Переглядів: 702

У передчутті іншої країни

Відомий український театральний режисер Влад Троїцький і заслужений артист України Олексій Ботвинов представлять в Одесі спільний проект «Мистецтво війни». Про це стало відомо під час прес-конференції в рамках першого музичного фестивалю «Odessa classics».

За словами Владислава Троїцького, він уперше приїхав в Одесу через 10 років після того, як у 2005-му поставив в Українському музично-драматичному театрі ім. В. Василька виставу «Український Декамерон».

В основу проекту «Мистецтво війни» покладені тексти з однойменного трактату легендарного воєначальника і стратега Сунь-Цзи. Як вважає режисер, сьогодні для України тема, висвітлена в трактаті, дуже важлива. Він стверджує, що «Мистецтво війни» — це, швидше, трактат про мистецтво миру, про те, як перемагати, не вступаючи в бій. «Якщо розглядати війну і прибрати все похмуре, те, що зараз пронизує всю нашу країну, цей проект — розмова про мир і про передчуття іншої країни. Про передчуття тієї України, в якій ми мріяли б жити, щоб у ній жили наші діти, якою можна пишатися, за яку не соромно», — зауважив Владислав Троїцький.

Як розповів Олексій Ботвинов, такої масштабної вистави одеський глядач не бачив давно. «Мистецтво війни» — це синтез різних мистецтв: драматичного театру (театру В. Троїцького «Дах»), сучасної хорео-графії (хореограф — Крістіна Шишкарьова), музики (О. Ботвинов та ансамбль «АртеХатта»). Проект також супроводжуватиме оригінальна відеоінсталяція.

Олексій Ботвинов зазначив, що «Мистецтво війни» відрізняє сучасна подача, завдяки чому проект буде цікавий і молодому поколінню. «У постановці звучатиме музика композиторів бароко і сучасних (Баха, Генделя, а також Альфреда Шнітке, Арво Пярта, Філіпа Гласса). Це той пласт академічної музики, який найкраще сприймається молоддю», — вважає піаніст. На його думку, «Мистецтво війни» зацікавить якнайширшу публіку, а Владислав Троїцький додав, що при цьому обійдеться без «загравання» з глядачем.

Учасники конференції наголосили, що подібні проекти і фестиваль загалом ставлять перед собою завдання наблизити мир в Україні, а Україну — до миру.

Прем’єра «Мистецтва війни» відбудеться 13 червня у великій залі Одеської обласної філармонії. Після цього проект презентують під час відкриття «ГогольFest».

Довідково. Перший музичний фестиваль європейського рівня «Odessa Classics» пройде в Одесі 10 — 14 червня. В його основі — різноманітна музична програма за участю європейських зірок першої величини, провідних українських артистів і перспективної творчої молоді з Одеси та інших культурних центрів України. Серед них — бас Паата Бурчуладзе, скрипалі Майкл Гуттман та Андрес Мустонен, ансамблі «АртеХатта», Hortus Musicus, Art Jazz Quartet та інші.

У рамках фестивалю відбудуться спільні акції з художниками, поетами, кінематографістами. При цьому будуть задіяні всі основні концертні майданчики міста: оперний театр, філармонія, музеї, простір під відкритим небом.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net