому як назви населених пунктів, так і самобутність громад, їх звички і традиції.

Освіта, медицина, дороги, шкільні автобуси, громадські угіддя, базовий рівень послуг… Все краще — докупи, доступно для всіх і для кожного.

Переглядів: 879

Топонімічний комунопад

Громади 871 міста і села мають визначити нові чи повернути історичні назви до 21 листопада. Це 3% від усіх населених пунктів. Український інститут національної пам’яті оприлюднив перелік топонімів, які символізують комуністичний тоталітарний режим.

За даними моніторингу УІНП, відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» зміні підлягають назви 76 міст і містечок (смт) та 795 сіл і селищ (дані оновлюються). Відповідна мапа розміщена на сайті та сторінці інституту у Facebook.

Переглядів: 1410

Навіть не «трійка»

Реформування країни має спиратися на нову якість інтелектуальної та робочої сили, формуванням якої насамперед займається система освіти — саме через неї держава й може реалізовувати свій вплив. Які зміни відбулися в цій системі впродовж останніх років, які «больові точки» нині характерні і яку модель освіти слід запроваджувати, щоб Україна справді ставала європейською державою — про це говорили експерти, представники влади та громадськості під час «круглого столу» «Реформа вищої освіти: погляд студентів та експертів». Під час дискусії в «Укрінформі» аналізувалися дані дослідження, які фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва разом з фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс» отримали в загальнонаціональному опитуванні студентів, проведеному з 5 по 12 березня.

Директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина БЕКЕШКІНА нагадала, що останнє подібне дослідження проводилося 2011 року, і тепер є змога порівняти, що змінилося в настроях і ставленні студентства за цей час. За словами соціолога, 87% опитаних відповіли, що вважають проблему вдосконалення освіти важливою, і більшість оцінює якість вищої освіти в Україні нижче середнього рівня.

Переглядів: 767

Муніципальні кошти на здоров’я

В Одеській міськраді цими днями презентували міську цільову програму «Здоров’я» на 2015—2017 роки. Цьому був присвячений і брифінг, у якому взяли участь представники мерії та її структурних підрозділів, депутати, керівники лікувально-профілактичних закладів, активісти громадських організацій, статутна діяльність яких передбачає турботу про здоров’я співгромадян.

«Здоров’я» передбачає фінансування за рахунок коштів міського бюджету заходів, які суттєво поліпшать якість надання медичної допомоги та забезпечать рівний доступ усіх одеситів до висококваліфікованого медичного обслуговування.

Переглядів: 778

Крапелька до крапельки

/_f/2015/047-2.jpg14 червня відзначався Всесвітній день донора крові. З кров’ю лікарі уособлюють життя. Це визначення підтверджується історичними фактами. Свого часу люди кров пили, спускали надлишки, а потім — і переливали. В художній літературі кров міфологізували. Надприродні здатності червоній рідині приписують і лікарі. Через те, що наука й досі не винайшла замінника крові, її вважають єдиним джерелом життя людини.

Вперше як професійне свято День донора  відзначили в Цюріху 10 років тому. На всеукраїнському рівні в кожному місті — своя історія донорства. Наприклад, на Одещині перше переливання крові (і друге на просторі колишнього СРСР) відбулося в 1920 році.

Що зараз з кров’ю в одеському регіоні й Україні загалом, розповів головний лікар обласної станції переливання крові Михайла Бартко.

В Україні ситуація з переливанням крові — не на висоті. За словами Михайла Бартка, головного лікаря КУ «Одеська обласна станція переливання крові», за останні 20 років кількість донорів в країні зменшилася удвічі. Трохи покращилася ситуація в 2014—2015 роках.

Переглядів: 732

Чи потрібні акушерки?

Французький лікар Мішель Оден — видатний акушер-гінеколог, широко відомий у всьому світі завдяки своїм науковим відкриттям і практичним інноваціям — вважає, що у недалекому майбутньому жінки перестануть самостійно народжувати дітей.

У книзі «Чи потрібні нам акушерки» він порівняв різні медичні показники, пов’язані з процесом пологів. У 1959—1966 роках ймовірність успішних пологів недоношеної дитини була в 2,5 раза нижчою, ніж зараз. Сьогодні ж народження дитини раніше терміну стало звичайною практикою. Крім того, пологи без препаратів і кесаревого розтину зустрічаються дедалі рідше. Кожен четвертий новонароджений зараз з’являється шляхом саме кесаревого розтину.

Переглядів: 773

Дача – повноцінне житло

Затверджено порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки. Відповідну постанову №3 ухвалив уряд 29 квітня (набрала чинності 5 червня).

Передбачено, що переведення дачних і садових будинків, які відповідають державним будівельним нормам, у жилі здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та са-дівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально.

Переглядів: 2659

Єдиний народ. Єдина держава. Єдина церква

Відновлення єдності між православними християнами в Україні — питання, про яке говорять уже не один рік. І це не тільки природне бажання людського серця. Адже і в Святому Письмі читаємо заклик Христа до Своїх послідовників: «Будьте єдині!..». Ще апостол Павло щодо розділення в одному зі своїх послань докоряв недбайливим вірянам: «Чи ж Христос поділився?» Все начебто ясно і зрозуміло. Втім, Церква, яка складається з людей різних політичних уподобань, і досі розділена.

Мабуть, уперше за багатолітню українську історію з’явився реальний шанс: нарешті побудувати ту єдність, про яку так мріяло не одне покоління православних українців. Як уже повідомлялося, 8 червня на спільному засіданні комісій Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) та Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) підписано документ, у якому йдеться про майбутнє об’єднання в єдину Помісну православну українську церкву. Згідно з текстом підсумкового рішення до 30 червня цього року церкви мають домовитися про скликання об’єднаного собору.

Переглядів: 937

Таки фестивальний центр!

Одеса заслужено вважається одним із фестивальних центрів України. Тільки-но завершився Перший міжнародний фестиваль класичної музики, який проходив у філармонії, як на цьому ж концертному майданчику 17 червня поціновувачів класики зібрав уже другий міжнародний музичний фестиваль «Black sea music fest».

Переповнений концертний зал та участь у цьогорічному фестивалі провідних вокалістів європейського рівня говорять на користь того, що цей проект набирає популярності. Нагадаю, що ініціював його народний артист України, художній керівник і головний диригент НОФО Хобарт Ерл за благодійної підтримки відомого мецената Сергія Гриневецького. Основна ідея — єдність і мир через мистецтво і культуру. Організатори прагнуть через музику визначних композиторів і віртуозність виконавців об’єднати європейський культурний простір в Україні, обравши центром чорноморську перлину — Одесу.

Переглядів: 791

Сонце у високості

21 червня — день літнього сонцестояння

Середина природного літа — найдовший день у році, коли сонце досягає максимально високої позиції. Впродовж тисячоліть цей день мав величезне значення для наших предків, які жили в гармонії із землею і підкорялися природним циклам.

Уперше його почали відзначати задовго до нашої ери. Згадки про його святкування можна знайти у багатьох народів, які одвіку наділяли сонце магічними властивостями.

Переглядів: 680

Миші-фальсифікатори

Лабораторні пацюки і миші використовуються у наукових експериментах уже понад століття, але канадські вчені з Університету Макгілла у Монреалі твердять, що результати цих експериментів можуть бути перекручені через один прихований фактор.

Як з’ясувалося, гризуни реагують на людський запах, зокрема на чоловічий, через що у них виникає стрес. Стрес, у свою чергу, блокує біль, а це означає, що результати мільйонів експериментів можуть виявитися неправильними.

Переглядів: 675

Пернаті «Ейнштейни»

Спостереження за роботою мозку ворон допомогли нейрофізіологам знайти ту зону їх мозку, яка відповідає за підрахунок предметів і просту арифметику, а відтак довести, що ці пернаті «Ейнштейни» справді вміють лічити на рівні малюка з дитсадку, йдеться у статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Досить довго найкмітливішими представниками тваринного світу вважалися людиноподібні мавпи, однак в останні роки їх позиції почали витісняти деякі види птахів. Зокрема, новокаледонські ворони, які вміють виготовляти знаряддя праці, вирішувати задачки на кмітливість для 5-річних дітей. Не дуже відстають від них і звичайні ворони та сойки.

Переглядів: 664

У десятці найсильніших

У столиці Азербайджану Баку тривають перші Європейські ігри. За підсумками шести змагальних днів збірна України, завоювавши 18 нагород, посідає 9-е загальнокомандне місце турнірного заліку.

В активі нашої команди 3 золоті, 6 срібних та 9 бронзових медалей. Наразі найуспішнішим для українських спортсменів був саме шостий день Євроігор, коли медальну скарбничку України поповнило відразу два «золота»: у чоловічому командному змаганні зі стрільби з лука не було рівних нашому тріо, як їх уже обізвали, Робін-Гудів у складі Віктора Рубана, Маркіяна Івашка та Георгія Іваницького, а в багатоборстві з гімнастики недосяжним для суперників виявився Олег Верняєв.

Переглядів: 998

Чай-очищувач

Серед народних рецептів існує трав’яний збір, який за ступенем очищення організму цілком може замінити 40-денний піст.

Трави, що входять до його складу, допомагають розщеплювати і виводити з організму жирові та вапняні відкладення, покращують обмін речовин, очищають судини та роблять їх еластичними, а це попереджає розвиток пухлин, стенокардії, інфаркту та склерозу. Цей чай звільнить вас від шуму в голові, допоможе поліпшити зір.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net