Переглядів: 1493

Продукти-депресанти

Люди переживають дуже багато стресових ситуацій. Іноді це просто щоденна суєта, що зумовлює зростання кортизолу, який викликає потяг до їжі, а в жінок це, як правило, потяг до вуглеводів, особливо солодких продуктів.

На жаль, улюблена їжа здатна не піднімати настрій, а стати причиною депресії. Такого висновку дійшли дослідники з Університету Каліфорнії у Сан-Франциско. Тож було складено список депресивних продуктів.

Випічка і кондитерські вироби. Солодощі підвищують настрій, але ненадовго. Надлишок цукру призводить до втоми і посилює депресію. Випічка та кондитерські вироби спричиняють проблеми з кишківником, до того ж — провокують закрепи. У результаті — дискомфорт і погане самопочуття.

Найбезпечніші борошняні вироби — випічка з борошна грубого помелу (висівок) та хліб.

Шоколад. Учені не радять зловживати цими ласощами. Шоколад та інші солодощі поліпшують настрій, але дуже швидко псують фігуру. Набравши зайвих кіло-грамів, люди, зрештою, впадають у депресію.

Найбезпечніший вид солодкого — гіркий шоколад з високим вмістом какао. На день рекомендується з’їдати його не більше 25 грамів.

Червоне м’ясо (баранина, яловичина, свинина). Експерти радять відмовитися від червоного м’яса, оскільки воно довго перетравлюється. Дієтологи твердять, що червоне м’ясо викликає агресію і може стати причиною раку шлунка.

Кава й кавові напої. Сьогодні у світі дуже багато шанувальників кави. Але вчені не радять зловживати нею. Адже ефект бадьорості від цього напою швидко минає і на зміну йому приходять втома, сонливість і пригнічений стан. Іноді люди стають дратівливими. Якщо ви п’єте багато кави, по 3—4 чашки на день, а то й більше, то у вас виробляється залежність від кофеїну. А це — своєрідний допінг. Якщо залишитися без такого стимулятора, то відразу з’являється відчуття розбитості. Людина почувається нещасною і безвольною. Такий стан називається кавовою депресією.

Висновок один — не пийте більше трьох чашок кави на день і робіть перерви у вживанні цього напою.

Консерви. Практично всі консервовані продукти відкладаються в організмі у вигляді токсинів і шлаків, від яких псуються внутрішні органи, погіршується самопочуття та настрій.

Для того ж, щоб подолати депресію, американські фахівці радять геть відкидати похмурі думки і почати правильно харчуватися. Їжте сир, індиче й куряче м’ясо, хліб грубого помелу, макарони. В них містяться речовини, що сприяють виробленню гормонів радості. Нехай на вашому столі буде більше мандаринів, апельсинів, ананасів, моркви, солодкого перцю, гарбузів і кукурудзи. Ці продукти малокалорійні. Не забувайте також про продукти, що містять магній і вітамін В6. Вони дуже добре знижують збудливість і нормалізують сон. Це — банани, горіхи, зелень і кавуни. Вживайте також воду із вмістом магнію. Це дуже корисно.

Не відмовляйтеся від фізичних навантажень, які відмінно допомагають відволіктися від похмурих думок. Ось побачите: це підвищить вам настрій.

А якщо жоден з названих засобів не допомагає вам подолати депресію, звертайтеся до лікаря. Най-краще лікувати її на ранній стадії.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net