Переглядів: 698

Менше обмежень і більше довіри

Як уже повідомляли «ЧН», з 1 травня в Україні проводиться радикальна реформа системи надання субсидій, що діє з 1995 року. Скасовуються майже всі обмеження, пов’язані з майновим станом сім’ї, яка зібралася оформити цей вид допомоги. З початку нинішнього місяця субсидія призначається особі, на яку відкрито рахунок з оплати житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації, або на особу, яка хоч і не прописана в конкретному помешканні, але фактично проживає там на підставі договору оренди житла і на яку відкрито особовий рахунок з оплати комунальних послуг.

В умовах постійного зростання цін на продукти харчування, медицину й інше, а також після різкого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги основним видом допомоги для малозабезпечених є програма житлових субсидій, процедуру оформлення яких з травня значно спрощено. Субсидія призначатиметься на підставі лише двох документів — заяви про бажання її отримувати та декларації про доходи. Обидва документи заповнює той член сім’ї, на якого відкритий особовий рахунок з оплати житлово-комунальних послуг. Заповнені документи здають особисто або відправляють поштою в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації. «Нічого складного в їх заповненні, в принципі, нема, але слід бути дуже уважним. У документах чітко прописані ті дані, які людина має вказати. Не треба нічого вигадувати, вписувати щось своє. Якщо людина вказує недостовірні дані, то, згідно із законом, вона несе за це покарання», — розповіла Олена Китайська, директор департаменту праці і соціальної політики Одеської міської ради. Відповідальність за спробу обманути державу сувора: гроші, видані як субсидії, стягуються в подвійному розмірі.

За новими правилами повністю знімаються обмеження за майновим станом сім’ї. Відтепер на право отримання грошової житлової допомоги не впливає ні наявність у членів сім’ї двох помешкань, ні наявність у складі сім’ї двох осіб працездатного віку, але які з огляду на ті чи інші обставини не працюють, не навчаються і при цьому не стоять на обліку в центрі зайнятості, не впливає і наявність у родини кількох автомобілів. «Єдине обмеження, яке сьогодні не дає права на отримання субсидії, — це придбання сім’єю за 12 місяців перед зверненням за нею предметів довго-тривалого використання або оплата послуг вартістю понад 50 тисяч гривень», — підкреслили в департаменті. Перешкодою може стати і те, якщо в будинку зареєстровані лише неповнолітні діти, в яких є батьки, — на таке господарство субсидія не надається.

Житлова субсидія призначається з першого числа місяця, в якому надійшла заява, на 12 місяців. По завершенню цього періоду на наступні 12 місяців вона продовжується автоматично, без подання нової заяви та декларації. Але лише в тому випадку, якщо минулорічні дані не змінилися. «Ті, хто оформляв субсидію й раніше, впродовж опалювального сезону 2014 — 2015 років, у вигіднішій ситуації. Розрахунок призначення нової субсидії — автоматичний», — зазначила Олена Китайська.

Якщо тарифи на комунальні послуги зростатимуть — розмір субсидії також перераховуватиметься автоматично. «Таким чином у людини обов’язковий платіж залишатиметься незмінним (якщо не змінюватиметься сума її доходів), а розмір субсидії — збільшуватиметься. Тобто нових підвищень тарифів на собі сім’я не відчує», — пояснили в департаменті праці і соціальної по-літики. Однак щоб такі автоматичні перерахунки відбувалися, потрібно сплачувати обов’язкові платежі. Якщо послуги не сплачуються — субсидування припиняється до того моменту, поки не будуть погашені борги з обов’язкової плати. Підставою для повного припинення субсидування державою може слугувати той факт, що людина навмисне приховала одне із своїх місць роботи, навіть якщо воно неофіційне, та суму отриманих там доходів.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net