Переглядів: 860

Музика врятує світ

На завершальній стадії концертного сезону 2014—2015 років, 17, 23 та 26 червня, в Одеській обласній філармонії відбудеться Другий міжнародний музичний фестиваль Black sea music fest.

Це масштабне музичне дійство, що популяризує кращі зразки класичного мистецтва, започатковане в нашому місті у 2014 році народним артистом України, художнім керівником і головним диригентом Національного одеського філармонійного оркестру Хобартом Ерлом за благодійної підтримки відомого громадського діяча Сергія Гриневецького.

Якою буде цьогорічна програма, які нові імена учасників чи форми проведення ми для себе відкриємо? Нагадаю, що минулоріч фестиваль стартував піднесеною, су-цільно Рахманинською романтичною програмою, у якій взяв участь видатний піаніст і диригент Михайло Плетньов та хор Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової. Тоді у фойє філармонії демонструвалася також фотовиставка, присвячена видатному композитору.

Відкриє черговий фестиваль опера-гала, під час якої будуть виконані популярні твори Верді, Вагнера, Россіні за участі відомих вокалістів Валентини Дитюк, Тетяни Мельниченко, Хулькар Сабірової, Ігоря Царькова.

23 червня продовжить фестиваль програма під відкритим небом на Потьомкінських сходах, де НОФО виконає класичне попурі. Цьому дійству передуватиме демонстрація документального кіно «Музика мені врятувала життя» («Оскар», 2014), присвячена пам’яті найстарі-шої жінки планети, що пережила Голокост, піаністці і дружині відомого скрипаля Леопольда Зоммера — Алісі Херц-Зоммер (1904—2014).

Як стало відомо, серед провідних учасників цьогорічного масового дійства — один із кращих представників світової піаністичної школи старшого покоління і добре знаний одеситам Борис Березовський (РФ). Соліст (якому сучасні композитори присвячують свої твори) завершить фестиваль у супроводі НОФО виконанням творів Хачатуряна і Гершвіна.

Концерт Хачатуряна належить до найпопулярних творів цього жанру, у якому слухача захоплює змагальність двох провідних партій — фортепіанної й оркестрової, і робиться це по-хачатурянськи темпераментно. Це один із трьох (поряд зі скрипковим та віолончельним концертами) найвідоміших творів композитора подібного жанру, в якому синкретично поєдналася стилістика і прийоми пізніх романтиків, імпресіоністів та модерністів, зокрема Прокоф’єва, чиїми порадами під час написання згаданого концерту користувався молодий композитор.

Нагадаю, що у 2014 році перший міжнародний музичний фестиваль Black sea music fest стартував за день до трагічних подій у Донецьку, що певним чином визначило його конферанс, а сама природа універсальної музики Сергія Рахманинова посилювала переживання драматизму ситуації, у якій ми опинилися.

Володимир КУДЛАЧ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net