Переглядів: 674

Десять вечорів з Чайковським

В Одеському національному академічному театрі опери та балету триває святкова програма-присвята до 175-річчя від дня народження П.І. Чайковського, творча доля якого тісно пов’язана з нашим оперним.

Десять вечорів на сцені театру — твори Чайковського, які входять до скарбниці золотої музичної класики: опери «Пікова дама», «Іоланта», балети «Лускунчик», «Лебедине озеро», «Спляча красуня».

Декада-присвята великому композитору розпочалася 7 травня, в день його народження, прем’єрою опери «Євгеній Онєгін» у концертному виконанні. Друга і третя прем’єри відбудуться на завершення ювілейних вечорів — 17 травня і в день народження О.С. Пушкіна — 6 червня.

Окрім того, у рамках присвяти композитору на малій сцені театру «Бельетаж» відбувся вечір романсів П.І. Чайковського «О жизнь! О лес! О солнца свет!». У виконанні 20 найкращих солістів театру прозвучали найкращі 20 романсів великого композитора.

П.І. Чайковський побував в Одесі у 1893-му — у рік своєї смерті. Тут, у Міському театрі, готувалася прем’єра його «Пікової дами». Відтак Одеса стала третім (або четвертим) містом, у якому прозвучала ця опера. У листі до брата Петро Ілліч тоді писав: «Ніде мені не доводилося так стомлюватися від диригування, як в Одесі... але зате ніде більше мене так не підносили, як там. Якби коли-небудь я б зміг у столицях удостоїтися хоча б десятої частки того, що було в Одесі!».

Справді, і колектив театру, й одеська публіка дуже шанували великого генія. Саме в Одесі Чайковському вручили лавровий вінок з написом: «Від смертних — безсмертному».

Рік тому музичному керівникові театру й головному диригенту Олександру Самоїле разом з усім колективом вдалося втілити мрію: відновити на сцені Одеської опери «Пікову даму», яка йде з великим успіхом.

Прем’єра «Євгенія Онєгіна», що відбулася на початку декади — також велика заслуга всього колективу, хормейстера-постановника Леоніда Бутенка, режисерів Оксани Тараненко та Сергія Красних. Попри відсутність коштів, ця прем’єра все ж відбулася, хоч і в концертному виконанні. Для того щоб поставити повноцінний спектакль, потрібні великі гроші. Коли вони будуть і з яких джерел — над цим варто подумати, адже повноцінна постановка «Євгенія Онєгіна» — це великий плюс і для театру, і для міста, і для української культури загалом.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua