Переглядів: 779

Літописець солдатського подвигу

/_f/2015/037.jpg Борис Дубров — один із провідних публіцистів України. Автор 22 документально-публіцистичних книжок з історії Великої Вітчизняної війни, економіки, культури, патріотичного виховання. Він — автор дев’ятитомної праці про подвиги на фронтах Другої світової українців — повних кавалерів ордена Слави, якій свого часу в передмовах до видань дали високу оцінку маршали К.К. Рокосовський, В.І. Чуйков, А.Х. Бабаджанян, командувач військ Південного оперативного командування генерал-лейтенант П.М. Литвин.

Сам Борис Іванович — учасником бойових дій, інвалід Великої Вітчизняної війни ІІ групи. Під час фашист-ської окупації м. Березівки, в 1941—1944 роках, брав участь у бойових діях підпільної партизанської органі-зації. Був зв’язковим, залучався до диверсійних акцій. Під час однієї із сутичок з румунськими жандармами отримав поранення. За відсутності правдивої інформації про події на фронтах та в окупованій частині країни самотужки сконструював детекторного радіоприймача, з допомогою якого слухав передачі Радянського інформбюро та поширював новини серед населення. Під час бо-йової операції з визволення Березівки, завдяки інформації, наданій Борисом Дубровим командуванню передового підрозділу Червоної армії, східна околиця міста була звільнена без втрат.

Після війни працював в обласних і республіканських газетах. Лауреат всеукраїнських літературних премій ім. С. Олійника, ім. М. Посмітного, та журналістської премії Є. Петрова, нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, Золотою медаллю української журналістики.

Як керівник районної ветеранської організації робить вагомий внесок у справу патріотичного виховання підростаючого покоління, розв’язання проблем соціального захисту інвалідів, ветеранів війни і праці.

За бойові і трудові заслуги, значну шефську роботу у військах, активну діяльність у ветеранському русі України з патріотичного виховання молоді, значний внесок у розв’язання проблем соціального захисту ветеранів, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю нагороджений нагрудним знаком «Партизан України», почесними грамотами Всеукраїнського об’єднання ветеранів, голови Одеської облдержадміністрації, міського голови Одеси тощо

Так розпорядилася доля, що Борис Іванович народився у день, який став знаковим в історії. Нинішнього 9 травня він відзначив славний юві-лей — 85-річчя. Напередодні свята Перемоги та 85-ліття ветеранові-ювілярові голова облдержадміністрації Ігор Плалиця вручив державну нагороду — орден «За мужність».

Одеська обласна організація Всеукраїнського об’єднання ветеранів щиро вітає свого заслуженого побратима з ювілеєм та державною нагородою. З роси та води вам, шановний наш ювіляре!

Від імені ради обласної організації
Всеукраїнського об’єднання ветеранів — Віктор МАСТЕРЕНКО.
НА ЗНІМКУ: вітальне слово кавалера ордена за мужність Бориса Івановича Дуброва під час урочистого зібрання в Будинку прийомів.

Колектив «Чорноморських новин» щиро вітає справжнього «чорноморця» Бориса Дуброва (перша його замітка в нашій газеті датована липнем 1949-го!) з прекрасним ювілеєм і заслуженою державною нагородою!

Одну із своїх численних книг — документальну повість-спогад Борис Іванович озаглавив «Все, що мав у житті...», присвятивши її журналістській долі, пов’язаній передусім з «Чорноморкою», в якій працює з 1954 року і на шпальтах якої опубліковані сотні, ні — тисячі статей, репортажів, нарисів, фейлетонів...

Залишайтеся, Борисе Івановичу, у нашому строю таким же активним та ініціативним! Будьте здоровим ще багато-багато літ і нехай збудеться все задумане й вимріяне!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net